Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek megszokták a...

Az emberek megszokták a jólétet, és elkényelmesedtek, ezért nem viselik jól a korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Nekem az az érzésem, hogy nem csak a magyar, hanem nyugati emberek belekényelmesedtek a jóba, nem tudták elképzelni, hogy ilyen helyzet is előfordulhat. Az ázsiai emberek bezzeg olyan fegyelmezetten tudtak viselkedni, mi meg hisztizünk a korlátozások miatt. Elhiszem, hogy van, aki a munkáját vesztette el, de hát ő nekik sem összerokkanni, hanem váltani kéne. Mondjuk én a környezetemben nem találkoztam állást vesztettel, csak covidossal. Tehát ez ilyen 1-1 szitu. Semmit sem tehettek a korlátozások ellen, akkor meg mit lázadoztok? Itt van a vakcina (tudom az is fúj, mert az csak szar lehet, de mondjuk a gyerekkori védőoltásoktól se lett 3 fejem) és ha meg lesz a megfelelő átoltottság, vége ennek a szarnak. Lehet már akkor feloldanak mindent, ha csak az öregeket be oltják.
2021. jan. 10. 00:09
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ilyen könnyen feladjátok?
2021. jan. 10. 00:44
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én üzletvezető vagyok egy belvárosi étteremben Budapesten. Megvan még a csapat. A pénz töredékéért de csináljuk. Mit mondok a csapatnak? Ennyi gyerekek menjetek utcára? Így sem tudhatom mikor jön ez az utasítàs. Hosszú éveink, és kemény munkám. Bizalmi feladatok, szakmai tudás, folyamatos tanulás, készletgazdálkodás, bérszámlálás, és rohadt nagy felelősség, pénzt rakni az asztalra a legnehezebb időkben. Ez a szakma nem annyi hogy eléd rakunk egy tányért.
2021. jan. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%
De értem most ugorjunk mi a levesbe, és csináljunk mást. Máshoz meg nem értünk. Mi ezt tanultuk.
2021. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Elmondom akkor a saját példám. Igaz ez a történet jóval a covid előtt játszódott le. Érettségi után protekcióval bejutottam egy német céghez. Szinte minden hidat felgyújtva magam mögött, mert azt hittem, hogy majd milyen jó lesz. Aztán jöttek a pofonok, kiderült, hogy nem is szeretem azt a szakmát, amit addig végeztem. Kóstolgattak a főnökök, de egy idő után meguntam és elkezdtem vissza pofázni, mert oké, hogy alkalmazottuk vagyok, de nem a kutyájuk. 3 és fél hónap után búcsút is vettünk egymástól, majd ott voltam egy szaros érettségivel, meg 3 hónap munkatapasztalattal, alig 200 rugóval. Némi kallódás, csavargás után úgy döntöttem, vissza ülök az iskolapadba, és most ott tartok, hogy elindulhatok egy jó karrier felé, de akár még egyetemen is folytathatom. Én a helyetekben biztos váltanék, akár valami tanfolyamra is elmennék, vagy kibekkelném ezt az időt.
2021. jan. 10. 00:51
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem adja fel. Csak telített a munkaerőpiac. Multikhoz meg nem kellünk. Üres önéletrajzot nem adhatunk be és csak mondanunk kell valamit mit csináltunk az elmúlt 20 évben.


Eddig nem vettek fel:

Bkv ellenőr (metro) Aldi, Lidl, Netpincér, Wolt, takarítás(3 év tapasztalatot kér) bolti eladó (bolti eladó is egy szkma hiába tudok én fejben visszajárót számolni 10 év tapasztalattal kasszában) Na akkor hova? Mondj egy munkát ami legalább 250-et fiet nettoban és holnap már megyek jelentkezni

2021. jan. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Szóval 3 és fél hónap munkaviszonyod után kéne tanácsot fogadnom. Amit otthagytál mert nem tudtál beilleszkedni. Értem én, de szerintem ezt engedjük el. Suliba jársz tök jó, tetszik amit tanulsz nagyon jó. Kívánom legyél benne sikeres. Viszont itt nem erről van szó és 3 hónap munkaviszonnyal a hátad mögött a feladtuk bíràskodàst kikérem magamnak és a csapatom nevében is. Itt több 10 év energiàja omlott össze, egy csapàsra. Nem gond, hogy nem tudod átérezni, nem voltál még ebben a helyzetben. Valóban őszíntén kívánom sose tapasztald meg ezt.
2021. jan. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#16

Hát úgy nehéz beilleszkedni, ha minden szarért én voltam a hibás, még azért is, ha nem én követtem el, meg úgy bántak velem, mint a kutyával. Vagy hagytam volna magam, míg totál idegroncs leszek? Azért az embernek önérzete is van. És attól, mert valaki 15 évvel idősebb, meg van 3 diplomája, még akkor sem kellene úgy viselkednie, mintha ő lenne Napóleon vagy Hitler. Van is egy ilyen tanárunk, aki csak óraadó, és olyan pökhendi a stílusa, hogy az valami katasztrófa, alig lehet kibírni, szinte olyan, mint Havas Henrik, csak nőbe... Nem kezel egyenrangúként, pedig a többi tanár annak tart minket. Ezt csak arra fel mondom, hogy vannak olyan emberek, csoportok akikkel egyszerűen nem lehet együttműködni, tehát ez a "nem tudtál beilleszkedni" duma egy kicsit lenéző, és az én esetemben nem tényező. Nem erről szólt a dolog.


Csak elmondtam a véleményem, először nem is erről szólt a kérdés, csak így jött. Nyilván nem én vagyok releváns ebben a kérdésben, Ti tudjátok, hogy mit akartok. Én csak elmondtam, hogyha tudnék váltanék.

2021. jan. 10. 01:14
 18/28 anonim ***** válasza:
52%

"Mondj egy munkát ami legalább 250-et fiet nettoban és holnap már megyek jelentkezni"


Hív a vasút vár a MÁV. igaz nettó 250 az nincs, de felvesznek és ott sem kell éjjel, karácsonykor, szilveszterkor otthon lenni.

2021. jan. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Váltani kéne?? mégis mit kéne csinálniuk?a komplett szolgáltatásó szektor összeomlott.melyik az a szektor ami fel tud szívni több százezer munkavállalót? Könnyű leírni hogy váltani kell,neked ez nem kerül semmibe..de akkor erőltesd meg magad és soroljad a lehetőségeket.

'

2021. jan. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

Folyt:

'Semmit sem tehettek a korlátozások ellen, akkor meg mit lázadoztok?'-ezt csak te képzeled el.ha egyszer megindul a magyar akkor százezrek lepik el a főváros köztereit és további tízezrek a vidéki városokat.senki nem hajlandó éhen veszni azért mert a kormánynak kényelmesebb a leállás,mintsem hogy megerősítse az egészségügyet.ez utóbbira lett volna 3/4 évük,és alig történt valami némi felszerelés beszerzéseken kívül.

2021. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!