Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek megszokták a...

Az emberek megszokták a jólétet, és elkényelmesedtek, ezért nem viselik jól a korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Nekem az az érzésem, hogy nem csak a magyar, hanem nyugati emberek belekényelmesedtek a jóba, nem tudták elképzelni, hogy ilyen helyzet is előfordulhat. Az ázsiai emberek bezzeg olyan fegyelmezetten tudtak viselkedni, mi meg hisztizünk a korlátozások miatt. Elhiszem, hogy van, aki a munkáját vesztette el, de hát ő nekik sem összerokkanni, hanem váltani kéne. Mondjuk én a környezetemben nem találkoztam állást vesztettel, csak covidossal. Tehát ez ilyen 1-1 szitu. Semmit sem tehettek a korlátozások ellen, akkor meg mit lázadoztok? Itt van a vakcina (tudom az is fúj, mert az csak szar lehet, de mondjuk a gyerekkori védőoltásoktól se lett 3 fejem) és ha meg lesz a megfelelő átoltottság, vége ennek a szarnak. Lehet már akkor feloldanak mindent, ha csak az öregeket be oltják.
2021. jan. 10. 00:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Kérdező


Te megsértődsz azon mert azt mondtam nem tudtál beilleszkedni? Mi a sértő ebben? Ez csak 1 tény. Valóban nem kell mindent eltűrni, de munkában a főnök veled nem egyenrangú. Ahogy a tanár az egyetemen sem egyenrangú. Emberileg nem több se kevesebb, e z munka. Ott pedig tudni kell alklmkodni, és utolsó esetben haverként kezelni egyből a főnököt. Elsőleg alkalmazkodni kell. Bár tény, hogy van amihez nem lehet.


De!!!!!

Mi szolgáltatásban dolgozók mennyire érezzük magunkat megsértve, hogy azzal vádolsz minket, hogy feladtuk, meg elkényelmesedtünk?


Gondolkozzunk már ilyen kijelentések előtt. Hov menne hírtelen ez a több százezer ember? Nem csak vendéglàtás.


Hanem: szállodák, azok takarítói, rendezvényszervezők, idegenvezetők, utazási irodák dolgozói, az edzők, a szabadidő létesítmények dolgozói (mozi, színház, edzőterem stb) na meg az összes szórakozóhely összes alkalmazottja. Az összes éttermeknek szállító cég, akiknek nincs hova szállítani.


Végighálózik ez mindenen. A gazdasági válság pedig nem fog megállni a mi szektorunknál. Csak az omlott össze elsőre.


Ja és nem vagyunk kényelmesek, sem beletörődők, és fel sem adtuk.


1 éve 330 ezerért (netto) mosogatót nem találtál. Most a pincér viszi a kajádat, meg a szállodavezető hàzhoz. Hát bocsi, hogy kicsit szét vagyunk esve.

2021. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Elmenekülünk a szektorból. Ez eddig ok, de mindenki menekül. Lehet abba amelyik a következőként omlik össze. Minket új alkalmazottakat fognak elsőként elküldeni.


Sosem kívánok neked ilyet, de mit szólnál ahhoz, hogy évekig tanulsz az egyetemen. Kézhezkapod a diplomád. Boldog vagy, sikeresen teljesítetted az elvárásokat és a kezedben a megérdemelt gyümölcse. Másnap leülsz megnézni egy híradót, és épp bejelentik hétfő reggel, hogy kedd estétől megszűnik a szektor amiben képesítést szereztél. Mit érzenél?

2021. jan. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
47%
Szurkot főzni építkezéseken tök jól megfelel egy pincér is. A lapátoláshoz sem kell agymunka.
2021. jan. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Kár hogy nő vagyok, de köszi.
2021. jan. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Betanitott varrónő
2021. jan. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Postás, vasutas
2021. jan. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a jolet meg elkenyesztetes h szabad vagy? Alap emberi jog.. nyilvan lazadunk ha bezarnak ilyen hulyeseg miatt.. plusz nagyon sokan elvesztettek a munkajukat. Ja van mas melo.. de nem veletlen nem azt csinaljuk.. kapsz max 200at. Pont eleg h ne halj ehen. Nem ezert hajtottunk eddig. De most kiderult legalabb h mennyi hulye van. Meg is erdemlik a virusukat
2021. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Minimális empátia, érzelmi iq nem szorult a válaszadók egy részébe. Betanított varrónő, postás, vasutas? Nem ezért tanultunk, meg dolgoztunk napi 15-17 órákat végig talpon.
2021. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!