Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi szavazatot fog elvenni...

Mennyi szavazatot fog elvenni az ellenzéktől a sok jelenleg is fennálló anomália? Az ellenzék tart vajon attól, hogy nem lesz elég szavazata a 2022-es országgyűlési választásokon?

Figyelt kérdés

1. Az MSZP és Gyurcsány is ott van az összefogásban,

2. Momentum szembement azzal, hogy soha nem áll össze Fletóval,

3. A Jobbik pedig teljes ideológiavesztésen ment keresztül és nem tudni pontosan, hogy kicsodák, éppen kit és mit képviselnek.

4. A PM egy 0%-os kamupárt a megvalósíthststlan alapjövedelem ígéretével

5. Az LMP-ről Schiffer óta semmit nem tudni.

Ilyen anomáliákra gondolok.



2021. jan. 10. 14:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy vicces a fideszes trollok vergődése. Persze mindent megtennének, hogy ne legyen összefogás, hisz így tudott nyerni a fidesz zsinórban háromszor.


Van egy szomorú hírem, az összefogás létrejött, amit az ellenzéki érzelműek értékelni fognak. Ez szavazatokat fog hozni, nem is keveset.

2021. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

11

A fidesz alkotmánymódosítása miatt nem lehet 2 lista!


Listaállításhoz minimum 77 egyéni körzetben kell jelöltet állítani a 106-ból. Vagyis ha 2 lista lenne, akkor 40 körzetben a 2 lista egymással is versengene és a fidesz röhögve elvinné az összes ilyen körzetet.

2021. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
13. Azért mert 2 listát állítanának, az egyénikben még lehetne együtt indulni. Ezt semmi bem gátolja szerintem.
2021. jan. 10. 15:12
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

Az előbb rosszul fogalmaztam.


Ha 2 lista van akkor kell 77 DK-MSZP induló és 77 Jobbik-LMP-Momentum jelölt. De csak 106 körzet van, tehát 48 körzetben a 2 ellenzéki jelölt kénytelen egymással is versengeni. Magyarul 2 listával a fidesz kap 48 körzetet ajándékba az ellenzéktől.

2021. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Ha lenne 2 lista, akkor a Momentum-lmp-jobbik tengelyre nagy orrbeogással letudnék szavazni, mert nem kedvelem a fideszt. Most viszont úgy fest, hogy a Ketfarkúra fogok szavazni mindenhol,ha így egy listán indulnak.
2021. jan. 10. 15:16
 16/26 A kérdező kommentje:
15. Köszi, hogy elmondtad, de ez nem változtat a tényeken. Nagyon fidesz, mszp és dk ellenes vagyok. Nem tudok ilyen formában szavazni. Úgyhogy jobb híján mást választok
2021. jan. 10. 15:19
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
A fidesz szándékosan terelte 1 listára az ellenzéket ez nyilvánvaló. A jelenlegi választási törvény mellett ha 2 listán indul az ellenzék, akkor meg sem kellene tartani a választásokat mert nem lenne esélyük.
2021. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
18. Én ezt nem kétlem. De van egy ideológia, amit követek. Abba sehogy sem fér bele az mszp és a dk. Tehát vagy otthon maradok vagy a Kutyapártra szavazok.
2021. jan. 10. 15:23
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
Ezt te tudod, az biztos, hogy a Kutyapártra adott szavazatod elvész, mert minimális az esélye, hogy parlamentbe kerüljenek.
2021. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Az utolsó mérés alapján a Kutyapártnak van esélye bejutni a parlamentbe. Tehát még nem tudom. Először érték el az 5%-ot.Meglátjuk
2021. jan. 10. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!