Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényt, hogy magánvállakozó csak másodállásban lehessen valaki?

Figyelt kérdés
Tehát ne lehessen olyan, hogy valaki főállású magánvállalkozó és abból él meg, hanem csak akkor lehet valaki magánvállakozó, ha mellette van egy "normális" munkahelye, ahova bejár, és emellett a magánvállalkozása max keresetkiegészítésként funkcionálhat.

2021. jan. 14. 20:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Apám magánvállalkozó. Nyílászárók tervezésével, megrendelésével és azok beépítéseinek a szervezésével foglalkozik. Rengeteget dolgozik. Nincsenek szabadnapok, ha vállalkozó vagy. Csörög a telefon, beszélned kell, határidők vannak, amiket be kell tartani, a mások hibáiért is neked kell megfizetned, ha valaki valamit elcsesz, a te dolgot megszervezni a javítást. Hétvégén is dolgozik. Este úgy ül a kanapén a TV előtt, hogy ölében a laptop és dolgozik. Amikor anyám már alszik, ő ébren van és a sötét hálószobában dolgozik. Napközben felmérésekre, tárgyalásokra jár az ország különböző részein. Vagy éppen az irodájába. Van, hogy itthon dolgozik, de akkor is dolgozik a laptopján az asztalnál. Ha elmegy itthonról, akkor általában ő ér utóljára haza. Amikor kiskoromban nyaralni voltunk, vagy amikor kocsival elvitt valahova, akkor is sokszor telefonnal a kezében csinálta, amit. Az autóban meg a kihangosítón. Sokkal többet dolgozik, mint egy átlag közalkalmazott. Lehetetlen lenne ezt másodállásban csinálnia. Csodálom néha, hogy képes ennyit dolgozni.

Vidékről jött Budapestre, annyi pénzzel, amennyi a zsebében volt és gyárakban dolgozott. A nagyszüleimnek még küldött haza pénzt is. Külömböző cégek foglalkoztatták, panelban laktak anyámmal. Amikor kicsi voltam sötétben ment el itthonról és volt, hogy akkor jött haza, amikor már aludtam. De így kertes házba tudtunk költözni. Végül úgy döntött, hogy vállalkozást indít. Nehezen indult be. Emlékszem volt, hogy karácsonykor mondták, hogy most ne kérjünk nagy dolgot. Éppen elég volt a pénz a megélhetésre. Aztán a befektetett munka elkezdett visszajönni. Megtérülni látszott az egész és elkezdtünk jobban költekezni, de még ésszel. Igen, jelenleg drága autója van és saját házat akar építeni, de minden ezresért keményen megdolgozott. Az én szellemi energiámmal ezt el sem tudom képzelni. A vállalkozás nem csak azt jelenti, hogy te vagy a magad ura, hanem hogy kihúzzák a segged alól a szőnyeget és komoly munkát kell belefektetned, ha profitálni akarsz. A vállalkozók kis része politikai támogatottságú. A legtöbben keményen dolgoznak.

2021. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
17%
Én még vállalkozót számlát adni nem láttam otthon. Még az ótvar getci kisbót is zsebszámológéppel jáccik, minthogy a gépbe üsse. Okosba játszik ez a sepredék réteg, másrész alamizsnát se nagyon akarna fizetni a dolgozóknak....phfej
2021. jan. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
34%

"Nyílászárók tervezésével, megrendelésével és azok beépítéseinek a szervezésével foglalkozik."


Gondolom Jóska Pista vidéki asztalos legyártja bagóért ő meg 470%-os haszonkulccsal eladja a más munkáját mint kézműves termék. Ez valóban agymunka átcseszni másokat és komoly logisztikát is igényel. Mindjárt megsiratom édesapádat. Mégis kinek gagyizik, hogy leírod itt a hattyú halálát? Az építőiparban is ez van, a sikeres vállalkozó bevállalja a melót aztán 10 csesznye vállalkozón még keresztül megy a buli, a végkifejlet pedig az, hogy 2 analfabéta cigány le mókolja 300ft-os órabérért, a 150 millás megrendelést...

2021. jan. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2021. jan. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
19%

23.


Német és osztrák cégekkel gyártat, mint a Sücho. Nálad biztosan többet dolgozik a hozzáállásod alapján. Szóval nem kéne patkánykodni.

2021. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
36%
Nem patkánykodok, de a fiamnak és a munkatársainak is tartozik egy köcsög vállalkozó 2 milliótól többel. Hazudozik, hamukázik, telefont nem veszi fel. Ez általános jelenség a hazai csira vállakozók között.... Olyan mintha nem is volna jelen a munkaerőpiacon. Én korlátoznám, hogy akinek nincs 200 milliója a tarsolyban az ne vállalkozhasson. Miért kell egy baltás sittes verőembert ráküldeni egy kreténre, hogy behajtsa rajta a a megérdemelt munkabért felesben? Lehet apád itt ott fizet de én leszarom, mivel neked termeli a zsét. Meg ne könnyezzük már ezt a nagy szenvedését! Itt norvégiában lehúzhatná a rolót ilyen viszonteladó, vagy nem fizető faxszopó....Vállalkozónak semmit soha, ezt jegyezze meg mindenki!
2021. jan. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként ezek mint a Sücho is, műanyag szemétből bóvlit gyártó cég. Nézd meg az osztrák lomosokat, tonna szám hordják a műanyag szemetet fillérekért, de a kutyának nem kell, ami nem fa...
2021. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
75%

26-os! Te csak állami céggel dolgoztatsz? Kenyeret az állami sütőipari vállalattól veszel?

A órád a svájci állami óragyárból van? Cipőd az állami cipőgyárból? Elárulom neked, hogy mindet vállalkozók készítik, te meg azt veszed meg.

A 200 millió meg szerinted miből lesz? Ezt is megmondom. Abból, hogy elkezd egy vállalkozást, ami folyamatosan fejlődik. Ha egy állami cégnél dolgozik, mint ahogy gondolom te, akkor a fizetéséből nem lesz 200milliója, ahogy neked sem.

2021. jan. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
21%
Vállalkozóval akkor állunk szóba, ha előre kifizet, ezt jegyezze meg mindenki!
2021. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
75%

29-es! Én dolgoztam 4 vállalkozónál, az egyik tartozik még mindig. (10 éve)

Aztán vállalkozó lettem, mindenkit kifizettem, előre meg soha nem fizetnék, mert pl. a te fajtád azonnal eltűnne a pénzzel. Meg ugye a fizetéshez teljesíteni kell, nem mindegy, hogy ott állsz napi 8 órában, vagy megtermeled a fizetésedet, a járulékaidat, meg a hasznot.

2021. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!