Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem gyárthatja mindenki...

Miért nem gyárthatja mindenki licensz nélkül a Moderna és a Pfizer vakcináit?

Figyelt kérdés

Rengeteg diktatórikus intézkedést hoztak az országok a "különleges jogrendre" hivatkozva. Kijárási korlátozások, cégek irányításának állami átvétele, cégek kényszer bezáratása stb... A kis ember életét megkeserítették a diktatórikus intézkedésekkel.


Akkor most miért képtelenség még egy diktatórikus intézkedést hozni, ami nem a kisember életet korlátozza, hanem a Pfizer, BIONTECH, Moderna életét, hogy bárki, bárhol a világon hozzáférjen a gyártási módszerekhez, és ingyen (licensz nélkül) gyárthassa az oltóanyagot (amennyiben természetesen megfelel az ilyen cégekre vonatkozó minőségellenőrzéseknek és a többi protokollnak)?


Így jóval több vakcina tudna elkészülni, kevesebb ember halna meg és a vakcina esetleges kockázataira is milliárdoknak lenne rálátása.


Ha ez így lenne, akkor az egész világon akkora átoltottság lehetne, mint Izraelben?



2021. jan. 16. 13:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Egyrészt azért, mert egy halom szabadalom védi azt."

Pont az a kérdés, hogy ezt a halom szabadalmat miért nem lehet ugyanúgy megsérteni, mint ahogy a katonaságnak is joga lett volna teszem azt a Tesco raktáraiba bevonulni és átvenni az irányítást? Az én jogaimat is megsértik azzal, hogy nem mehet ki az utcára 9 után, akkor a Pfizzernek a jogai miért "szentek és sérthetetlenek"?


"semmi garancia nem lenne arról, hogy minden gyártó ugyanolyan minőségben készíti, és ha valamelyik elbarmol valamit, akkor nem derül ki, hogy a vakcinával van gond"

Jelenleg is gyárthatnak licensszel 3. felek Pfizzer oltóanyagot tudtommal, csak annyi a különbség, hogy ezért egy halom pénzt kell fizetni. De ugyanúgy vonatkozik egy halom szabály és egy halom minőségellenőrzés mindenkire, mint ahogy a licenszelés ingyenessé tétele után is vonatkozna. Arra sincs garancia ennyi erővel, hogy a Pfizer nem b*rmol el valamit, nem?


"A kutatómunka sok-sok pénzben került"

Sok-sok ember sok-sok pénzét vitték el a diktatórikus intézkedések így is. A különbség csak annyi lenne, hogy most nem a vendéglátó iparral qrnánk ki, hanem a gyógyszergyárakkal.

2021. jan. 16. 13:54
 12/18 hypno ***** válasza:
100%

#11


Így is minimum szkeptikusak sokan a vakcinákat illetően. Most képzeld el ha bárki gyárthatná.

Az a nap amikor ez megtörténik piros betűs ünnep lesz a konteósok számára.

2021. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%
Mert abból nem lenne olyan hatalmas lóvé. Vagy te azt hiszed, a gyógyszergyáraknak számít az egészségünk?
2021. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mondok egy tök egyszerű példát.


Magyarországon imádják a fornettit, ha lenne elég, mindenki ezt venné pékárúként.


Ha odaadom a fornetti receptjét a szomszéd péknek, hogy ebből ennyi, abból annyi kell stb, akkor szerinted tudna nekem PONTOSAN olyan fornettit sütni, mint amit a mintaboltból veszek?

2021. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"katonaságnak is joga lett volna teszem azt a Tesco raktáraiba bevonulni és átvenni az irányítást" Magyarországot ne keverd a normális kormánnyal rendelkező országokkal. A világon nem volt olyan, mint nálunk, hogy egy magáncéghez kivonul a katonaság átvenni az irányítást (amit persze nem vettek át, de mint tudjuk orbán imád katonásdit játszani).

Szerinted egy ilyen lépés után ki a fene kutatna hónapokig, fektetne be rengeteg pénzt bármibe is ha egy mini napóleon fogná magát és bevonulna, hogy "na akkor mostantól azt csinálja mindenki, amit én mondok"? A következő hasonló járványnál otthon ülhetnél nem hónapokig, hanem évekig, mert senki se fogna bele a gyógyszer, vakcina kutatásába.

2021. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

"Az én jogaimat is megsértik azzal, hogy nem mehet ki az utcára 9 után,"

1. Nyolc után, nem kilenc után.

2. Nem, nincs jogod kimenni, így nem is sértik meg. Tudod, az van, ami van, ami nincs, az nincs. Márpedig ezt rendeletben megvonták részben a te, részben meg mások érdekében.


Értsd már meg, hogy egyfelől ez részben a kutatók szabadalma, ill. aki adta hozzá a pénzt, annak is van némi köze hozzá.

Max az USA-nak lehet még valami esélye ilyen téren, de nemzetközi szinten ilyet nem lehet tenni.

2021. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16/16

"Kutatók szabadalma" <--- azt mondja az USA pl. hogy nem, és a kutatónak meg elmagyarázzák, hogy az van ami van, ami nincs az nincs.


"aki adta hozzá a pénzt, annak is van némi köze hozzá" <--- hozzzá is odamegy az USA és megmondja neki, hogy az mától nem a te pénzed. Az van, ami van, ami nincs az nincs.


Lehet hülyézni, de nem látom a lényegi különbséget az én helyzetem között és a között, ha egy kutatónak mondanák, hogy "az van ami van" vagy ha egy cégtulajnak mondanák, hogy "ami nincs az nincs". :\. Nyolcat azért tévesztettem el, mert nem M.O.-n tartózkodok és összekevertem 😅...


De #15/16 meglátása azért többnyire meggyőzött, hogy nem lenne annyira szuper ötlet ez. Kb. mintha úgy lottóznék, hogy amikor nyerek, akkor elveszik a nyereményemet. Csak itt a lottózás ugye a kemény munka, a "nyeremény" pedig egy olyan gyógyszer/vakcina amire kivételesen nagy az igény.

2021. jan. 17. 17:51
 18/18 anonim ***** válasza:
Értsd meg, akkor is max USA rendelkezhetne az amerikai vakcínáról, a többi állam nem. Persze ha csak nem úgy gondolod, hogy Orbán elküldi Gazsi katona fiát, hogy megszállja az USA-t és a vakcínagyárat. :D
2021. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!