Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Őrültségnek hangzik, de ha...

Őrültségnek hangzik, de ha valaki segít másnak a számítógép hátterének beállításaiban, ahol licensz nélküli operációs rendszer fut, az bűnpártolás?

Figyelt kérdés

Szóval az a célom, hogy megtaláljam a leghülyébb okot, amiért embert börtönbe zárhatnak. Eddig ez vezet:

- Valaki segít a saját anyukájának beállítani a háttérképet, úgy, hogy tudomása van arról, hogy kalóz operációs rendszer fut a anyu gépén.


Bár őszintén, nem igazán hiszem, hogy valaha börtönbe csuktak volna valakit kalóz szoftverért Magyarországon, pláne nem ilyen jellegű "bűnpártolásért", de én azért inkább linuxos maradok. De elméletben mégis megkérdezem itt:

Ez bűnpártolás? (Mármint, az a háttérképes példa.) Mi lehet a legsúlyosabb büntetés, amit egy ilyen végtelenül erkölcstelen ember kaphat ezért?



2019. dec. 30. 03:59
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ezért nem fognak börtönbe csukni.
2019. dec. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, én 20 éve tört opredszert használok, tört szoftverekkel, torrentről letöltve. Úgy hidd el, hogy legális még soha sem volt egyetlen gépemen se. És meg van CD-n Windows 3.1 -től a Windows 10-ig az összes kiadás, beleérve a szerver verziókat is. Kb mindenki pont leszarja.
2019. dec. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Win 10 et letöltheted használhatod ingyen, de amíg nem aktiválod ugyanaz a háttérkép meg nem frissül az meg kit érdekel
2019. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Amit te írsz, az nem bűnpártolás.


Itt véget is vethetsz ennek a fölöttébb hülye polémiának.

Azért meg igenis zártak már börtönbe nem egy nem két embert, hogy szerzői és szomszédos jogokat sértett.

Hogy adott esetben akad még sok, akit nem, az nem jelent semmit. A torrentes verebet is puskavégre kaphatják, akár azt a diákot, aki illegális XP-t telepített a laptopjára.


Azt kéne megérteni, hogy a szoftver lopás ugyanolyan lopás, károkozás, mintha a szomszéd autóját lopnád el, csak az értékben lehet eltérés.

Aki szoftvert lop, az is tolvaj.

2019. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

"Azt kéne megérteni, hogy a szoftver lopás ugyanolyan lopás, károkozás, mintha a szomszéd autóját lopnád el, csak az értékben lehet eltérés."


Nem ugyanolyan. Egyfajta lopás az is, de semmiképp nem ugyanaz, hiszen míg a klasszikus lopásnál az eredeti tárgy a birtokodba kerül, addig szellemi termék lopásánál csak egy másolat kerül a birtokodba.

2019. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt kéne megérteni, hogy a szoftver lopás ugyanolyan lopás, károkozás, mintha a szomszéd autóját lopnád el, csak az értékben lehet eltérés.


Aki szoftvert lop, az is tolvaj."


Hülyeségeket írsz, aztán meg törölteted a választ. Mutass már egy cikket arról hogy valakit börtönbe zártak.


A tolvaj nem azért lop mert elérakják és oda írják hogy ingyen elvihető.

Letölteni se kell mert online nézheted a filmeket. Nem lopás mert nem pénzért árulják a weblapok.

2019. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyit reagálnék, hogy a licensz nélküli szoftverhasználat copyright sértés, vagyis illegális másolat készítése, és nem lopás. 100 ezer ft érték felett bűncselekmény.

Tudom, gyakorlatban nem foglalkoznak vele Magyarországon. (Én elvből tartom tiszteletben a copyrightot, mert én magam adtam már ki könyvet, és azt is copyright védi.)


Viszont az nyitott kérdés maradt számomra, hogy az említett példa miért nem bűnpártolás?

2019. dec. 31. 02:45
 8/8 kovpet ***** válasza:

Azért, mert nem felel meg annak, amit a bűnpártolás jelent:



Bűnpártolás


282. § (1) Aki anélkül, hogy a bűncselekmény elkövetőjével az elkövetés előtt megegyezett volna,


a) segítséget nyújt ahhoz, hogy az elkövető a hatóság üldözése elől meneküljön,


b) a büntetőeljárás sikerét meghiúsítani törekszik, vagy


c) közreműködik a bűncselekményből származó előny biztosításában,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Itt egyik pont sem teljesül.

2020. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!