Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ment el a józan esze...

Miért ment el a józan esze sokaknak ebben a Makovecz katedrális-ügyben?

Figyelt kérdés
Most találtam rá erre a "nagyszerű" cikkre, ahol Erdő Péter is el van mondva mindennek, a kommentekből pedig az is kiderül, hogy Ferenc pápával egyetemben bizony ő is a "globalisták oldalán áll", természetesen ezek után nem lehet keresztény. Hogy lehetnek ezek ekkora öntelt, az alázatot hírből sem ismerő emberek, hogy csak azért, mert szembe mer menni a "jobboldali" (vagy inkább kormánypárti) médiák véleményével, már kompetensnek érzik magukat, hogy kijelentsék, Erdő Péter márpedig nem keresztény, "hazaáruló" és "el kell zavarni"? Mondjuk ez a Mindenszó egy hulladék, nem nevezhető újságírásnak, amit ott produkálnak. Ezek komolyan képesek a Szájer-ügy után is többre tartani a "jobboldal" (vagyis inkább a kormány és annak médiája) véleményét, mint a katolikus egyház egyes vezetőinek? Gondoljunk csak a pápa állandó szidalmazására is. Mit gondolnak magukról ezek a kommentelők és ennek a semmirekellő Mindenszó nevezetű szemétnek az írói? Elképesztő, ami egyesek fejében történik. Ha van itt FIDESZ-es, tőlük kérdezem: nem látjátok be, hogy ez már sok? Szerintetek a FIDESZ jöttment, ál-keresztény identitáspolitikája még a katolikus egyháznál is jobban képviseli a kereszténységet, komolyan ezt hiszitek?

2021. jan. 17. 14:53
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
20%

7

Nem mondott ilyesmit a fia.

Az a terület egy üres rét, nem? Meloccó is mellé állt.


Én is mellette vagyok. Az azért mégse járja, hogy Budapest arról híres, hogy itt van Európa legnagyobb zsinagógája.


Igenis, a XXI-században nincs időszerűbb, mint a kereszténységnek építeni katedrálist, és PONT OLYAT, mint Makovecz tervezett.


Alkotni kell a jövőért, és nem parkosítani.

2021. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
88%

#11: "Igenis, a XXI-században nincs időszerűbb, mint a kereszténységnek építeni katedrálist (...)"

- Miért gondolod ezt?

2021. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
0%
#11 Te náci vagy?
2021. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
0%
Mert már ideje lenne túllépni a kufárvilágon.
2021. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
64%
#14: Nem próbálnád meg leírni öt egybefüggő mondatban, mire gondolsz? Mi az a kufárvilág? Hogy érted, hogy ideje lenne túllépni rajta? Hogyan segít ebben a Makovecz-féle katedrális?
2021. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
71%
15: tekintve, hogy most is üresek a templomok, nem azért nem járnak, mert nincs Mako-katedrális
2021. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
64%
#16: Én is ezt gondolom, de #11, #14 (feltehetően ugyanaz a személy) szemmel láthatóan nem. De nem értem, hogy mire gondol, ezért kérdeztem rá.
2021. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
9%

A szabadkai zsinagóga is üres, mégis újjáépítették, hogy látványosság legyen. Nem 6000 fős istentiszteletre szolgál.


Jönnének a turisták Makovecz szülőhelyére is csodálni a művét.


15

Nem tilos gondolkodni, nem vagyok szájbarágós óvónéni.

2021. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
68%

"Nem tilos gondolkodni"


Akkor egyszer megpróbálhatnád.

2021. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
92%

#18: A katolikus templomok nem turistalátványosságnak épülnek. A katolikus templom egy szakrális tér, ahol a papság liturgiát végez, és ebben a hívek részt vesznek. Némelyik ezek közül turistalátványossággá is válik történelmi vagy képzőművészeti fontossága miatt, de ezt az utókor szokta eldönteni, és főleg nem ilyen céllal építik a templomokat.


Még egyszer. Ha összmagyar összetartozás-kegyhelyet vagy nemzeti gigamúzeumot akar valaki építeni, tegye. Ha valaki Makovecznek akar monumentális emlékművet, állítson neki. Ezek egyike sem tilos. Ami nem helyénvaló, hogy valakinek megvannak a saját (családi vagy éppen politikai) céljai, és ezeket úgy próbálja feltüntetni, mintha egyházi célok lennének. Aztán amikor az illetékes egyházi tisztségviselő elmondja, hogy nincs ilyen egyházi cél, és még azt is elmondja, miért nincs (van az esztergom-budapesti püspöknek székhelye, kettő is, már ez is szokatlan, a francnak se kell még egy harmadik katedrális az egyházmegyébe; a jelenlegi ingatlanokat alig bírjuk fenntartani; hívő alig, nem lenne kihasználva; stb.), akkor megy a gyalázkodás. Ez nem helyes.


Az építészethez, a szimbolikához én nem értek, a terveket sem láttam konkrétan, de azt mondják, ezzel is vannak súlyos problémák: állítólag vannak benne olyan dolgok, amelyek nem férnek bele a katolikus vallásba. Makovecz "Szentek és kárhozottak temploma" nevet álmodott a templomnak, ilyen nyilván nem lehet, a Katolikus Egyház nem állít templomokat a kárhozottak tiszteletére. És erre is csak azt tudom mondani, hogy ha valaki megépíti a saját tetszésére a saját hodályát, úgy nevezi el, ahogy akarja. De ha valaki nem akar ebben az egészben részt venni, azt tartsuk tiszteletben, ne erőltessük rá, és legalább ne gyalázkodjunk!


Mellesleg az vicces, hogy egyik szavaddal véget akarsz vetni a kufárvilágnak, a másikkal pedig már turistákra számítasz. :) Ha már nem tilos gondolkodni... :)

2021. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!