Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kinai vakcina jó nekünk?

A kinai vakcina jó nekünk?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 14:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
Hiszen Orbán is megmondta! Akkor ezt most értsem úgy, hogy kételkedsz a Miniszterelnök Úrban?
2021. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
17%
Az amcsi vakcina jó?
2021. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Fsms ***** válasza:
76%
kini esetén a 3 fázis tesztelés eredmény még nem nyilvános, ha az elérhető lesz többet tudunk.
2021. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
9%

Jó.


Csak vegyünk egy egyszerű mateket. Havi szinten simán ezres nagyságrend aki covidba pusztul meg, most ha a kínai vakcina tudja legalább az 60%-ot (90-et tud) és beoltanak vele 10 millió embert már azzal meg lehetne állítani a vírus terjedését.

Ha mondjuk feltételeznénk, hogy 10-szer több a mellékhatása mint a jelenlegi oltásoknak (valószínűleg ez se igaz), akkor is országos szinten 1000 embernek lenne tőle baja és ez se azt jelenti, hogy meghalnak tőle.


Ha meg nem oltunk vele és mondjuk az átoltottság 2-3 hónappal később valósul csak meg akkor ennek az ezernek a többszöröse lesz a tényleges halott.


Szóval szerintem még ha lennének is mellékhatásai azok is nagyságrenddel kevesebb kárt okoznak, mint az ha tovább bohóckodunk és mondjuk csak nyár végére sikerül a nyájimmunitást kialakítani.

2021. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%
Az amerikai meg azért jobb mert a gyógyszergyár fizetett ügynökei azt mondták. A virológusok pedig olyan technológiáról nyilatkoznak szakértőként amiről ők is csak újságban olvastak.
2021. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%

De mondok jobbat, az Egyesült Arab Emirátusok kb. ugyanannyi ember lakja mint Magyarországot, január 5.-e óta oltanak a kínai vakcinával és már 2 millió fölött járnak a beoltott személyeknél, míg mi 140 ezernél tartunk.


Ha maradna ez a tendencia akkor ők február végére már az egész országot beoltották, míg mi az 1 milliót se fogjuk elérni, mert várunk a német, angol, francia gyógyszerekre, hogy ne sérüljenek a gazdag rokonaink érdekei.

2021. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jó :)
2021. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet nagyon rossz.


De nekem ettől függetlenül semmi szükség lem nincs rá. Pont úgy ahogy nyugatira sem.

2021. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
7%

A 4. válaszoló számítása korrekt. Azzal egészíteném ki, hogy napi kb. 100 fő hal most meg a covid miatt, ami átmenetileg csökkenhet, de ahogy terjed a brit törzs, újra nőni fog. Ez azt jelenti, hogy ha a hivatalos covid-halottaknak csak a fele ténylegesen covid-halott, akkor is kevesebb, mint egy hónap alatt belehal 1000 ember. Tehát ha csak egy hónappal hamarabb alakul ki a nyájimmunitás, már azzal is több mint ezer embert mentünk meg. És a kínai vakcinával ennél több időt nyerhetünk.


Mint minden gyógyszernél, itt is az előnyt és a kockázatot kell mérlegelni, és itt bizony az előny sokkal-sokkal nagyobb.

2021. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy jobban kell félni a kínai vakcinatol. Amúgy nagyon sok hagyományos gyogyszer alapanyagát ott gyártják mar, mert ott a legolcsóbb legyártani, de európában tablettázzak és ranyomjak a dobozra hogy Bayer meg Pfizer.

Én inkább azt nem értem minek olyanokat beoltani, akinél kisebb a kockázata a sulyos koronavirusos megbetegedésekre mint beoltani magát.

2021. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!