Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a legújabb felméré...

Mit szóltok a legújabb felméréshez, ami kimutatja hogy bődületesen túloznak az átlagbérekről Magyarországon? Kinek jó ez?

Figyelt kérdés

[link]

Eddig is már egyre nyilvánvalóbb volt, hogy a bérek csak papíron magasak, a valóságban ha végig nézett az ember a saját családján, közvetlen ismerősein, nagyon nem ezt tapasztalta. Erre meg még rájönnek az oligarchák és a tűzhöz közeli emberek akiknek kiemelkedően jól meg, és hát azok is nagyon lódítanak az átlagon. Akkor már ott tartunk, hogy kiderül, az átlagember fele olyan jól sem él Magyarországon mint a hivatalos statisztikákban.

Sokan vannak még Magyarországon, akik a saját nyomoruk ellenére elhiszik és szeretik a kormány hazug sikerpropagandáját? Miért teszik?



2021. jan. 22. 00:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
86%

5. Elírtad.


Svédországban*

2021. jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 KárpátokGéniusza ***** válasza:
88%
Nálunk akkora emberhiány van hogy be se kell járj dolgozni és nettó 400e kapsz!
2021. jan. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
75%

Benne van a cikkben a megoldás

"Ugyanazokból a NAV adatokból számoltunk, mint amit a KSH is megkap, de figyelembe vettük a kisebb cégeket is, ahol jellemzően alacsonyabbak a keresetek és sokakat foglalkoztatnak minimálbéren"


Ahogy a statisztika alaptörvénye mondja, egy megfelelően nagy adathalmazból azt mutatom ki amire a megrendelőnek igénye van.

2021. jan. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
36%

GKI-nál elitták már az agyukat.


A KSH az 5 főnél nagyobb cégekkel számol.

Persze lehet számolni máshogy is, csak az kicsit nevetséges, amikor a szükregazdaság kamuminimálbéreit beleszámoljuk, de a KATA-sok jövedelmét már nem.

2021. jan. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
70%
Eddig tudtam mondani a főnökömnek hogy messze az átlag bér alatt van a keresetem, emeljen hogy az átlagot legalább elérje .Most kiderül még többet is keresek.
2021. jan. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
93%

"Azért tűnik úgy, hogy Magyarországon rosszak a bérek, mert sok embernek nincs a kezében egy piacképes szakma."

Csak azért hiszed, hogy jók a bérek, mert multik fizetését nézed, pl. a Bosch-t hoztad fel példának, ami tényleg jó pénzt ad, csak kb. 10 ezer embernél nem foglalkoztat többet az országban, miközben 5 millió ember dolgozik.

A KKV szektor egyáltalán nem tud versenyezni a multik által kínált bérekkel, ezért hiszed, hogy olyan jók a fizetések.


A másik meg, hogy az állami szektor is nagyon durván lehúzza, mert pl. egy tanár kezdő bére kb. nettó 130k, amiből nem nagyon lehet megélni.

Mellesleg még ha a KSH-s adatot nézzük, még akkor sem lehet kijelenteni, hogy jól élnek az emberek, mert a mediánbér az az átlag alatt van, Mo-on jóval alatta, kb. 70%-a az átlagbérnek, szóval ha a ksh általi nettó 250-et vesszük, amit a cikk ír, akkor a medián olyan 175k körül lehet nettóban, ami még mindig siralmas, és ez alatt keres kb. 2.5 millió ember.

2021. jan. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
91%

Én tudok neked mondani minimum 100 gyárat magyarországon ahol 5-600 forintért gürcölhetsz és még annak is örülj.

Mert ha te nem akkor van helyettted másik 10 millió ember.


Közben az orbán köpködi a szotyit a 37 milliárdos stadionban és bámulja a rohangáló kisgatyás férfiakat.

2021. jan. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
29%

A ksh-nál dolgozókat be kell börtönözni.a nettó 200 ezres átlag teljesen hihető,kb itt tart ma az ország.ez olyan 570 euró nettó,kb annyi amennyit nyugaton 1 hétre kap egy dolgozó.persze ott is vannak 3-4 ezres fizetések ill.orvosok,infósok meg persze

középvezetőtől fölfelé még nagyobbak a bérek,vagyis pontos átlagot én sem tudok mondani.

2021. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
100%
17) én Göd-ön voltam a samsungnál és meglepődtem hogy még a security sem beszélte a magyar nyelvet.Az irodában is külföldiek voltak zömmel.ukránok lehettek talán..? Kíváncsi lennék mennyi a bérük,de gondolom nem azért hozták őket hogy jobban megfizessék mint a magyarokat.
2021. jan. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
77%

Ez volt kb. 2012 körül is, amikor a hiányok év végén bődületesen magasak voltak, erre csomó hitelt, stb.-t felvettek, és ki lett kozmetikázva az egész, hogy jó kép legyen.

Nagy szívás nem lesz ebből, mert a kipcsakok elfogadták őket a kormányzásra, viszont az jó, hogyha mi, t×etlen népként nem tudunk mit kezdeni velük, a külföld ránk néz mostanában, és kezdi kifejezni a nem tetszését.

2021. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!