Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a legújabb felméré...

Mit szóltok a legújabb felméréshez, ami kimutatja hogy bődületesen túloznak az átlagbérekről Magyarországon? Kinek jó ez?

Figyelt kérdés

[link]

Eddig is már egyre nyilvánvalóbb volt, hogy a bérek csak papíron magasak, a valóságban ha végig nézett az ember a saját családján, közvetlen ismerősein, nagyon nem ezt tapasztalta. Erre meg még rájönnek az oligarchák és a tűzhöz közeli emberek akiknek kiemelkedően jól meg, és hát azok is nagyon lódítanak az átlagon. Akkor már ott tartunk, hogy kiderül, az átlagember fele olyan jól sem él Magyarországon mint a hivatalos statisztikákban.

Sokan vannak még Magyarországon, akik a saját nyomoruk ellenére elhiszik és szeretik a kormány hazug sikerpropagandáját? Miért teszik?



2021. jan. 22. 00:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%

"Jóvan tesókám. Az csak tízezer ember. Mi cégünknél csak 4 ezeren dolgozunk és senki sem keres 600 alatt."

Ezz így van, ezek pár ezres cégek. Úgy, hogy kb. 130 ezer tanár van, aki lehúzza az átlagot, és még ezentúl is jó pár tízezer állami alkalmazott van, akinek nagyon alacsony bére van

Nem tudom, hogy hogy lehetsz ekkora retardált.


Mo.-on kb. minden 5. ember az államnak dolgozik, vagyis kb. 1 millió embert fizet az állam, amik többnyire alacsony bérek.

2021. jan. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%

9


Nekem rendszergazda végzettségem van,mégse tudok vele elhelyezkedni sehol.Ez gondolom függ attól is hogy ki melyik városban él.


Rengeteg ember él mélyszegénységben,csak azért mert drága kocsikat látsz az úton nem jelenti azt hogy jól megy mindenkinek.Ez csak egy nagyon kis tört része a lakossagnak

2021. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 KárpátokGéniusza ***** válasza:
100%

#42 OKJ rendszerüzemeltető sajnos 0 ha nincs 3-5 év gyakorlatod a területen


irány a főiskola vagy minimum egy CCNA + jó angol és persze így is csak nagyobb város vagy főváros jöhet szóba

2021. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
72%
Hogy szerezzen tapasztalatot ha sehova nem veszik fel? Másrészt ha mindenki nagyvárosokba költözik az azoknak sem előnyös akik mindig is az adott nagyvárosban élnek. Ezért kéne változtatni azon hogy nem csak budapest legyen magyarországon az európai város, ahol európai bért lehet keresni. Én pl budapest környékén születtem, itt él a családom stb és én is itt szeretnék élni, de elég nehéz lesz ezt összehozni annak köszönhetően hogy mindenki ide akar költözni és egy egyszerű lakás is 30 millióba kerül. Pedig ez a város nem budapest csak közel van hozzá.
2021. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
33%

sztem is kamu a cikk


2014ben volt bruttó 300 a fizum, egyetem mellett, amit még be se fejeztem, és nulla tapasztalatom volt, egy ügyfélszolgálaton voltam értékesítő


most meg különösen nagyot dobott a fizumon a covid, nettó 500ról 700ra nőtt, és be se kell járnom

2021. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 Micimacko67 ***** válasza:
100%
#45, megkérdezhetem, hogy milyen területen, milyen beosztásban keresel ilyen jól?
2021. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
33%

IT területen vagyok projektmenedzser a telco szektorban


az hogy jól keresek, relatív, en6 kezdő vagyok, a senior kollégák netto 1m körül keresnek

2021. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 Micimacko67 ***** válasza:
91%

Ez szép, de tudod nem mindenki olyan okos, mint te..

Bizony vannak olyanok akik emiatt kénytelenek fizikai munkával megkeresni a kenyérrevalót...nem tudom, hogy valaha végeztél-e fizikai munkát?

Az sem könnyű...s az esetek nagyrészében bizony pont azok szemét szúrják ki a minimálbérrel akik fizikai munkát végeznek!

2021. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igencsak ritka, aki vidéken félmilliónál többet keres. Én nem sajnálom senkitől a pénzt főleg ha tanult érte, de senkinek nem kéne egy európai országban 140 ezerért dolgoznia. Nagyon nagy a szakadék a bérek között.
2021. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

"Bizony vannak olyanok akik emiatt kénytelenek fizikai munkával megkeresni a kenyérrevalót...nem tudom, hogy valaha végeztél-e fizikai munkát?"



Ott is meg lehet keresni a nettó 200-at simán.

2021. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!