Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen új ötletetek van a...

Milyen új ötletetek van a koronavírus korlátozás/védekezés alternatív és megengedő szabályaira?

Figyelt kérdés
Szerintem több új lehetséges ötlet kellene ahhoz, hogy sokan meg tudják tartani a munkájukat, bevételeiket, alkalmazottaikat. Pl. most azon gondolkodtam , hogy süt a nap, nincs vészesen hideg, akkor engedni kellene a vendéglátóknak a teraszt (akinek van) üzemeltetni. Más szegmensről is írjatok, szerintem az embereknek igenis vannak jó ötleteik, amik eljuthatnának a 'feljebbvalókhoz'.

2021. jan. 25. 12:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#6, #8

Egyetértek!

2021. jan. 25. 13:07
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Elvitelre kell kérni, ücsöröghetsz az itallal a saját teraszodon.
2021. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#12

A teraszomon nyaralhatok is:)

Gondolom nem csak azért járnak emberek vendéglátó helyekre, mert nincs teraszuk. Nyaralni is mennek azok, akiknek luxus házuk és medencéjük van. A közösség, a nem otthoni környezet fontos tényezője a lelki felüdülésnek...

2021. jan. 25. 13:31
 14/24 anonim ***** válasza:
16%
Semmi nem fog megakadalyozni ha be leszel oltva ... aki meg nem, az ucsorogjon csak a teraszan.
2021. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14

Ok, térjünk vissza témára ha világviszonylatban megtörtént az átoltottság.

A vakcinák hatékonysága még csak erős becslés.

Remélem mégis ez a megoldás de én még várok az oltással.

Annyi mindent mondtak, jósoltak, ígértek, megállapítottak, kiszámoltak már eddig, hogy szinte minden igaz, aztán meg mindennek az ellenkezője is:/

2021. jan. 25. 13:58
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan visszaállhatna minden. Akik óvatosak szeretnének lenni, azok elvitelre kérnek, akik pedig ott akarják megenni, nyugodtan megehetnék ott.


Én úgy gondolom, hogy azokra kéne vigyázni, akikre a vírus veszélyes, idősek, krónikus betegek..stb. Pontosabban nekik (is) kéne vigyázni magukra. Például ők ne egyenek étterembe, ha veszélyesnek érzik.


Viszont lehetne olyan, hogy az önkormányzatok gondoskodnának róluk, pl aki veszélyeztetettnek érzi magát, az be tudna nyújtani különböző kérelmeket, pl hogy vásároljon be valaki neki. Írna egy listát, kikészítené a pénzt, és hoznának neki, amit kér. Vagy lehetne olyan kérelem, hogy elszállítatni magát, ha valahova vizsgálatra kell mennie, hogy ne tömegközlekedéssel kelljen menni. Persze csakis indokolt esetben, valahogy igazolniuk kellene, hogy erre tényleg szükségük van.


Szóval szerintem az egész társadalmat egyáltalán nem lenne szükséges korlátozni.

2021. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%
Egy NAV vizsgálat azért ráférne aki étteremben eszik, hát micsoda dolog ez, hogy futja ilyen luxusra?
2021. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Olyan hogy mondjuk ne tegyék totál tönkre a gazdaságot.
2021. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
#16-nál az igazság.
2021. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19

Egyetértek!


Valaki mondja már meg, hogy miért nem ezt csináljuk? De most komolyan!!!

2021. jan. 25. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!