Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha mégtöbb fiatal...

Szerintetek ha mégtöbb fiatal menne külföldre dolgozni akkor elképzelhető hogy a kormány rákényszerülne a minimálbér drasztikus emelésére?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyfajta megoldás lehet a jelenlegi diktatúra ellen, bár nem rögtön lesz változás. Orbán azt ígérte hogy elengedi a 25 év alattiak szja-ját 2022-től. Ez lehet ennek az eredménye vagy inkább a szavazatok kellenek nekik?

2021. febr. 6. 01:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem teljesen egyértelműen ezzel akarják lekenyerezni a fiatalabb korosztályt, hogy rájuk szavazzanak. Őszintén szólva, ha bevezetik engem megvettek kilóra, de már csak azért sem szabad rájuk szavazni, mert túl nagy arányban vannak jelen a parlamentbe.

Szerintem még a 2026-os választást is a Fidesz fogja nyerni, tekintve hogy hiába az ellenzéki "összefogás" folyamatos széthúzás tapasztalható, őszintén a Vona-féle Jobbiknak örültem volna a legjobban, de mióta Vona Gábor visszavonult a Jobbik teljesen értékét vesztette. Jelenleg nincs párt Magyarországon ami versenyezni tudna a Fidesszel, sőt 2030-ig biztosan nem is lesz, mivel szigorítottak a "kamu pártok" alapításán, ami ugye abból állt hogy bárki a megfelelő procedúrát végigjárva alapíthatott pártot, mellé 180 millió Ft támogatást is kapott, amit abban az esetben vissza kellett fizetni ha a párt nem kapott elég szavazatot hogy képviselhesse magát bizonyos százalékban a parlamentben.


Viszont 2026-tól azon lesz a Fidesz hogy megcélozza a 2028-as Budapesti Olimpia szervezését. (Szerintem ebbe fog majd belebukni a Fidesz és 2030-ban jöhet a kormányváltás).


A kérdésedre válaszolva:

Tekintve hogy a járványhelyzet szintén visszatartó erő lehet a következő másfél évben tartok attól, hogy a 25 év alattiak szja-ját sem fogják elengedni, hanem csak kampányolnak ezzel, ígérgetnek. Ha bevezetik, én biztos nem fogok külföldre menni, ha meg nem vezetik be, akkor 2026-ra jósolom a kormányváltást.

2021. febr. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Tényleg olyan sokat számít az a +50 ezer Ft, hogy csak emiatt nem mész külföldre?
2021. febr. 6. 04:06
 3/40 A kérdező kommentje:
Egyébként a választást nem hinném hogy ez nagyon befolyásolná, mivel a szavazók döntő többsége nem a 25 év alatti korosztály és főleg nem az aki külföldre megy.
2021. febr. 6. 04:09
 4/40 anonim ***** válasza:
8%

Jobb helyeken a dezertőröket akasztják...


Eleve rossz a hozzáállás. Akinek olyan a mentalitása, hogy aprópénzért otthagy csapot meg papot, az menjen a csába, és vissza se jöjjön többet. Nem kell ezeket akadályozni, hadd menjenek, jobb nélkülük!

2021. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

A kérdés ugyan nem ez volt de ha már így belementél:

Az 'aprópénz' szót kicserélném 'megélhetés'-re. 2 éve külföldön élek és tervezek hazamenni, de már csak látogatni. Szerencsére ezt nem te döntöd el.

Úgy érzem hogy többet teszek így a hazámért mint az aki 120ért elvállal bármilyen munkát és adózik ennek a kormánynak lázadás és tüntetés nélkül.

2021. febr. 6. 07:34
 6/40 Alex Fly ***** válasza:
92%

Nem. Ha többen menmek ki, akkor több ukránt hoz be dolgozni...

A minimálbér nemhogy emelkedne, de a migránsok még lejjebb nyomják - ahogyan ez már elkezdődött...

2021. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Hogy jönnek ide a migránsok? 😂
2021. febr. 6. 07:59
 8/40 Molyember ***** válasza:
98%
Ukrán migránsok, kérdező. A Fidesz hozza be őket, hogy legyen elég olcsó munkaerő a szarabb melókra, nehogy emelniük kelljen a szegény munkaadóknak.
2021. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen kérdéseket is csak "kemény diktatúrákban" lehet feltenni. Gondolom kérdező is otthon retteg,hogy elmegy a Wifi.. Ez már majdnem olyan rettegés mint amit nagyszüleim átéltek a nyilas, majd a rákosi-korszak alatt. Csak ők attól féltek hogy elvszik őket meg hogy nem lesz mit enniük...
2021. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de itt van egy kis fogalomzavar. Az Afrikából áramló menekültek és az ukrán vendégmunkások között van egy kis különbség. Vagy nektek minden külföldi migráns?
2021. febr. 6. 08:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!