Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha mégtöbb fiatal...

Szerintetek ha mégtöbb fiatal menne külföldre dolgozni akkor elképzelhető hogy a kormány rákényszerülne a minimálbér drasztikus emelésére?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyfajta megoldás lehet a jelenlegi diktatúra ellen, bár nem rögtön lesz változás. Orbán azt ígérte hogy elengedi a 25 év alattiak szja-ját 2022-től. Ez lehet ennek az eredménye vagy inkább a szavazatok kellenek nekik?

2021. febr. 6. 01:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg előbb hozna valami olyan rendelkezést, ami ellehetetlenítené, hogy a fiatalok külföldre menjenek, minthogy emiatt drasztikusan emelje a minimálbért. Azért azt is érdemes belekalkulálni, hogyha a minimálbér megemelkedne jelentősen, akkor ugye nyilván a garantált bérminimumot is és mindent húzna magával. Na most ez azt jelentené, hogy az állami szférában is emelni kellene, a bértáblát átalakítani, illetve a multik is rá lennének kényszerülve az emelésre. Ebben az esetben pedig pár multi lehet azt mondaná, hogy jó, akkor ő köszöni szépen, viszi tovább a gyárat olyan országba, ahol kisebb bérért is dolgoznak. Azért azt is vegyük észre, hogy lehet szidni a mindenkori kormányt, de a GDP és az ország sajátos történelmi helyzete, adósságai stb. miatt nem lesz egyhamar európai bér itthon. Szóval amikor ezért vándorol ki valaki külföldre, akkor az tulajdonképpen nem a kormány miatt teszi, mégha azt hiszi, hogy miatta is van ez. Meg azzal sem árt tisztában lenni, hogy eleve csak azért jönnek ide autógyárak is, mert tudják, hogy itt olcsó a munkaerő. Ha nem így lenne, mennének még keletebbre. Nekik mindegy hol rakják össze, csak olcsó legyen. Szóval ez a minimálbér probléma nem fog drasztikusan változni szerintem sose, legalábbis ebnen a berendezkedésben és gazdasáfi helyzetben biztos nem. Annyit lehet esetleg, hogyha nem lenne ez a nagy mértékű korrupció, akkor évente az infláció mértékénél kicsit nagyobb emelést adni, hogy legalább egy minimálisan nagyobb összeget tudjon valaki ténylegesen eltenni, me csak az infláció mértékével emelkedjen a bér.
2021. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Nem is nyugati bérekre gondoltam én se, de 107ezer (=300 euro) enyhén szólva is megalázó...
2021. febr. 6. 08:26
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem inkább a Kelet-és Nyugat-Magyarország közti bérkülönbséget kellene inkább rendezni. Azért az sem állapot, hogy egy dunántúli vagy egy pesti építőipari munkás megkeres havi 5-600 ezer forintot is akár, míg a keleti régióban 150-200 ezret.
2021. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Molyember ***** válasza:
67%

Persze, hogy van különbség. A fidesz szerint aki Magyarországra jön, az nem veheti el a magyarok munkáját. Az ukránok nem is veszik, csak segítenek jó alacsonyan tartani a béreket. Ez a fideszesek szerint rendben van, miközben őcsényi polgárok habzó szájjal okádták a fekete epét, mert oltalmazotti státuszú menekült családokat szállásoltak volna el a faluban. Emlékszünk, ugye?

[link]

Na, ha ilyenek a magyarok, akkor szerinted szükség van a fizetések emelésére? Ugyan. :)

2021. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
83%

Aztán meg az lesz, hogy aki elvégzi a nyócosztályt, az annyit kap, mint akinek szakmája van. Szóval nem lehet egyoldalú bérkorrekciót végrehajtani, annak minden réteget érintenie kell.

A kormány meg helyesen hívja az Ukránokat, ugyanezt csinálják a németek, britek. Ha nem kell a hazai polgárnak a munka, megcsinálja más. Azért nem fog leállni az ország, mert a fiatalabb korosztály meg akarja csinálni a szerencséjét külföldön. Itt is INDIAI csávók vannak a csirkeválogatóban, szírek a biztonsági őrök, ukránok a gépészek. Köszönik, elvannak. Megszűntek a naponta hiába feladott álláshirdetések.

Most hirtelen előkerültek a magyarok, akik sírnak, hogy nincsen munka a migrik miatt. Előtte nem kellett, most meg már kellene? mi? Ez van.

2021. febr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Én 2013ban végeztem cnc-sként és már akkor ugyanannyit kerestem volna mint akik végzettség nélkül voltak a gép mellett szóval ezen már túl vagyunk...

Németországnak és Angliának mindig is volt erős gazdasága amiből megérte külföldieket foglalkoztatni, de Magyarországnak csak tartozásai vannak. Felesleges is hasonlítgatni. Az egyetlen ok hogy az ukránok vállalják annyiért az hogy valószínűleg náluk iszonyatos nyomor lehet aminél még a miénk is jobb. De ez így egyáltalán nincs rendben,aki szerint ez így jó az szerintem saját maga és az országa ellensége.

2021. febr. 6. 08:54
 17/40 anonim ***** válasza:
15%

Remélem még több Ukrán jön és amikor szétesik az EU (mert szét fog), akkor szépen kullognak haza a magyarok is.. de már nem lesz helyük.

Akkor majd megélhetnek a negyvenezerből havonta, mert ŐK, a kivándorlásuk okozta azt, hogy kell a külföldi munkaerő. Köszönjük szépen!

2021. febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Alex Fly ***** válasza:
94%
@10: igen. A migráns azt jelenti, hogy elhagyja a szülőföldjét és máshol éli le az életét. A szülőföldjén emigráns, az új helyen immigráns...
2021. febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Alex Fly ***** válasza:
86%

@17: az EU köszoni szépen, de semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy szét óhajtana esni. Az már reálisabb forgatókönyv, hogy mivel a jelenlegi magyar rezsim nem elég érett hozzá, így eléri hogy kivágjanak minket a civilizált közösségből vsag még inkább a csúti lépteti ki az országot.

Viszont akik kitelepültek Európába, azoknak eszük ágában sincs visszatérni - még most sem, pláne akkor, ha még mélyebbre süllyedünk... Sőt még többem fognak menekülni innen.

Aztán majd lehet az uránokra építeni a gazdaságot - habár ha nem leszünk EU-tagok, akkor azok sem jönnek majd ide, ha mehetnek civilizált helyre is; azért ők sem annyira hülyék, hogy egy totálisan csődbe ment országban nyomorogjanak...

2021. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

17: Nem a megélhetés miatt kimenekült magyarok miatt keletkezett ez a helyzet hanem elsősorban a mérhetetlen korrupció miatt. Ezt kell megállítani, de még mindig túl nagy a széthúzás és nem is lesz a közeljövőben összefogás. Úgy látszik nagyon jól működik a kormány "oszd meg és uralkodj" propagandája.

Valaki szerint teljesen rendben van hogy a nyugati bérek negyedéért akarnak magyar embereket a saját hazájukban foglalkoztatni. Ezért jöttem ki külföldre és ezért nem fogok "hazakullogni" soha vagy legalábbis amíg ez a helyzet tart. Max túristaként.

2021. febr. 6. 09:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!