Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnéd, hogy a gyereked...

Szeretnéd, hogy a gyereked külföldön nőjön fel vagy később ott tanuljon, esetleg ott dolgozzon?

Figyelt kérdés
Több évet éltem külföldön, de a munkám egy ideje Magyarországhoz köt. Van összehasonlítási alap, tudom, hogy milyen más országban élni. Nyugalom, stabilitás, nincs toxikus politikai légkör. Még nincs gyerekem, de azon gondolkoztam, hogy lehet, külföldön jobb lenne neki. Ti mit gondoltok erről?
2021. febr. 10. 23:41
A kérdező szavazást indított:
Jobb lesz neki külföldön
Jobb lesz neki itthon
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem anyám folyton ezt mondogatja, hogy mennyek ki ahogy csak lehet
2021. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
"Nyugalom, stabilitás, nincs toxikus politikai légkör." Attól függ, melyik országról van szó. Franciaországban az állandó terrorfenyegetettség miatt többször is szükségállapotot vezettek be, az USA-ban polgárháború-közeli helyzet alakult ki és még lehetne sorolni.
2021. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alex Fly ***** válasza:
74%
Nem szeretném, de amilyen itt a helyzet, úgy sem lesz más választása. Itt Magyarországon a jelenlegi állás szerint nincs jövője.
2021. febr. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

"Nyugalom, stabilitás, nincs toxikus politikai légkör"


Ebből látszik hogy te maximum valami rózsadombon élhettél, nem az átlag emberek között.


Itt pl a csecsenek és arabok fegyverrel lövik egymást Franciaországba:

https://www.youtube.com/watch?v=igEAPV_tQ6Q

Tele van a videó olyanokkal hogy autókat törnek be, lángolnak a kerületek, kukák, ott volt a BLM is ahol megint elszabadult az erőszak, ott vannak a terror cselekmények stb amik itt nálunk nincsenek.

Külföldre akkor éri meg kimenni ha beszéled a nyelvet és diplomás vagy akkor költözhetsz normális környékre ami tényleg biztonságos, stb. De egy átlag magyar az érettségijével meg a nulla nyelvtudásával ha kimegy dolgozni akkor nem a jó környéken fog lakni hanem a munkáskerületekben a többi kelet európaival, törökkel, afrikaival, arabbal, ezeknek nem is éri meg kimenni. Aki azt mondja hogy nyugaton minden rendben és kolbászból van a kerítés mindenkinek az egyszerűen hazudik, ott is rengeteg probléma van.

2021. febr. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
72%

Valószínűleg már nem lesz gyerekem, kezdünk kiöregedni belőle feleségemmel (35-40 közöttiek vagyunk). De ha lenne, akkor mindenképpen nógatnám, hogy menjen magasabb életszínvonalú régióba.


Nem feltétlenül Orbán miatt, egyszerűen csak jobbak a lehetőségei és esélyei egy jobb helyen és most olyan világot élünk, hogy könnyű külföldre menni. Én is felköltöztem Budapestre a jobb életért, ő is magasabbra léphet egy fokkal, ha pl. Ausztriába megy, és az ő gyerekeinek akkor még könnyebb lesz.

2021. febr. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném ha mindkét gyerekem külföldön járna egyetemre. Nem feltétlenül azért hogy külföldön élje le az életét, hanem azért hogy legyen választása. Szerintem Magyarországinnis lehet jól élni és külföldön is rosszul, de röghöz kötni nem szeretném
2021. febr. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi a lányom születése előtt kiköltöztünk Németországba, így ő itt nől fel. Aztán, hogy később felnőve hova költözik az a jövő zenéje. De én azt mondom, hogy próbáljon ki pár helyet és éljen ott, ahol a legjobban érzi magát.
2021. febr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Én Oroszországba fogom küldeni a gyermekem!!

Csak ott lehet jövője!


Éljen a Putyin és a Fidesz!!!

2021. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az egyetem részével biztosan egyetértek.

Az hogy ott dolgozzon, azt döntse el ő.


Viszont felnőni biztosan külföldön fog mert én külföldön fogok élni.

2021. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Én azt látom magam körül, hogy aki akar, az boldogul itthon is. A politikát alapból meg kell tanulni a helyén kezelni, így nem számít, ha "toxikus" is. Nem neveltek ősmagyarnak, mégis, számomra jelent valamit, hogy "haza" meg "otthon", és ha lenne gyerekem, azt akarnám, hogy neki is jelentsen. Természetesen arra nevelném, hogy legyen nyitott a világra, és hozzásegíteném azokhoz a képességekhez, hogy ha úgy dönt, külföldön is megállja a helyét, de nem terelném semmilyen irányba, és ahogy én sem költöznék ki külföldre magam miatt sem, úgy a gyerekemet sem vinném, se nem küldeném ki. Ha felnőtt, és menni akar, az az ő dolga lenne, nem szólnék bele. (Amúgy én is éltem egy ideig külföldön, nem is volt rossz, de amilyen szívesen mentem, olyan szívesen jöttem is haza - határozott idejű, diplomához kötött munkám volt kinn, csak azért írom, ne azt hidd, hogy nem vált be a külföldi szakképzetlen munkát végző életforma)
2021. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!