Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a vírustagadó konteósok...

Ha a vírustagadó konteósok szerint a média hazudik, miért hiszik el a vírusellenes cikkeket?

Figyelt kérdés
Oké, van tipikusan olyan oldal, ami hazugságra épül és van ami nem. Viszont hogyha az az általános felfogás, hogy a média hazudik (mondjuk a mostani helyzetben azt, amit Orbán akar), akkor miért hivatkozik bárki is arra, hogy ilyen olyan kutatás szerint nem csökkent a fertőzöttek száma. Az nem hazugság?

2021. febr. 11. 22:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%
Mert a vírusellenes cikkek tényekre és logikára alapulnak.
2021. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
27%

Igen, logikára.

Kormány: rosszgonoszcsunyafuj >> minden hazugság, amit mondanak >> minden igaz, ami nem egyezik a kormány álláspontjával

Zseniális logika.

2021. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Ezzel saját magad csapdájába estél bele. Azt mondod, hogy akinek más véleménye van, és nem tartja annyira veszélyesnek a vírust, mint te, az vírusellenes. Tehát az általad preferált cikkeket nem hiszik el, a sajátjukat igen.


Te pedig nem tartod hitelesnek az ő újságukat, csak a sajátjaidat.


Nem lehet, hogy ugyanolyan emberekről van szó, mint amilyen te vagy, csak más a véleményük? Hm? Mondjuk lekonteósozni a másik felet egyszerűbb."


Igazából én nem olyan vagyok, hogy valamire elvből azt mondom, hogy hazugság én mindkét oldalt megszoktam nézni. Viszont attól még a kérdésem él, miért van az, hogy ha egy cikk szerint a mostani helyzet kamu, az nem hazugság, viszont amelyik szerint hatalmas a veszély, az full hazugság? Most itt nem rólam van szó, hanem azokról, akik szerint egyik cikk igaz és a mostani helyzet kamu, viszont a másik cikk meg full hazugság, ami szerint nagy a veszély, rúluk van szó itt, nem rólam. A kérdésre elfelejtettél válaszolni. Én elolvasom a másik oldalt is, bár én nem tudom, hogy mi mennyire igaz.

2021. febr. 12. 11:51
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem te még nem voltál emberek között. Az emberek 99%-a úgy működik, hogy felmegy a kedvenc hírportáljukra, és az a szentírás, minden azzal ellentétes cikk hazudik. Ehhez nem kell konteósnak lenni.
2021. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Barbell Deadlift ***** válasza:
66%

Ez az egész úgy működik, hogy vannak emberek, akik már 1 éve kitalálták, hogy ez az egész járvány kamu.

Na, ők folyamatosan önigazolást keresnek, és szemezgetnek az információk között. Persze, hogy mindent elhisznek, amibe vírusellenes tartalmat vélnek felfedezni, hiszen úgy érzik, hogy megjött az "erősítés".

Nem baj, hogy amire hivatkoznak tudománytalan, nem baj, ha egy olyan embertől idéznek, akiről kiderül, hogy valójában nem mondott olyat, nem baj, egy külföldi cikk félrefordítására alapozzák az elméleteiket, a lényeg, hogy ellent mondjon a mainstream álláspontnak, és ezután egymás vállát veregethetik, hogy "ők nem birkák, és tudnak gondolkodni".

Az ilyen hülyékkel nem lehet mit kezdeni, mert mindig belefognak kapaszkodni valami új baromságba, ha eddig 99 érvüket cáfoltad, századszorra is előrángatnak valami hülyeséget. Ez már hit vita.

2021. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!