Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Orbán...

Mi a véleményetek Orbán Viktorról, és így amblokk a FIDESZ-ről?

Figyelt kérdés

Miben értetek egyet/miben nem? Ti másképp csinálnátok, ha igen, akkor hogy?


Nyugodtan írjátok le hosszan! Hamarosan 18 leszek, és ugye ez azt is jelenti, hogy szavazni is fogok tudni. Természetesen nekem is van saját véleményem, ami annyiból épül fel, amit egy átlag 18 éves szokott tudni. Nyilván sok mindenről nem tudok stb. Kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol? :) Szeretem meghallgatni az emberek véleményét.


Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2021. febr. 16. 23:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
39%

20!


Hehe, tegnap meg azon háborodtak itt sokan, mert megjelent egy cikk, amely olyan kutatásokra hivatkozik, ami éppen azt bizonygatja.


A fene nagy (képzelt) eszeddel azt sem fogtad fel, hogy mit írtam, csak azonnal leprimitiveztél és lehomofóboztál.


Nem attól eszel értelmes, hogy belinkelsz valamilyen cikket és hülyének nevezed a vitapartneredet, hanem attól, hogy legalább megérted, hogy a másik mit írt és érdemben válaszol rá.

Te vagy nem értetted meg, amit írtam, vagy megértetted, hogy bemattoltam az érvelésedet. Primitívségre a te reakciód utal.

2021. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdező!


Ha sokáig a Fidesz maradna még, akkor jó esélyed lenne arra, hogy olyan sötét legyél mint a 14-es versenyző!!!

De Isten őrizz még egy ciklusra az Orbán bagázstól!

Azt akarod, hogy majd kirúgjanak az állásodból, mert egy hülye kormány képtelen helyén kezelni egy járványt, aztán 3 hónap munkanélküli után egy büdös fillér segítségre nem számíthatsz a kormányodtól, és ha a semmiből nem tudod kifizetni a 8000Ft-os TB-det, akkor még az orvos sem láthat el, amikor az éhhalál küszöbén betámolyogsz a kórházba!!!

Ilyeneket vegyél figyelembe amikor majd felelősen, a jövődről kell szavaznod!

A 14-es egy bérkommentelő, fizetett agitátor - felejtsd el, nem kell vele vegyülnöd!

2021. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
33%

#22 Azért szép is látni mikor valaki ennyire tehetetlen a valódi tényekkel, adatokkal és érvekkel szemben, hogy már csak ennyi telik tőle, hogy ne vegye figyelembe ami le van írva.

Meg szánalmas. Nagyon nagyon szánalmas ám.

2021. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

23: Kisgyerek, én lesz@rom amit neked leírnak hogy másold ide, mert azok vagy hazugságok, vagy hülyeségek!

Amiket én leírtam, azok a TÉNYEK!

Nem is tudtad megcáfolni, nyalóka!

22 voltam.

2021. febr. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
43%

"A betegség is természetes, sőt, még a halál is."

Amúgy ez pont hülyeség, a betegség pont, hogy azt JELENTI, hogy valami nem rendeltetésszerűen, vagyis nem természetesen funkcionál.

2021. febr. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
61%

Két részre bontom a kommentem. Egyrészt az elején leírom, hoyg nekem mi a legnagyobb bajom és a végén, hogy mit csinálnék én.

Szóval a fidesznél rosszabb kormányunk még nem volt. De kezdjük a fidesz "érdemeivel" (mindenre van forrásom, szóval ha valami komolyabban érdekel, akkor linkelem):

- A GDP növekedés az egyik dolog, amire verik a mellük. 2010 és 2018 között 20%-nőtt a GDP, ezzel szemben csak az EU-tól a GDP-nek megfelelő 40%-nyi EU-s támogatás jött be, vagyis még akkora növekedést sem értünk el, amennyi pénzt kaptunk. Ez csak úgy lehetséges, hogy az ország önerőből - vagyis EU-s pénzeket leszámítva - gazdaságilag csökkent.

- A családtámogatások hatásossága. Alapvetően egy támogatásnak a rászorulókat kellene segíteni. Viszont a legtöbb támogatási forma úgy néz ki ,hogy a családnak kell valami önrésszel rendelkeznie, vagy hitelt kell majd fizetnie. A magyarok 2/3-a kevesebb, mint 3 havi félre tett fizetéssel rendelkezik, és ennek a fele (tehát teljes lakosság harmada) még 1 havi bért sem tudott félretenni. Így a rászoruló rétegek tényelgesen nem részesülnek a támogatásokból.

- A következő nagy probléma a propaganda. Ez több szempontból is rossz, pl. nem lehet kimondani, hogy az egészségügy rossz. 2006-ban az EHCI rangsorában az EU-ban 16. hely körül voltunk. 2018-ban már a 33. helyen. Így a problémákkal sosem foglalkozunk.

A másik probléma vele, hogy adatokat "hamisítanak", pontosabban nem hamisítanak, hanem úgy dolgozzák ki a módszertant, hogy nekik kedvező adatot mutasson. A foglalkoztatottsághoz az kell, hogy heti 1 órát dolgozz, ezért magas ez az arány (4-5 millió ember), viszont amikor már az átlagbért számoljuk, akkor csak 2 millió embert veszünk alapul direkt kizárva az alacsonyabb bérűeket, hogy magasabb legyen az adat.

A munkanélkülinek meg mindenki csak 3 hónapig számít, utána kikerlü a statisztikából, ezért aki pl. a járvány miatt márciusban elvesztette a munkáját, már nyáron nem is volt az adatok közt.

És akkor még meg kell említeni, amikor simán csak hazudnak, merrt a bíróságon úgyis kifizetik a pénzt, csak ezek 2-4 év múlva derülnek ki, amikor meg már nem számít a fidesznek, mert pl. lement egy választás.

- Ezzel a fidesz már nem gyakran kampányol, de amit én elvárok egy kormánytól, hogy működőképes oktatást és egészségügyet csináljon, az egészségügyről már írtam. Az oktatás szintén katasztrófa és évről évre rosszabb. Volt olyan év, amikor már nominálisan is kevesebb pénzt fordítottak rájuk. Ezen kívül még probléma, hogy nem foglalkoznak a kiöregedéssel. A taűroknak kb. 40-50% 50 év feletti, vagyis rövid időn belől nyugdíjba mennek. Ha nem lesz aki tanítson, akkor a rendszer összeomlik. Természetesen probléma a borzasztó NAT is, amiben még történelem hamisítás is van, hogy a fidesznek kedvezzen.

- A következő gond a lopás. Korábban írtam a GDP növekedésről, ami lopásnak is köszönhető. Viszont hány olyan nevet tudunk 2010 előttről, mint amilyen kaliber Mészáros Lőrinc? Egyet se.

Ellenkezőleg, miket hívtunk nagy korrupciónak akkoriban, pl. a nokiás dobozos ügyet, és ott is csak 15 millióról volt szó. Ehhez képest a fideszes milliárdos túlárazások elképesztően magasak.

- A külpolitikánk szintén problémás, mert diktatúrikus rendszerekkel állunk össze, ahelyett hogy a nyugati kapcsolatainkat mélyítenénk el.

- És amit utolsónak elmondanék, az a kormányzóképesség hiánya. Ezt azért veszem külön pontba, mert ez elsősorban választók közt szokott lenni, hogy a fidesz is rossz, de legalább kormányozni tudnak, de az a helyzet, hogy ez sem igaz.

A GDP-t már írtam, de nézzük meg más adatokat is.

Az államadósság a másik olyan, amit a fidesz mellett az mszp ellen felhoznak, viszont ha nominálisan nézzük meg az adatokat, akkor láthatjuk, hogy a fidesz nagyjából annyira adósította el az országot 8 év alatt, mitn az mszp. Kicsivel több, mint 10 ezer milliárddal nőtt mindkét esetben.



Amit mindenképp máshogy kell csinálni az egyrészt a jog. Be kell tartani a törvényeket és meg kell állítani ezt a nagyon komoly lopás sorozatot, amit a fidesz összehozott.

Emellett fontos nekem az oktatás és egészségügy felzárkoztatása. Nagyon fontos megérteni, hogy nem kell feltalálni a spanyolviaszt, sok mindent nyugatról, bevált rendszerekből át lehet venni (pl. a finnoktatás, ami világelső).

Ezeket minél előbb el kell kezdeni, mert a következő 10 évben angyon sok ember veszítheti el a munkáját a mesterséges intelligencia miatt. A fidesz egyik anyaga szerint legalább 1 millió ember veszti el a munkáját magyarországon a következő 10 évben ennek köszönhetően (én láttam már durvább becsléseket is).

A pénzek áramlását átláthatóvá kell tenni.

Fontos lenne adóreformot is hozni, hogy ne adóparadicsom legyünk, ahová a multik járnak.

Ki lehetne alakítani egy területet, amiben világon kiemelkedő pozícióban leszünk. Ezt a legegyszerűbben jelenleg valamilyen informatikai területen lehet elérni, így lesz saját gazdaságunk és nem roppanunk meg egyből, ha válság lesz. A mostani GDP visszaesés is azért nagyon durva ránk nézve, mert a turizmus évek múlva állhat csak vissza, mivel a járvány alatt sokan felélték a félretett pénzük, így nem fognak egy ideig nyaralni. Ami ugyanúgy elmondható az autó vásárlásokról is.


Röviden összefoglalva. Az mszp se volt jó, és azzal lett leváltva, hogy rosszabb nem lehet, de kiderült, hoyg mindenki tévedett. A fidesz rosszabb, mint az mszp, és teljesen alkalmatlanok egy ország vezetésére.

Azért hitték sokan azt, hogy tudják vezetni az országot, mert konjunktúra volt és EU-s pénzeket kaptunk, de még így is épphogy sikerült valamit elérniük.


Lehet valamit kihagytam, de így is elég hosszú lett. REmélem segít. :)

2021. febr. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
71%

24!


Vicces gyerek vagy te!

Az egész érvelésed annyiból áll, hogy neked igazad van, a másik hazudik és a tényeidet senki sem tudta megcáfolni.

De ha megnézzük az előző kommentedet (22), éppen azt látjuk, hogy egyetlen tényre, évre nem reagáltál és egyetlen tényt nem említettél. Meg sem próbáltad cáfolni a máik írását, csak kijelentetted, hogy ő hazudik és neked van igazad.

2021. febr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
53%

#26!


Mindenre nem reagálom, mert most nincs rá időm. De a korrupciós témánál (is) óriásit csúsztattál:

"Ellenkezőleg, miket hívtunk nagy korrupciónak akkoriban, pl. a nokiás dobozos ügyet, és ott is csak 15 millióról volt szó. Ehhez képest a fideszes milliárdos túlárazások elképesztően magasak."


Szépen hallgattál a Tocsik ügyről és a Gyurcsány ügyről. Ott fejenként ment 800 millió (akkori ár!) a nagy büdös semmiért cserébe! Ez túlárazás, hanem színtiszta lopás. Túlárazás ugyanúgy volt. Az MSZP-SZDSZ korszakban mindig ugyanaz a cég nyerte a nagy építkezésket.

Tehát a különbség az, hogy a ballib kormányzás alatt a semmire is kifizettek milliárdokat.

2021. febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
19%

14#

Igen valóban elme bajos vagyok mert nem abból a fanatikus szemszögből látom a helyzetet mint Te.

Pontosan az ilyen emberek miatt tart ez ország ott, ahol tart.

Én nem vagyok se MSZP-s,se Jobbikos se semmilyen párt híve.

A jelenlegi kormányról nekem ez a véleményem. De ha 10 évvel ezelőtt beszélgetünk, akkor az MSZP-ről is tudnék mit írni.


Szerintem teljesen felesleges lehordani,becsmérelni a másik EMBERTÁRSADAT, mert nem egyezik a véleményünk.

Ez alpári,primitív, suttyó hozzáállás a dolgokhoz.


Én nem vitatkozom tovább.

Ahogy én nem tudlak meggyőzni az igazamról, úgy Te sem fogsz a fanatizmusoddal nálam semmit elérni. Pláne, hogy milyen hangnemben tetted azt.

Minden elmond rólad és a kedvelt pártodról is, a lekezelő ,,Ki ha én nem?" stílusod.


Te nem engem minősítettél a szavaiddal, hanem saját magadat aláztad porig.


Na bb.

2021. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
55%

"Tocsik ügyről"

Mármint az ügyről, ahol a legfelsőbb bíróság a legtöbb vádpont alól felmentette? Ja, hát úgy, hogy egy csomó dologban ártatlannak találták, nehéz elítélni, pedig az eljárás a fidesz alatt indult.

Másrészt meg, 2002-2010-et hasonlítottam össze 2010-2018-cal.


"Gyurcsány ügyről"

Mit nevezünk Gyurcsány ügynek. Ahol kb. 700 millió ment Gyurcsányhoz az hitel volt, amit visszafizetett, szóval megint nem tudom, hogy miről hazudsz.


"Ott fejenként ment 800 millió"

Az akkori áron sem lehet nagyon összehasonlítani azokkal a milliárdokkal, amiket 1-1 esetben kap Mészáros vagy épp Tiborc.


"Túlárazás ugyanúgy volt. Az MSZP-SZDSZ korszakban mindig ugyanaz a cég nyerte a nagy építkezésket."

Nem állítottam, hogy nem volt, csak egyáltalán nem olyan mértékben, mint a fidesznél most.

Az mszp-szdsz alatt nem volt egyáltalán vagy csak kis mértékű EU-s pénz, így minimálisan mindenképp figyelniük kellett a gazdaságra.

Ez látszik is 2002 és 2008 között 130%-kal nőtt a GDP.

Ha pedig a válsággal együtt nézzük, vagyis 2002-2010 közti intervallumot, akkor 93%-kal.

2004-től kezdve pedig évente átlag a GDP 2%-a folyt be, vagyis összesen olyan 12%. Tehát az ország önerőből 80%-ot nőtt. Ez évi átlag 10%.

A fidesz 2010 és 2018 között ért el 20%-os növekedést, 40%-nyi EU-s támogatás mellett. Ez önerőből 20%-os visszaesést jelent, vagyis év átlag 2.5%-nyi visszaesést.

Ha a fidesz tényleg tenne valamit, míg az mszp nem tett semmit, akkor ezek a számok pont fordítva lennének.

2021. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!