Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Orbán...

Mi a véleményetek Orbán Viktorról, és így amblokk a FIDESZ-ről?

Figyelt kérdés

Miben értetek egyet/miben nem? Ti másképp csinálnátok, ha igen, akkor hogy?


Nyugodtan írjátok le hosszan! Hamarosan 18 leszek, és ugye ez azt is jelenti, hogy szavazni is fogok tudni. Természetesen nekem is van saját véleményem, ami annyiból épül fel, amit egy átlag 18 éves szokott tudni. Nyilván sok mindenről nem tudok stb. Kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol? :) Szeretem meghallgatni az emberek véleményét.


Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2021. febr. 16. 23:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
61%

""Gyurcsány ügyről"


Mit nevezünk Gyurcsány ügynek. Ahol kb. 700 millió ment Gyurcsányhoz az hitel volt, amit visszafizetett, szóval megint nem tudom, hogy miről hazudsz."


Megint te vádolsz engem hazugsággal, pedig tudod a teljes igazságot, csak elhallgatod, a részigazságot pedig teljes igazságnak hazudod.

Te is nagyon jól tudod, hogy a hitelt sem kapta volna meg, ha nem az anyósa ül bankvezéri székben, hiszen nem volt sikeres vállalkozó, semmit nem tudott felmutatni, amire megkapta volna a hitelt.

Azt is nagyon jól tudod, hogy az államtól (Horn kormány) vásárolt ingatlant, amit az állam azonnal vissza is bérelt tőle ugyanakkora összegért. És az állam vállalta a felújítást.

Magyarán egy fillérjébe nem került és lett egy 700 milliós ingatlana, ami már többet is ért, mert fel lett újítva.

Tehát aláírt pár papírt és már 700-800 millióval gazdagabb is lett. Így én is tudok sikeres vállalkozó lenni. Ha le van zsírozva, hogy én kapom a megbízást és megkapom azt az összeget, amiből azonnal vissza tudom fizetni a hitelt, akkor röhögve visszafizetek 700 milliót.


Az összes többi dolgod is ilyen. Amikor tudod, hogy szorul a hurok, ki fog derülni, hogy valótlanságokat és megtévesztő féligazságokat írsz, akkor azonnal előveszed a végső éredet: a másik hazudik.

A tények viszont nem hazudnak.

2021. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
29%

"Te is nagyon jól tudod, hogy a hitelt sem kapta volna meg, ha nem az anyósa ül bankvezéri székben, hiszen nem volt sikeres vállalkozó, semmit nem tudott felmutatni, amire megkapta volna a hitelt."

Egyrészt, de, az említett hitelt '95-ben kapta meg, amikor már 3 éve vezérigazgató volt az Altus-nál. Szóval valamti mindenképp letett.

Másrészt, az nem lopás, ha visszafizeted kamatosan a pénzt. Így de, még mindig igaz, hoyg hazudsz.


"Magyarán egy fillérjébe nem került és lett egy 700 milliós ingatlana, ami már többet is ért, mert fel lett újítva."

Most derült ki, hogy te tök mást értesz alatta, mint én.

Amiről én beszéltem és 700 milliós hitel kellett az a Motim vállalat megvétele.

Amiről te beszélsz, annak köze nincs 100 milliós tételhez. Az ingatlanügy, amit mondasz, ott Gyurcsány nem vett fel hitelt, mivel viszonylag kis összegért vettek ingatlant. Az állam 11 millióért adta el az ingatlant, ami - ahogy már korábban mondtam - össze se lehet mérni a mai milliárdos tételekkel.


"Tehát aláírt pár papírt és már 700-800 millióval gazdagabb is lett. Így én is tudok sikeres vállalkozó lenni."

Az ingatlanügy az '93-as. Akkor már egy jó ideje verézigazgató volt, szóval már korábban el lehetett könyvelni sikeresnek.


"Ha le van zsírozva, hogy én kapom a megbízást és megkapom azt az összeget, amiből azonnal vissza tudom fizetni a hitelt, akkor röhögve visszafizetek 700 milliót."

Ha te kapod a megbízást minek veszel fel hitelt? A megbízáshoz pénzt nem kell felmutatni, hanem azt a részletesen kidolgozott anyagot, hogy mennyiből és mit tudsz megvalósítani. Ehhez pénz nem kell.

Nem is értem, hogy itt már miről beszélsz.

Az ingatlanügyek pár 10 milliósak voltak, a 700 millió egy vállalat megvételéről szól, amit nem bérelt senki sehonnan. A 10 milliós tételeket meg nem lehet összemérni a milliárdos fideszes lopásokkal.


"Az összes többi dolgod is ilyen."

Mármint olyan ,hogy hazudsz róla valamit, de cáfolni nem tudsz. :DDD

Akkor nem kicsit van igazam, ha ennyire izzadtság szagú választ tudsz csak írni. :D


"A tények viszont nem hazudnak."

Ezzel egyetértek, ezért cáfolnak meg téged a tények, míg engem alátámasztanak. :)

2021. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

#29 Szerintem állítsd le magad! Inkább olvasd vissza a #13-ban a te szövegedet előbb, amire reagáltam a #14-ben! Te kezdted kioktatólag, hogy mire fel nagy a szám, ahogyan te folytattad benne igen mocskos szöveggel. A válaszom csak reakció volt az alpári stílusodra.

Előbb magaddal kezd, aztán oktass ki másokat amiért a te szövegedre hasonlóképpen válaszoltak!

Mindenesetre sokat elmond, hogy míg én tételesen, adatokkal cáfoltalak meg, tőled csak egy újabb mocskolódás telik.

2021. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
40%

32!


Értem, hogy nektek komcsiknak elég referencia, ha valakinek van egy cége és ÚRISTEN, VEZÉRIGAZGATÓ!!! (Így megy ez most a fővárosban is, csak már 3 nap is elég, nem kell a 3 év.)

'93-ban kezdett privaticióval foglalkozni és ez a saját bevallása szerint is veszteséges volt. A megvásárolt céget később megszüntették, a dolgozókat elbocsátották.

Amikor beházasodott az Apró családba, akkor hirtelen feltőkésítették a cégét. Apró Piroska abban az időben Horn kabinetfőnöke is volt. És után indult a sikertörténet. Állami megrendelésekkel.


Egy veszteséget termelő vállalkozást nem szoktak sikeresnek nevezni.

2021. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

""Tocsik ügyről"


Mármint az ügyről, ahol a legfelsőbb bíróság a legtöbb vádpont alól felmentette? Ja, hát úgy, hogy egy csomó dologban ártatlannak találták, nehéz elítélni, pedig az eljárás a fidesz alatt indult."


Ebben is hazudsz, de nálad ez természtes. Persze a szokásos kis csúsztatásokkal, hiszen valóban a Fidesz alatt indult a büntetőper, hiszen ez 1999-től 2003-ig tartott. 2002-ben hűtlen kezelésért 4 év börtönre és 640 millió forintos vagyonelkobzásra ítélték, majd jött egy kormányváltás és az akkor végtelenül független és demokratikus Legfelsőbb Bíróság felmentette a vádak többsége alól. Magánokirat-hamisítás miatt elítélték, de a 400e-res bírság a 804 milliós "sikerdíj" mellett aprópénz.


Azt is elhallgattad, tehát ismét csak hazudtál, hogy volt egy polgári per is, ami alapán a 804 millióból csak 80 milliót tarthatott meg.


Jobb lenne, ha nem hazudnál folyamatosan. Értem, hogy ezt csak úgy tudod teljesíteni, ha nem írsz semmit, de senki nem kötelez téged erre. Vagy köteleznek, pénzért hazudozol itt folyamatosan?

2021. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

#30 Megy az újmúlt Kft, látom.

A Tocsik ügyben nem azért nem lett elítélve Tocsik vagy más, mert nem történt visszaélés, hanem mert ügyesen lepapírozták ezt a visszaélést. Komolyan megpróbálod bemagyarázni, hogy egy önkormányzati tulajdon eladásakor az ügyvédnek jogosan jár 800 millió forint tisztán sikerdíjként, mikor csak meg kellett csinálnia az adásvételi szerződést? Tudod, hogy akkor a minimálbér 14500Ft volt? Hogy ennek az egy ügyletnek a haszna Tocsik számára (vagyis annak akinek a számára neki kifizették) 55 ezer minimálbérnyi pénzt jelentett akkoriban?

Ti mészárosoztok éjjel nappal, de azt persze természetesnek tartod, hogy egy kezdő fiatalember nulla gazdasági tapasztalattal és pénztelenül kaphatott hitelt egy állami banktól hasonló nagyságrendben, csak hogy ebből meg tudjon venni egy privatizált állami céget - amit hogy hogynem pont ugyanazok privatizálnak, mint akik a párttársai, elvtársai. Itt is jössz a mészárosozással, és még csak észre sem veszed mennyire

átlászó ahogy gyurcsányt mosdatni próbálod közben.

A fidesznél nem tudjátok megmutatni mi van túlárazva, csak megy a szöveg hogy mindent túláraznak, mindent ellopnak. Az persze nem csípi a szemed mikor konkrétan Karácsonyék 5 milliárddal többért kötnek szerződést ugyanarra a feladatra, ugyanazzal a céggel, akivel egy évvel korábban még nem lehetett megkötni, mondván túl sokba kerül az 5 milliárddal kevesebb ajánlatuk.

2002-2008 között a GDP 57%-t nőtt és nem 130%-t. A válsággal együtt a 2002-2010 közötti 8 év alatt meg szintén 57%, hiszen a GDP 2010-ben pont annyi volt, mint 2008-ban, és 2009-ben meg még ennél is kevesebb. Ha ugyanúgy a válság nélküli időszakot nézzük, akkor 2011-2019 közötti nyolc év alatt meg 67%-t nőtt a GDP. Nem tudom honnan veszed a számaidat.

[link]

Nem tudom miért kell mindig hazudni? Feri, te vagy az?

2021. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
53%

33# A ,, nagy a szád"

volt az egyetlen kifejezésem ami téged úgy látszik nagyon megbántott.


Én a pártot ,,bántottam" nem téged.

De ha ennyire magadra veszed azokat a dolgokat amiket egy politikai pártról beszélek, akkor nem az én készülékemben van a hiba.


Azért nem fogok már ellened érvelni, mint azt az előbb már leírtam, felesleges egy fanatikus emberrel vitázni. Úgyis egysíkon látod a dolgokat, a büdös életbe nem fogsz nekem bármiben is igazad adni.


Te személyeskedtél!

Én nem neveztelek elmebajosnak stb....

Azért tud már, hogy miket mondasz és mikkel vádolsz engem.


Az, hogy én alpári stílusban megjegyzést tettem EGY POLITKIAI PÁRTRA, nem téged bántottalak!

És ezt kikérem magamnak.


Köszi.

Amúgy több kommentedre pedig nem vagyok hajlandó válaszolni.

2021. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
74%

így innen Norvégiából szemlélve otthon éhezés van. A lakásárak az égbe, szar 100-200 ezerért güriznek az emberek, amit megesznek. Kilátástalan a helyzet a fiataloknak, mert minden el van lopva. Használhatatlan támogatások.

Itt nincs támogatás de egy pedagógus-villanyszerelő kombóként 6 év alatt össze tudtunk kotorni egy lakótelepi lakást a fizetésünkből hitel nélkül a keresetünkből.

2021. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
11%

38: Norvégia magyar léptékkel messzebb van, mint a Mars!

Norvégia egy boldog, nyugodt gyönyörű, gazdag, demokratikus ország!

Magyarország meg nem...

2021. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
39. Otthon sem kéne sok, és mindenféle támogatás helyett, egy normális fizetés....
2021. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!