Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem részleges...

A kormány miért nem részleges privatizációt hajtott végre az egészségügyben?

Figyelt kérdés

A magyar állami egészségüggyel a legnagyobb baj,hogy nagyon rossz hatékonysággal üzemel.


Elég lenne, ha a TB csak a háziorvosi ellátást,illetve a sürgősségi-intenzív ellátást finanszírozná automatikusan.De, azt színvonalasan.

Minden másra lennének biztosítások.

Ami még opció,hogy a kormány a béren kívüli juttatásokat (cafeteria) adómentessé teszi és megduplázza a keretösszegét,majd lehetősévé teszi,hogy ebből a dolgozó tudjon privát eü biztosítást finanszírozni.


Lehetnének különböző csomagok.Az olcsóbb változat, finanszíroz minden járóbeteg ellátást évi egy műtétet és minden további műtét 50 százalékát.A magasabb csomag már többet finanszírozna.



Én például olyan munkahelyen dolgozok, ahol a cégnek van eü biztosítási szerződése egy magán eü intézménnyel ami minden járóbeteg ellátást finanszíroz.Vagyis urológiát,szemészetet....stb.Nem kell állami kórházba járnom.Véleményem szerint, ez a jövő és nem ez a bohóckodás az "egészségügyi szolgálati viszonnyal" meg a hasonló marhaságokkal.Ideje végre felfogni,hogy az állam mostoha munkáltató és rosszul gazdálkodik a pénzzel.Ezért minél kevésbé szabad neki ezt hagyni.


2021. márc. 2. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt nem lehetne úgy kivitelezni, hogy közben a TB bevételeket teljes egészében megtarthassák.

Mert ugye az nem járja, hogy tőlem ugyan úgy vonják a TB-t közben meg már csak alapellátást kapok, minden másért fizessek maszekbe. Akkor csökkenteni kellene a TB-t, de a kormány nem szívesen enged el egy fillér bevételt sem.


Én amúgy maximálisan támogatnám, felezzék le az EÜ járulékot a felére és csökkentsék az érte járó ellátást az intenzív ellátásra, minden egyéb bizbasz vizsgálatért meg majd megyek magánorvoshoz (ahogy amúgy most is teszem, mert lehetetlen bármit elintézni az állami EÜ-ben).

2021. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egyszerre akar mindenkit idomítani a mézes madzaggal dehát nem mindenki megy a mézes után mint az látható
2021. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A magyarok többsége sosem járt nyugaton, sosem járt rendes magánintézményben. El nem tudják képzelni, hogy a versengő biztosítók, a versengő kórházak értük vannak.

Szolga nép a magyar. És megérdemli a sorsát.

2021. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Így van!
2021. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az egész rendszert meg kéne változtatni. Nekem pl a német rendszer tetszik.
2021. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb mint ez!Volt hozzá érintőlegesen szerencsém.A klinikák nem ilyenek mint itt saját szememmel láttam
2021. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert erre valószínűleg nem kapott felhatalmazást a rájuk szavazóktól.
2021. márc. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!