Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestre születni ajándék?

Budapestre születni ajándék?

Figyelt kérdés

Már lassan kétszerese az ottani fizetés a vidékinek (kivéve Győr, Sopron, Tatabánya), és ha valakinek saját lakása van, akkor az maga a kánaán.

Ott nettó 200 a minimálbér, ez alatt senki se keres. Vidéken pedig nettó 200at a többség az előbb említett városokon kívül nem kapja meg. Igen, valamivel drágább a megélhetés, de nem nem ennyivel.

Ehhez jön még, hogy a legjobb gimnáziumok, egyetemek ott vannak, a fiataloknak sokkal több lehetősége van az életben, behozhatatlan előnyre tesznek szert egy vidékiekkel szemben.

Aki vidékre született, az így járt, törődjön bele, hogy szegényen fog meghalni...



2021. márc. 3. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Már bocsi de ez baromság. Én oda születtem. Aztán el is menekültem onnan amint lehetett és soha nem is akarnék oda visszaköltözni.

A budapestiek nagy része születése után költözött be oda, ahogyan az ott születettek nagy része meg elköltözik később onnan.

A minimálbér az egész országban ugyanakkora. Gimnáziumok, egyetemek az egész országban vannak, ahogy színházak is meg minden más is.

Hány éves vagy te és hol élsz?

2021. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
A nagy Budapest központúságon változtatni kellene az tény.
2021. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Tököm se akarna a szaros Budapesten lakni. Az egyetem miatt muszáj volt ott élnem pár évet, de elég is volt.

Nem baj, legalább a tahó pestiek, mint amilyen kérdező is, örülhetnek a fejüknek, hogy nagyvárosnyi pöcegödörben lakhatnak, és lenézhetik a "vidékieket".

2021. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Bocs, de hol élsz te? Vidéken megkeresek nettó 320-at alapdiplomával. Bp.-en ugyanezért a munkáért netto 410-et akartak adni, csak éppen az a bökkenő, hogy ott nem +90e a megélhetés, hanem sokkal több. Kiszámoltam, tudom.
2021. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem az. Budapesten élek, és képzeld, nem éri el a fizetésem a nettó 200-at teljes munkaidőben úgy, hogy diplomás vagyok... Vidéken sok jó, elismert gimi, főiskola van, ami nyomába sem ér sok Bp-i, “alsókategóriás” intézménynek. Attól még, hogy nem ott születtél egymillió lehetőséged van arra, hogy Budapesten élj. Bár, ahogy az első is írja, sokan inkább menekülnek innen. Nem tudom miért van ez az érzés benned.
2021. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Inkább átok!!
2021. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket. Minden mutatóban sokkal előrébb vannak a budapestiek. De ha valaki úgy dönt, hogy eladja az ottali lakását, az agglomerációban 2x akkorát tud venni, már ez is óriási előny, és ezért is költöznek ki sokan.

Senki se nezi le a vidékieket, en is az vagyok, békésben élek, és ha Budapesten járok, csak ámulok, mekkorák a különbségek, nekem pedig születi helyem miatt marad a csóróság...

2021. márc. 3. 13:27
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, ajándék-e, de sok ajándékkal jár.


Vidéki rokon röhög rajtunk, hogy futunk a busz után, mikor pár perc múlva ott a követkző.

Ő fut a buszhoz reggel, mert neki a következő a déli lesz.


Bp-n legalább kétszeres az állami támogatás/ fő,mint az ország bármely részén.

2021. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Budapest egy majdnem 2 milliós nagyváros 23 kerülettel. Szóval Budapesten belül is melyik részre gondolsz? Azért a Hűvösvölgy más kategória mint a Hős utca... Mindkettő Budapest, de lehet tippelni, hogy a többség hol lakna inkább..? :)) Egy külső, kertvárosi kerület és az agglomeráció között meg nincs sok különbség. Ugyanúgy majdnem egy óra beérni a belvárosba. :D

Egyébként én az agglomerációban lakom, ide is születtem. Pestre járok dolgozni, és nemrég lett nettó 200 fölött a fizetésem (diplomás vagyok). Nem költöznék be a belvárosba. Egy előnye van, hogy nem kell ingázni, és nem állnék naponta a dugóban. De én jobban érzem magam "vidéken", mert itt legalább nem arra ébredek, hogy a "bulinegyedes" a sörösüveget rugdossa az ablakom előtt, hajléktalanok sem várnak a kapualjban és nem kell félnem annyira este 8 után, hogy megkéselnek. Nyilván Pasaréten más lenne a helyzet, ott talán szívesen laknék, de Pest nagy részén nem.

2021. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Én sorscsapásként gondolnék rá. Persze onnan is ki tud törni, aki ki akar.
2021. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!