Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért minden bonyolult kérdésre...

Mért minden bonyolult kérdésre az a magyarázat hogy a Fidesz lop. Amikor ez annyira légből kapott mese?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a "tényfeltáró" újságírók azért kapják a Fizetést és az oldal pedig a pénzt hogy mindenbe - minden lehetséges módon és eszközzel - korrupciót lássanak bele. De akkor meg ne legyenek felháborodva, ha a másik oldal Gyurcsányozik. Mert régen viaduktot építettek oda, ahol nem volt völgy, és alagutat fúrtak oda, ahol nem volt hegy és így volt túlárazott a közbeszerzés. Ezek szerint egy bizonyos csoport számára, ha viaduktot fúrnak oda ahol van völgy, és alagutat fúrnak, ahol van hegy akkor az korrupció, túlárazott közbeszerzés. Hogy ez nem korrupció vagy túlárazott befektetés az is bisztos, csupán azért nagyobb az összeg mert több dolog van vele. Ezzel a kis szöveggel szépen lebuktattam a tényfeltárók hazugságait, mivel nem lehet túlárazott közbeszerzésekről beszélni, ha olcsóbb és egyszerűbb projekteket hasonlítunk össze.

2021. márc. 4. 18:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Édes fiam hányasra vizsgáztál a trollképzőben. Egyre gyengébbek a fidesz fan kérdéseitek.
2021. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
11 Még mindig jobb mint a hüppögéseteket olvasni. Élnek az országban nem orbánfóbiások is.🤦🏼‍♂️
2021. márc. 4. 20:13
 13/25 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően nincs azzal baj ha a kedvenc politikusaid fenekét próbálod fényesre nyalni. Nem vagy egyedül vele szíved joga megtenni.

Van a te fajtád aki kitalál valami nyilvánvaló baromságot és azt próbálja erőlteteni és vannak közetetek néhányan akik nyiltan elismerik, hogy a fidesz lop korrupt, de akkor is őket támogatja a baloldallal szemben mert szerinte vannak támogatható intézkedések is. Az ő álláspontjukat elfogadom.

De te nem vitát akarsz, érvek ellenérvek ütköztetését amiről ez az oldal eredetileg szólna hanem egy demagóg semmit sem érő propaganda szöveget nyomsz.

Mielőtt elkezdenél gyurcsányozni, sorosozni én egyik oldalt sem támogatom. Ha rajtam múlna a két vezér egy cellában ülne lehegesztett börtönajtó mögött.

2021. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ha ez egy nyilvánvaló baromság, akkor neked könnyű megcáfolni. Legundorítóbb az a mentalítás, amikor az az oldal akinek elméletileg ennyire fontos a párbeszéd, elzárkózik a párbeszéd elől. Neked nem fáj más, mint az igazság. Mert akkora mértékben gyűlölöd a Fideszt hogy elvakít. Szíved joga gyűlölni de az, hogy csakis kizárólag annak az oldalnak a véleményét fogadod el, aki szerint a Fidesz lop, az meg micsoda? Te neked nem számít más véleménye csak a sajátod? Hiszen ha nem azt gondolja valaki amit te, az mindjárt propaganda. Akkor rajta cáfold meg amit mondtam. Ennyire zavar, hogy vannak olyanok akik nem szégyellik hogy Fidezsesek, és megvan a saját véleményük? Vagy éppen kimondjàk a másik félről is az igazat. Vagy az ellenzék egy és sérthetetlen? Akkor ki is az agymosott? Én legalább felvállalom hogy Fideszes vagyok, melyik párral szimpatizálok. Te melyik pártal szinoatizálsz? Ha még Gyurcsányal is ( mert annyira véditek ezen az oldalon bár nincs is más már jelenleg rajta kívül) mért nem vállalod fel?
2021. márc. 4. 23:21
 15/25 anonim ***** válasza:
Konkrét példákat tudnál írni? Mert nekem ez nagyon általános. 16 éve dolgozom az építőiparban, úgyhogy némileg van rálátásom. Anno dolgoztunk a Strabag alvállalkozóiként és az utóbbi években volt, hogy Mészároséknak vagy a Marketnek. Jó lenne, ha az emberek megértenék, hogy az alvállalkozók most is ugyanazok, mint pl. a Strabagnál, a különbség viszont az, hogy a piaci árakhoz képest most jelentős a túlárazás, csak az egyik projekt papírjait néztem meg, ott én 40%-ra tippelnék, de az árazott költségvetést nem láttam, szóval ez inkább ilyen nagyságrendi megközelítés. Szóval itt van egy feltehetően nagy összeg, kihez megy? Hát persze, Mészároshoz. De miért jobb ez Magyarországnak, mint az egyébként olcsóbban dolgozó Strabag? Ez a pénz nem marad itthon, külföldi bankszámlákra vándorol, horvátországi jachtot vesznek belőle meg eszéki fociklubot. Én szívesen beszélgetek ilyesmiről, de valamiért akárhányszor szóba hozom Mészáros, Tiborcz István vissza nem térítendő milliárdos (!) állami támogatásait, a jachtokat, a magánrepülőket, a milliárdos vadászházakat, a Maldív-kiruccanásokat stb., a fideszesek megakasztják a beszélgetést és érdemben nem reagálnak. Én még emlékszem a söjtöri vacsorára, az akkor kb. 2 millió forint volt, de az ellenzéki Fidesznek 1.5 évig volt a témája :D Ugyanez a helikopterezés: Kóka magánvagyonából vett helikoptert, az is évekig volt a Fidesz témája, most Szijjártó közpénzből viteti haza magát helikopterrel, de ez egyáltalán nem gond. Én nem tudom milyen pártos vagyok egyelőre, de ha már kritika, legyünk következetesek!
2021. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ha 16 éve dolgozol az építőiparban, akkor nem is lehetnek azok az árak mint 16 éve. Igen én is tudom hogy az index szereti azt írni egy-egy közbeszerzésre hogy túlárazott. Pedig épp hogy nem túlárazott. Ilyet a mai világban nem lehet mondani. Nekem eddig az a tapasztalatom, ha egy túlárazott közbeszerzésről volt szó, akkor az szinte mindig azért volt magasabb árú, mert többet adott. Egy okos buszálomás például jóval többe kerülint egy átlagos. Vagy egy szuper kórházat, egy arénát nem lehet annyiért felépíteni mint egy kis rendelőt vagy egy Stadiont. Mészáros van hogy jóval olcsóbban dolgozik mint a Strabag, erre nem egy példát tudok mondani.
2021. márc. 14. 20:05
 17/25 anonim ***** válasza:

Aki pedig panaszkodik a mészáros cégek által szállított hulladék minőségre az természetesen hazudik.

Mint például a szilvásváradi lovarda.

"A fedett lovarda 1,9 milliárd forintból készült el, azonban a novemberi megnyitó után műszaki problémák miatt lezárták - mondta a szóvivő, aki szerint nem volt fűtés, a vízvezeték-rendszer elfagyott, az öntözőberendezés pedig nem a pályát, hanem a nézőket locsolta. "

2021. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ez Mészáros Lőrinc hibája, vagy a munkásoké? Nem Mészáros Lőrinc építette, tervezte.
2021. márc. 14. 20:18
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha neked összedől a házad akkor a cégtulajdonost veszed elő vagy a segédmunkást ?
2021. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Segédmunkást.
2021. márc. 14. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!