Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért minden bonyolult kérdésre...

Mért minden bonyolult kérdésre az a magyarázat hogy a Fidesz lop. Amikor ez annyira légből kapott mese?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a "tényfeltáró" újságírók azért kapják a Fizetést és az oldal pedig a pénzt hogy mindenbe - minden lehetséges módon és eszközzel - korrupciót lássanak bele. De akkor meg ne legyenek felháborodva, ha a másik oldal Gyurcsányozik. Mert régen viaduktot építettek oda, ahol nem volt völgy, és alagutat fúrtak oda, ahol nem volt hegy és így volt túlárazott a közbeszerzés. Ezek szerint egy bizonyos csoport számára, ha viaduktot fúrnak oda ahol van völgy, és alagutat fúrnak, ahol van hegy akkor az korrupció, túlárazott közbeszerzés. Hogy ez nem korrupció vagy túlárazott befektetés az is bisztos, csupán azért nagyobb az összeg mert több dolog van vele. Ezzel a kis szöveggel szépen lebuktattam a tényfeltárók hazugságait, mivel nem lehet túlárazott közbeszerzésekről beszélni, ha olcsóbb és egyszerűbb projekteket hasonlítunk össze.

2021. márc. 4. 18:36
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Cégvezetőknek meg megmondom hogy ugyanaz a munkás javítsa ki. Volt ilyen, ismertem az embert. :D
2021. márc. 14. 20:38
 22/25 A kérdező kommentje:
Nem dőlt ősszel a házam de gondolom az csak példa volt. Mielőtt belekötnél.
2021. márc. 14. 20:39
 23/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem azt írtam, hogy 16 éve ugyanazok az árak. Látod már itt tettenérhető, hogy rossz a szándékod, ami miatt egyáltalán ezt a buta kérdést kiírtad. Én teljesen képben vagy az árak változásával és a jelenlegi piaci helyzettel. A mindenkori, reális piaci árakhoz képest döbbenetes a túlárazás. Abból van a jacht, meg a vadászház, a magánrepülő meg az 1 milliárdos tihanyi villa, amit véletlenül sem egy állami megrendelés keretéből újíttatott fel :D


Szóval nagyon kérlek, ne próbáld nekem bemagyarázni, hogy nem az történik amit én a saját szememmel látok. Rengeteget változtak az árak (szerencsére, mert korábban a melósok durva alulfizetése volt jellemző), de az állami beruházások árai nem emiatt ugranak meg. Egyébként meg aki azt mondja, hogy Mészárosból 12 év alatt legális és tisztességes úton lett veszteséges gázszerelőből Magyarország leggazdagabb embere, az gondolkozzon el, hogy odafigyelt-e amikor pl. közgazdaságot tanítottak neki.


És akkor most csak találomra ideteszek egy ügyet. Magyarország 13 milliárdot bukott a Tiborcz István-féle ELIOS-mutyin. És akkor ezt meg is beszéltük.


„a kormány lemond az Elios-közbeszerzéseket érintő uniós finanszírozásról, vagyis azt a 13 milliárd forintos támogatást, amelyet az Európai Uniótól kértek a beruházásokhoz, magyar költségvetési forrásból kell fedezni".


[link]


„Az Elios által lebonyolított közvilágítási felújítások során szervezetten csaltak el több milliárd forint uniós támogatást. Az ügyben Magyarországon is indult nyomozás, de ezt végül bűncselekmény hiányában megszüntették."


Így csalt Orbán vejének cége – megszereztük az OLAF jelentését


[link]

2021. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

"Figyelj, nem azt írtam, hogy 16 éve ugyanazok az árak. Látod már itt tettenérhető, hogy rossz a szándékod, ami miatt egyáltalán ezt a buta kérdést kiírtad. Én teljesen képben vagy az árak változásával és a jelenlegi piaci helyzettel. A mindenkori, reális piaci árakhoz képest döbbenetes a túlárazás. Abból van a jacht, meg a vadászház, a magánrepülő meg az 1 milliárdos tihanyi villa, amit véletlenül sem egy állami megrendelés keretéből újíttatott fel :D



Szóval nagyon kérlek, ne próbáld nekem bemagyarázni, hogy nem az történik amit én a saját szememmel látok. Rengeteget változtak az árak (szerencsére, mert korábban a melósok durva alulfizetése volt jellemző), de az állami beruházások árai nem emiatt ugranak meg. Egyébként meg aki azt mondja, hogy Mészárosból 12 év alatt legális és tisztességes úton lett veszteséges gázszerelőből Magyarország leggazdagabb embere, az gondolkozzon el, hogy odafigyelt-e amikor pl. közgazdaságot tanítottak neki."


Vegyünk egy közbeszerzést amiről a ballibsik azt mondták hogy túlárazott. Ha lehet maradjunk ennél. Atlétikai aréna:


A feladat a 40 ezer férőhelyes stadion kivitelezése, amihez egy sor kiegészítő beruházás kapcsolódik, így egy 168,8 méteres acél, gyalogos és közúti aluljáró, vasúti pálya, gyalogos híd, hajóállomás, de hozzá tartozik 1000 m hosszúságú árvízvédelmi védvonal létesítése is, tehát a költség nem csak a stadionra vonatkozik, hanem a környezetére is. Ebben az árban benne van az anyagár, a kivitelezés díja, a munkadíjak, az adó, minden. Mészárosék 150 milliárd forintos ajánlata bizonyult a legolcsóbbnak, ár/érték arányban a legjobbnak. A másik pályázó, a Strabag 171 milliárdos vállalási árral ajánlkozott, amit természetesen nem fogadtak el. Az említett két versenyzőn kívül a pályázott még a Swietelsky Magyarország Kft., valamint a Fertődi Építő és Szolgáltató Zrt. a Hunép Zrt.-vel közösen, de ezek is drágább ajánlatokat tettek.



"És akkor most csak találomra ideteszek egy ügyet. Magyarország 13 milliárdot bukott a Tiborcz István-féle ELIOS-mutyin. És akkor ezt meg is beszéltük."


Vágod hogy NEM is Tiborcz volt a vezetője az ELIOS-nak abban az időben, mikor a mutyi történt, hanem Simicska, akiből a Fidesznek elege is lett. És mostmár az ellenzék oligarchája. Szóval nem Tiborcz Istvánné a felelősség. Persze rajta kérik számon, meg a kormányon. Mint a többi kütyüt is, amiben Gyurcsány volt az érintett.

2021. márc. 14. 23:21
 25/25 A kérdező kommentje:
Mutyit is*
2021. márc. 14. 23:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!