Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem oltatja magát az...

Aki nem oltatja magát az miért nem?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 05:00
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
48%
#29 akkor kihagyom a Soundot de az elveimet nem adom fel ilyen dolgokért.
2021. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
58%
https://www.youtube.com/watch?v=cxbxPbv8Emc 1. percben a lényeg. Kit néznek hülyének? Csodálkozom a hozzátartozókon, hogy ezt engedik. Aki balesetben meghal, arra is rá lehet fogni ezt az őrületet. Na, szerintem ez elég nyomós ok, hogy miért nem oltatom magam. Nagyobb a füstje, mint a lángja, sokkal inkább probléma, hogy mi a valódi terv. S még valami hibbant laposföldhívőző, konteózó elkezdené, a vírus létezik, s az, hogy ezt az oltásmaszlagot nem PÁRTOLOM, nem jelenti azt, hogy oltásELLENES vagyok. Ezt a 2 fogalmat rendre összekeverik ezek az emberek. Amúgy betegségek voltak, vannak, lesznek is.
2021. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
37%
Azért milyen kretén már, aki a 25-ös kommentet is lepontozza. XD
2021. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
52%
Nem oltatom magam, ugyanakkor több ismerősömön átment a Covid, rajtam is, semmivel se volt komolyabb, mint az influenza, ezt az ismerőseim is meg tudják erősíteni. Egyiknek csak a szaglása ment el, akár, mint egy náthánál, csak itt ráadásul még csak orrdugulása se volt. A vírus létezik, de eléggé fel lett fújva, az influenza is kiszámíthatatlan, valaki pár nap alatt kiheveri, valakinél állandóan visszatér, s vannak sajnos olyanok is, akik belehalnak. Elég szomorú ugyanakkor az, hogy az emberek nem mennek el félévente kontrollra, vérvételre, különböző szűrésekre, azt hiszi, hogy egészséges, közben lehet, már korántsem olyan rózsás a helyzet. Költenek a kocsijukra, a legdrágább üzemanyagot tankolják, de az egészségükért már vajmi keveset tesznek. Ez épp olyan felelőtlenség, mint aki nem hordja a maszkot. Nem lehet mindent a Covid számlájára írni.
2021. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim válasza:
62%
Mert nem érdekem.
2021. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Mr.Q77 ***** válasza:
29%

milyen "gazdák"? mi van?


Félelmetes hogy az informácós korában vannak még mindig vannak akik nem értik ezt az egészet (vagy csak lusták gondolkozni/értelmezni) és mindenféle mondva csinált összeesküvés elméletekre, álhírekre, rendszer ellenségre, hát én "egészséges" vagyok stb. kifogásokra hivatkozva valódi értelmes indok nélkül nem akar (manapság divatos szóval élve) oltakozni.


Egyetlen 1 értelmes érvet lehet(ne) felhozni: hogy nincsenek (nem voltak) a vakcinák még a szokásos (3. nagy mintavételű fázisban) eljárás szerint letesztelve.


De már ezt se lehet felhozni mert azóta pár millió ember be lett oltva. Még tesztelés nélkül is -azaz bevállalva a lehetséges veszélyeit az oltásnak- (persze ha valakit pont az oltás tesz taccsra annak más a véleménye, de statisztika most mást mutat) összehasonlíthatatlanul többet veszíthet mint az egyén mint a társadalom ha elmarad az oltás - bármelyik random szakmabeli orvos ezt fogja mondani.


Az hogy sokan átestek rajta (meg a szomszéd, meg az unokabátyám nővérének a barátnője) és semmi bajuk, az senkit nem érdekel és tök lényegtelen jelen esetben, az oltás nem (csak) az egyén védelméről szól hanem Össztársadalmi érdek.


Aki átesett annak később is lehetnek szövődményei (még nem ismerjük), de ami még fontosabb ugyanúgy elkaphatja a a vírust és tovább terjesztheti.


a Vírus elsősorban: az szív és érrendszeri problémákkal küzdőket/túlsúlyosokat/cukorbetegeket tizedeli (akik közt sok az idős).


De ami a lényeges és ezt senki nem veszi figyelembe:

-reprodukciós ráta: közel 3 (sima influenza 1,3) az új variáns =>5

-lappangási idő: 1-14 nap (sima infu 1-4)

-a kórházi ápolásra szorulók aránya >19% és (sima infu max 2%) és ez a szám nagyon nem mindegy ez készíti ki az ellátó rendszereket (országtól függetlenül) amiknek beláthatatlan következményei lehetnek ... és ez a szám a mutánsok megjelenésével drasztikusan nőni fog.

- halálozási ráta: 3,4% (sima infu <0,1%) és ez a szám is nőni fog a mutánsok jóvoltából.


sima influenza oltást én se szoktam beadatni, mert nem érzem szükségességét.


De jelenleg más a szituáció, jó lenne ha az emberek kicsit rendszer szintűbben tudnának gondolkodni vagy látni a dolgokat.

2021. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
65%
#36 ,igazából indokolnia sem kéne senkinek. Ez egy választható oltás. Pont. Igazából más magyarázatot nem is igényel , ha bárki úgy dönt nem kéri,akkor nem kéri,hiába vergődtök ezen :D
2021. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
64%

"Egyetlen 1 értelmes érvet lehet(ne) felhozni"


Látom van, akinek még mindig nem sikerült felfogni néhány dolgot:

- várandósok és szoptató anyák nem kaphatják meg

- 18 (vagy 16, most nem tudom biztosan) év alatt sem oltanak

- allergiások, vagy más, olyan betegségben szenvedők sem kaphatják, akiknél az oltás magasabb kockázatot jelent, mint maga a vírus


Oltás szempontjából az influenza és a korona nem különbözik. Ezt úgy értem, hogy ugyanúgy vírus, ugyanúgy elindul belőle egy járvány, amitől az oltás véd meg. De te büszkén hirdeted, hogy influenza ellenit nem szoktál kérni, mert "nem érzem szükségességét". Így azért baromi nagy álszentség a korona elleni oltásról papolni.

2021. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Mr.Q77 ***** válasza:
38%

38 as


amit leírtál az korrekt, de ez le is van írva a "betegtájékoztatóba"

fölöslegesnek tartottam leírni


ezen jót nevettem viszont


"oltás szempontjából" ebben teljesen igazad van hog oltás szempontjából nem különböznek, beadják a szurit és védve leszel.


na de nem is az a baj hanem hogy hogy a két betegségnek mint azt leírtam más a hatásmechanizmusa fertőző/reprodukciós/halálozási/kórházi ápolást igénylő képessége ...


tehát most (jelen pandemics helyzetben) nem csak az egyén védelme hanem a vírus terjedésének ez egyetlen hatásos ellenszere lehet aza nem (csak) azért kell(ene) beadatni a vakcinát hogy a szaros életét megvédjük a páciensnek hanem hogy megállítsuk a vírus terjedését, és vége legyen ennek vacak helyzetnek.


Aki meg (jelenleg) egy kalap alá veszi sima mezei influenzával az tényleg nem ért ebből semmit.

2021. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
70%
39. Mindenki ért mindent, hogy át vagyunk verve, felnagyították ezt az egészet, hogy az embereket tönkretegyék, mind mentálisan, mind érzelmileg, mind fizikailag. Semmivel se komolyabb az influenzánál, annak is lehetnek ugyanúgy súlyos szövődményei, ugyanúgy elviheti az embert, ha olyan rossz az állapota.
2021. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!