Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban élsz, mint a szüleid?

Molnarmarcell21 kérdése:

Jobban élsz, mint a szüleid?

Figyelt kérdés

Amikor a szüleid annyi idősek voltak, mint te most, ők hol tartottak az egzisztenciájukban? Volt autójuk, lakásuk, nyaralás, megtakarítás? Magasabb társadalmi pozícióban voltak, mint te most?


(Ami engem illet, amikor a szüleim annyi idősek voltak, mint én most, volt két nagyobb gyerekük, új autójuk, belvárosi lakásuk. Egyikük szakmunkás volt, másikuk olyan szakot végzett, amit ma "büfészakosnak" csúfolnának. Évi egy Balatonra futotta.


Én két diplomával vagyok alsó szintű vezetői pozícióban, tehát előrébb tartok náluk társadalmi rangban, de autót és lakást csak nagy áldozatok mellett tudnék venni, a nyaralásra szánt pénzt is meg kell alaposan fontolni és egy gyerek is lemondásokkal járna.)



2021. márc. 10. 22:29
A kérdező szavazást indított:
jobban élek a szüleimnél
nagyjából hasonlóan élek
rosszabbul élek a szüleimnél
33 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem.Ugyanolyan szegény vagyok,mint ők is voltak.Ez nálunk már családi hagyomány.
2021. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Sokkal.

És ezt csak magamnak köszönhetem.

2021. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 árokpart ***** válasza:
76%
Egyértelműen rosszabbul. Rendszerváltás kell minél hamarabb.
2021. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Rosszabbul, szinte mindenki, aki most fiatal. Az általuk okozott globális felmelegedést is mi fogjuk megszívni.
2021. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Anyámék 35 évesen (Kádár idejében!) megjárták Balit meg Indiát, volt autónk, lakásunk, garázsunk és egy nyaralónk.

Én most 35 évesen egy diplomával egy gyerekkel és egy asszonnyal az anyuék volt lakásában lakunk, eddig csak Erdélybe jutottunk el, van egy ócska tragacsunk és pár millió törlesztésünk!

Mi sokkal sz@rabbul élünk mint apáink!

2021. márc. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

5

Most fizeted anyádék jólétét. Szóval családon belül marad.

2021. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

6- ritka nagy barom vagy, idióta!

30 év telt el Kádár óta; azóta a rendszerváltó seggfejek megszázszorozták az adósságállományt...!

2021. márc. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Sokkal jobban és szinte mindenki.
2021. márc. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Rosszabbul élek, mint ők, de ha olyan végzettségem lenne, mint nekik (bármelyiküknek), még sokkal rosszabbul élnék, mint így. Nagyot csökkent az életszínvonal az ún. "rendszerváltás" óta.
2021. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Jobban élek, mint a szüleim. Idejében elvégeztem egy fősulit, lett jó munkahelyen, és többet keresek, mint ők együtt. Egyébként ők mindent megadtak nekem és az öcsémnek, amit csak tudtak, jó gyerekkorunk volt, amíg el nem váltak. Az én gyerekeimnek én is igyekszem még jobb gyerekkort biztosítani, és előre takarékoskodni nekik az önálló élethez. Ez az az egy, amit nem tudtak az én szüleim megtenni, de boldogultunk magunk is.
2021. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!