Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek jelentős részéne...

Ha az emberek jelentős részének elege van a Fideszből, kik választják meg mindig újra és újra?

Figyelt kérdés
Sok társadalmi rétegnek elege van a jelenlegi rendszerből, ugyanakkor amikor választás van, a Fidesz mindig újra győz. Mi lehet ennek az ellentmondásnak a hátterében?

2021. márc. 13. 18:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
20%

Azt nem tudjuk kik választják meg újra. Azt viszont tudjuk, hogy a legutolsó szabad, demokratikus választás a Rajk László féle kékcédulás választás volt 1947-ben.

Mindenki csal, aki nem az

2021. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
50%

#21 vagyok, idő előtt elment a bejegyzésem.

Mindenki csal(t), aki nem az MSZP-re szavaz(ott).

2021. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%
Nézzétek meg az itteni válaszokat is: csaltak, krumpli, nem is magyarok szavazzák meg stb, az ilyen szektások miatt nem lehet erről egy érdemi vitát lefolytatni, önkritikusnak lenni, megnézni hol rontotta el eddig az ellenzék, racionálisan megnézni mi van ennek az egész fidesz jelenségnek a hátterében, és erre kínálni egy más alternatívát hiteles arcokkal. Így lehet a Fideszt leváltani, nem azzal hogy süt rólad a lenézés mások iránt, meg ócsárolsz mindenkit aki nem ért veled egyet. És nem ment fel hogy a fideszesek is ezt csinálják, mert pont ez lenne a lényeg hogy alternatívát kínálj, hogy változtass ezen.
2021. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezekszerint a " jelentős része " nem elég jelentős.
2021. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
74%

"Ha az emberek jelentős részének elege van a Fideszből, kik választják meg mindig újra és újra?"

Ugye, ugye, a logika hogy bezavar a képbe?

Mert ha megválasztják újra meg újra - és megtették - akkor nyilvánvaló hogy az emberek jelentős részének bizony nincs elege a fideszből, hanem pont hogy kormányon akarják tartani őket.

2021. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
41%
Ha a szamok azt mutatjak,hogy az emberek valtozast akarnak,akkor egy oracskara lefagy a valasztasi server.
2021. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
9-es, az egy dolog, hogy mennyit keresel. És lesz nyugdíjad? És ellátnak, ha kórházba kerülsz? Milyen a gyermeked iskolája, ahova járni fog? Ezeken is el kéne gondolkodni.
2021. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
77%
#26 Hiába ismételgeted ezt a hülyeséget, akkor sincsen nálunk ilyen választási szoftver. Még mindig csakis papíron szavazunk és csakis emberek számolják meg a szavazatokat.
2021. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
61%

"9-es, az egy dolog, hogy mennyit keresel. És lesz nyugdíjad? És ellátnak, ha kórházba kerülsz? Milyen a gyermeked iskolája, ahova járni fog? Ezeken is el kéne gondolkodni."


Nem tudom, de mivel nem vagyok teljesen tüte, már akkor gondoltam az öngondoskodásra, mikor az első fizetésemet kaptam és már most is van annyi, hogy nem lesz gondom.

A helyi iskola modern és jól felszerelt - bár az én gyerekem nem oda fog járni, de nem azért mert nem elég jó a színvonal, itt a határ szélén megadom neki a lehetőséget a nyelv miatt osztrák iskolára, ahogy én is megkaptam. De aki nem így tesz, ők sem panaszkodnak.

Igen, ellátnak a kórházban. Eddig kétszer voltam, mindkétszer kifogástalan volt az ellátás.

2021. márc. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt az a probléma, hogy a választási rendszerben nem arányosítják a valódi szavazatszámokat a szerzett mandátummal. Így lehet 2 millió emberre alapozva 2/3-ot kapni. Ez azért abszurd így, függetlenül attól, hogy az ellenszavazatokat egy vagy több párt kapta-e.


Másrészt, a vérfideszeseket te az atyaúristennel sem fogod meggyőzni arról, hogy azért, mert ők egy rendelkezéssel jól jártak, akkor az egész párt jó. Pl. én új építésű családi házas környéken élek, van egy durván agymosott fideszes szomszédom. Na most, ő akkor költözött ide, mikor bejött a CSok és még az ingatlanárak felívelése előtt a 10+10 millióból pont fel tudták húzni a családi házukat, szóval a kb. akkor még 2-3 milliós telket kellett megvenniük, amúgy ingyen lett egy házuk, ami valószínűleg sosem lett volna. Na, csak közben 4 év alatt úgy kilőttek itt (is) az ingatlanárak, hogy egy ugyanolyan ház már 45 millió forint.


Most ilyen ár mellett mit kezd valaki 20 millióval? Kitörölheti a fenekét, pláne, ha még nem is akarnak hármat, csak kettőt, akkor ennek töredékét sem kapja. De ezt nem lehet neki megmagyarázni, annyira fideszes, ő csak azt látja, hogy neki jó volt, hogy mindenki más jól megszívta, az nem érdekli és nem is veszi észre, letagadja, neki a Csok a manna és Orbán az Isten, aki a mannát osztogatja.


A sok 3 gyerekes amúgy is be van félemlítve, hogy ha leváltják Orbánt, majd vissza kell fizetni a csokot.

2021. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!