Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma van március 15-e. Kitűzted...

Ma van március 15-e. Kitűzted a kokárdát?

Figyelt kérdés

#ünnepnap #kokárda #Haza mindenek előtt
2021. márc. 15. 14:09
A kérdező szavazást indított:
Igen. Hazafi magyar vagyok!
Nem. Nem vagyok büszke.
Ki se mentem a házamból
43 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűztem ki.

Külföldön élek és totál elfelejtettem, amíg egy magyar barátommal el nem kezdtünk videochat-elni és nem említette meg.

2021. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak a boltba mentem, nem is láttam senkin.
2021. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sütöttem egy piros-fehér-zöld tortát, az jó? Ma 24 éves a lányom...
2021. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy tűztem!


Van jobb dolgom is.

2021. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
3as boldog születésnapot a lányodnak!:)
2021. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Büszke hazafi vagyok, de nem a forradalomra vagyok büszke, hanem a következményeire, ezért nem.
2021. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem, mivel nem vagyok hajlandó olyan jelképet viselni, mely a párizsi patkánylázadás idején terjedt el. A trikolor rózsába fűzése, illetve szalagcsokorrá (cocarde-dá) alakítása ugyanis 1789-ben a Bastille „ostromát” követően vált szokássá. A legenda szerint XVI. Lajosnak nyújtotta át La Fayette márki. Hogy így volt-e, nem tudjuk biztosan, de a forradalom szemérmetlenségére és a márki kalandor voltára ez nagyon jellemző volna. Magyarországon állítólag Petőfi neje, Szendrey Júlia varrt ilyet először a férjének, aki bevallottan a franciaországi csatornaforradalom rajongója volt.

Nemzetünk hamis önképének bizonyítéka, hogy mindmáig tömegek tűznek kokárdát március 15-én – ráadásul legtöbben tudtukon kívül olasz szalagcsokrot használnak, mivel a legtöbb manapság forgalomban lévő kokárdán kívül van a piros sáv, a közepe pedig zöld. Márpedig heraldikailag a kokárdát épp fordítva, belülről kifelé olvassuk, tehát a magyar színekből összeállított kokárda belül piros kell legyen, s kívül kell húzódnia a zöld sávnak.Legfőképpen pedig azért nem hordok kokárdát, mert március tizenötödike nem ünnep, főként nem a magyar nemzet ünnepe, hanem szomorú évforduló. A liberális republikanizmus első magyarországi forradalmának tragikus évfordulója

2021. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

#8

Te még a patkány névre sem vagy méltó, különben is sértő lenne a patkányokra névre. Azt ajánlom nyald a Habsburg elnyomás seggét máshol mert ez Magyarország.

2021. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

8

Ezért utálom a cenzúrát! Mert most nincs meg az előző 8-as, amire reagáltál.


1.Sajtószabadság és a CENZÚRA ELTÖRLÉSE. -ez lett volna a 12 pontból az első.

És itt mégis törölgetnek, még március 15-én is.

2021. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Mit irt az aki a 8asrareagalt?
2021. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!