Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt mértékadóbb MAGYAR...

Ki volt mértékadóbb MAGYAR zenész egyéniség az utóbbi 50-60 évben, mint a NAGY FERÓ? Mit adott NEKED a Nagy Feró? Kedvenc számod tőle?

Figyelt kérdés

Nekem sok mindent. Miatta volt a kislányomnak a nyunyókája a piros pöttyös munkaruházati kendő.

Tőle ismertem meg Dzsida Jenőt.

Tőle tanultam, hogy a kommunizmust humorral nézzem.


Amikor valami csúnya dolog történik velem, ő az egyik, akinek az egyik koncertjét visszanézem. Mint pl a 19-es Vár alattit.



#koncert #Nagy Feró #magyar zene #NAGY FERÓ csupa nagy betűvel #zenei egyéniség #korszakalkotó előadó
2021. márc. 15. 16:54
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

30-28-stb

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásaidat, de úgy látom, hogy nem a te válaszod képes válaszolni a kérdésemre. Vagy mondhatom úgy is, hogy a te válaszod nem fog tudni válaszolni a kérdésemre, ha már a kérdés értelmét is szájbarágós stílusban kéne megfogalmaznom.

A kérdés azoknak szól, akik külön magyarázat nélkül is tudják, hogy miről szól, és minden okoskodás nélkül is tudnak válaszolni.

2021. márc. 16. 13:59
 32/39 anonim ***** válasza:
46%
30: a kérdező, erős gyanúm szerint, azt akarja sugallni, hogy az ún. "nemzeti rock" szcénán belül, vagy hát legalább a jobbosok között nincsen nagyobb egyéniség Ferónál. Én ezt két okból kérdőjelezem meg: egyfelől a diszkókirályságért, amivel csak be akart nyalni Erdősnek; másfelől az utóbbi húsz évben elég alja bulvárcelebbé süllyedt, abból él meg, amit az utóbbi időben ismét gusztustalan politikai nyalizással fejel meg - de legalább meglett most a jutalma! Szóval hiteltelen alaknak tartom. Az elismerhető érdemeit egy korábbi hozzászólásomban már felsoroltam; akkor legyen itt még egy, amit a javára lehet írni: a 80-as, 90-es évek fordulóján a Garázs-válogatások, illetve hogy ugyanekkor kiadta egy csomó underground zenekar lemezét. De ettől még szégyellheti magát.
2021. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Mit adott nekem Nagy Feró?


Laborcot az István a királyban,


Önögészt az Atilla, Isten Kardjában.


Poénkodást koncerteken.


Poénkodást itt, ott. Mint pl amikor Csepregi Évának énekelte el, hogy "Amikor huzogatom olyan jojó"

2022. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

#28: "mitől lesz egy zenész magyar?"


Van egy sejtésem, mire gondol a kérdező: nem a Dob utcában élt Pesten, mint Presser, vagy nem az Újlipótvárosban, mint pl. Fenyő.

Akkor, viszont sok zenész kiesik, bár már Nagy Feróról is hallottam olyan véleményt, hogy nem "magyar" ezen kategória szerint.

2023. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Mikó még nem vótá, az vót a jó!


Nyolc óra koncert, nyolc óra garázs, nyolc óra rockkalapács!

2023. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Pohl Mihály:


"itt élj vagy bárhol lényeg, hogy otthonra lelj.

Így élj vagy bárhogy, a szíved magyar legyen!"


Paksi Endre:

[link] (Trianon)

[link] (A bátrakért)


E két név nem média szereplő, első valójában csak énekes, második viszont zenész, dalszerző, szövegíró, énekes.


De mindketten a média tolása nélkül jutottak oda ahol vannak. Úgy, hogy a rockban járatlanok azt sem tudják kik ezek.

2023. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
2023. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Kóbor, Presser, Cziffra, Szörényi-Bródy. Na, ők zenészek voltak.
2023. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

#38: Csak a kérdező szempontjából nem echte MAGYAR-ok :)


Ferót (Schuster Lóránttal együtt) én sose tartottam igazi zenésznek, csak amolyan színpadi bohócnak (jó, legyen "performer"), aki a hülyéskedésből profitál, bár igény az volt rá.

2023. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!