Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem furcsa ez a nagy...

Csak nekem furcsa ez a nagy magabiztosság itt a járvánnyal kapcsolatos kérdésekben?

Figyelt kérdés
Bevallom én nem vagyok orvos, se biológus és eszerint nem mernék megesküdni, hogy a millió egymásnak ellentmondó hírforrásból melyik igaz és melyik hazudik. Különös, hogy mennyi hozzám hasonló laikus tud 100%-os bizonyossággal kijelenteni dolgokat a témában. Mintha csak a hülye nem tudná az igazságot. Vagy tényleg velem van a baj és aki magabiztos, az azért az, mert tudja, hogy úgy van?

2021. márc. 16. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
nem csak neked furcsa
2021. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Dehogyis.Nem biztos itt semmi információ.Azért biztosak a dolgukban mert elhiszik amit olvasnak vagy hallanak,ennyi
2021. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem árt szakemberekre hallgatni, még egy kicsit távolabbra is nézni a világban. Úgy sokkal könnyebb.
2021. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Szakemberek mellőzve vannak a politikából.
2021. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Ez másban is így van. Vannak akik nulla információ birtokában is meg vannak győződve, náluk az igazság.
2021. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Utána kell nézni dolgoknak a szakirodalmakban. Google a barátod! Csak egy kicsit gondolkodni kell és rájössz mi az igazság.
2021. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
69%

Az egyszerű átlagember is alkothat véleményt a járvánnyal kapcsolatos kérdésekben. Kb így:

- olvas az ember valamit egy honlapon

- jó esetben ott van az eredeti cikkre mutató hivatkozás. Vagy a megjelenés helye, szerzők neve, stb. Ezekre már rá lehet googlizni. Ez többnyire angol szöveghez vezet. A google translate segíthet, de emellett valamennyire ismerni kell a nyelvet is.

- az eredeti forrásban -ami többnyire még mindig csak egy újságcikk- lehetnek hivatkozások orvosi közleményekre. Ezt már kicsit rázósabb megérteni. De többnyire elég az összefoglalót elolvasni.

- a szerzők neve + publications kereséssel meg lehet tudni, hogy mennyire ismertek a tudományos világban és mi a szakterületük.

- át lehet gondolni, hogy amit állítanak, annak mi a kisérleti vagy adatgyüjtési háttere. Logikusak-e a következtetéseik?


Kb. ennyi. Persze van olyan kommentelő is, aki azt írja ami eszébe jut, vagy amit fél füllel hallott.

2021. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!