Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érdekeljen...

Mit tegyek, hogy ne érdekeljen ki mit gondol a jelenlegi “személyiségemről”, a megváltozásomról? Leginkább a családom csodálkozik, kicsit félek még előttük is felfedni magam

Figyelt kérdés

Éveken át anyukám férje elnyomott minket (nem az apám), 10 éven át éltem vele 18 éves koromban elköltöztem otthonról. Évek kellettek mire “magamhoz tértem” össze szedtem magam, vert is engem. Senkinek nem mertem elmondani. Mikor kikerültem abból a közegből nagyon félénk voltam, vissza húzódó, még a családommal is alig mertem, alig tudtam miről beszélgetni. Mindezek előtt nem ilyen voltam.

Teltek az évek, szépen lassan visszazökkentem, de még mindig alig merek véleményt alkotni valamiről ami szemben áll a másik ember véleményével, önfeledten énekelni egy jó zenére, táncolni, szóval a valódi önmagamat adni. Az elmúlt években sem voltam 100%ig önmagam.

Elgondolkodtam rajta, hogy már ideje lenne de még mindig félek mit fognak reagálni, hiszen az elmúlt pár évben is óriási változásokon mentem keresztül pozitív irányba (szerintük is). De ha valakivel nem találkozok pár hónapig már az alatt is sokat változok.

Kicsit furán néznek rám mikor olyat látnak tőlem, amit eddig még soha.

Ezt hogyan reagáljam úgy le, hogy ne féljek a reakciojuktól, vagy akármi is lesz attol ugyan úgy önmagam tudjam adni?

Néha van mikor hallom, hogy egymás közt is megjegyzik, hogy mennyire sok új szokásom van. Csak merem remélni, hogy nem kinevetnek miatta



2021. márc. 7. 23:24
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem, ha valaki a pozitív változásaid miatt kinevet, azt mellőzni kell, teljesen vagy amennyire csak lehet. Engem annó a havarjaim húztak vissza a tanulástól és sajnos rájuk hallgattam önmagam helyett és most jóval többet kell tanulnom. Ha valaki szeret téged az önmagad miatt szeressen és nem a játszott szerepedet/karakteredet, mert az illető nem is téged kedvel,hanem az adott karaktert. Utóbbit is tapasztalatból írom, az önazonosság néha barátság vesztéssel jár, de szerintem megéri egy nagy fellélegzésért. A változás sose rossz, "Az életben egyetlen állandó dolog a változás". Esetleg a hová lett a sajtom c. 19 oldalas szösszenetet is érdemes lehet elolvasnod a változás kapcsán.
2021. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológusnál voltál már?
2021. márc. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még azt mindenképpen el kéne érni, hogy ne zavarjon mások véleménye. Főleg az övék nem. Én egyszer majd el is mondanám anyámnak, miért voltam más és, hogy valójában most vagyok önmagam. Hogy a férje miatt, akit ő hozott a nyakunkra, megnyomorította az életünket.
2021. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Csak egyszeruen nem kell veluk semmit megosztani. Idegenek reakcioit konnyebb kezelni.
2021. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!