Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A független újságírók mért...

A független újságírók mért nem írnak részletesebben egy - egy szerintük korrupciós vagy túlárazott ügyben? Talán akkor már nem is létezne az "ügy"?

Figyelt kérdés
Nem csak azt kell vizsgálni hogy Mészáros vagy Tiborcz István nyert-e közbeszerzést. Hanem azt is, hogy kik pályáztak, mennyiért csinálták volna meg, melyik volt a legjobb ajánlat. Mert ennek nagyon olyan szaga van, hogy ezek csak a jobboldalt és a Fideszt akarják karaltergyilkolni. Miközben azon nyavajognak, hogy a jobboldali média folyamatosan ugyanazt teszi a másik oldalal, amit ők. Szerintem azzal, hogy valaki nyer pár közbeszerzést nincs semmi baj. A korrupciós vádat a legérinthetetlenebb személyekre is könnyen rá lehet húzni.

#FIDESZ #mészáros #Tiborcz #Közbeszerzések
2021. márc. 20. 13:47
1 2
 11/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
A "kommersz" lapoknak nincs kapacitása ilyen feladatokra. Ha részletek érdekelnek, ott az Átlátszó.
2021. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki odáig nem jut el - pártállástól függetlenül - hogy a linkre kattintva (a cikkbe be szokták tenni a KH vagy az EKR linkjét) mélyebbre ásson, az ne nagyon ítélkezzen. Hozzáteszem, a legtöbb cikkben benne szokott lenni amit hiányolsz, sőt még az eljárásrend és a forrás is. Közbeszerzésekkel foglalkozom és ordító hibákat, pontatlanságokat nem szoktam látni ezekben a cikkekben, pedig a munkám miatt kifejezettem követem ezeket. Majd ha egyszer kormányváltás lesz, akkor meg másokról fognak ugyanilyen cikkek születni szerintem. A közbeszerzés egy elég összetett dolog, nagyon jó lenne, ha nem azok osztanák az észt, akiknek fogalmuk sincsen róla és ezt is pártállástól függetlenül írom.
2021. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én eléggé rálátok a közbeszerzésekre ajánlatkérői oldalról. Egyrészt meg szokták írni a többi ajánlattevőt is (hazugság 1), az árakat is (hazugság 2), egyébiránt ezek nyilvános adatok, hiszen a közbeszerzés lényege az átláthatóság (maszatolás, terelés 1). Mindig leírják azt is, hogy milyen eljárásrendben folyt a közbeszerzés, ez ugyanis meghatározza, hogy ki adhatott egyáltalán ajánlatot, illetve volt-e pl. valamilyen előszűrő, mert akkor ugye pl. 5 "kiválasztott" között dőlt el a "verseny". Látom, hogy az utóbbi időben a fideszesek nagyon kapálóznak, hogy lerázzák magukról ezeket a mocskos ügyeket, de éppen azért, amiket leírtam, ez nem fog menni. Ugyanis ezek az adatok nyilvánosak és ennyi is bőven elég ahhoz, hogy a hivatalos adatok alapján utána lehessen nézni a piszokságoknak. Pl. az OLAF-ügynek, ami miatt Magyarországnak milliárdokat kellett visszafizetnie az Európai Uniónak Tiborcz István lopása miatt. Én nem vagyok semmilyen pártos, nem is értek ehhez, de jó ideje magasépítési ügyleteket intézek és akár az életemre is megesküdnék, hogy ami Magyarországon az utóbbi 10 évben megy, azt a legrosszabb rémálmomban sem tudtam elképzelni. A helyzet ugyanis 1000x rosszabb, mint amilyennek ezekből a cikkekből tűnik. Mert ha még túl is van árazva valami, meg lehetne csinálni rendesen, de nem teszik, az állami cégek pedig "valamiért" nem kötbéreztetnek, a biztosítékokat nem hívják le. Dupla lopás. Ez a Fidesz Magyarországa ma. Mindennek amit írtam, utána lehet nézni.
2021. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!