Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Covidrettegők, Fideszesek...

Covidrettegők, Fideszesek magyarazzatok már meg nekem az védettségi igazolvány értelmét (!)?

Figyelt kérdés
Szóval az oltott ugyanúgy elkaphatja a vírust és fertőzhet, akkor az aki saját felelősségére úgy dönt hogy nem oltat az miért lesz megkülönböztetve? A védett védett nem? Rá nem leszek veszélyes, ha ott lesz mellettem egy oltatlan, ő meg ugyanúgy vállalta a kockázatot, nem akart oltani. 😠

2021. márc. 26. 08:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
22%

#4


"gyakorlatilag másodrendű polgár leszek"


Aki nem oltatja be magát, az meg is érdemli. Pontosan ez a védettségi igazolvány értelme, örülök, hogy sikerült megmagyaráznod magadnak.


/Leszámítva nyilván azt, akit valamilyen oknál fogva nem lehet beoltani./

2021. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
89%
Egy értelme van, így lehet kényszeroltatni.
2021. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%
11.Gratulálok az ilyesfajta gondolkodáshoz.Jóhogy nem üldözitek majd azt aki nincs beoltva nem?
2021. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Mi érdemel meg 11-es? Jogom van beledögleni is ha úgy akarom, neked és az allamnak viszont nincs joga megkülönböztetni.
2021. márc. 26. 09:02
 15/41 anonim ***** válasza:
86%
Vannak bajok.....
2021. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
26%

"akkor az aki saját felelősségére úgy dönt hogy nem oltat az miért lesz megkülönböztetve... ő meg ugyanúgy vállalta a kockázatot, nem akart oltani."


Javíts ki ha tévedek, de ha jól értem az a gondolatmeneted, hogy aki be akarja magát oltatni, tegye, aki nem akarja, saját felelőssége. Ha pedig mindenkinek volt lehetősége oltakozni, aki akart, onnantól ne legyenek korlátozások, mindenki a saját meghozott döntései alapján élje tovább az életét. Ez a te világnézeted, rendben.


Viszont visszakérdezek: Ezt követően előfordulhat, hogy annyi beteg lenne, hogy nem tudnának mindenkit kórházi ággyal / orrszondával / oxigénmaszkkal / lélegeztetőgéppel ellátni. Ilyenkor az is belefér a világnézetedbe, hogy aki saját döntése szerint nem kapott oltást, az maradhat ellátatlanul? Kvázi legyen joga annyira a saját egészsége és élete felett rendelkezni, hogy az államnak nem kötelessége az életéért küzdeni?


Ha azt mondod, hogy igen, akkor nagyon nem értek ugyan veled egyet, de egy konzekvens világnézeted van, elfogadom.


Ha azt mondod, hogy nem, ne legyen semmi korlátozás, és mindenki élete számít, akkor a világnézeted egy paradoxon.


Vagy haramadik lehetőség, hogy én értettem valami félre, ez esetben KONSTRUKTÍV MÓDON beszélgessünk, javítsd ki!

2021. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
16-os mivel az orvosok arra esküdtek fel, hogy az emberi életeket megmentsék akkor is ha hülye volt a páciens, igen kötelesek lesznek őket ellátni, ahogy a dohányosokat, alkoholistákat, drogosokat, túlsúlyosokat stb. Megfizetik adójukban az árát, nem beszélve arról hogy a vakcinák és a járványügyi intézkedések ára valszeg így is magasabb lesz.
2021. márc. 26. 09:07
 18/41 anonim ***** válasza:
18%

#13


Így is vannak kötelező oltások, egyes országokba utazva pedig szintén kötelező beoltatnod magad. A covid oltás is kötelező lesz, csak idő kérdése.


#14


Hülyének lenni is jogod van.

2021. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg drágább 1 millió embert beoltani, mint 1 millió nem beoltottból pár százalékot kezelni.
2021. márc. 26. 09:14
 20/41 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez is egy burkolt oltáskedv javítás, ösztönzés.

Meg egyúttsl valami oltási és átesett regisztrációnsk is jó valamilyen rendszerben elhelyezve.


Ja meg ebből is megszedi valaki magát. Ezt a rádióban is beszélték.


Viszont külön jó pont, hogy az is kap aki már átesett rajta.

2021. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!