Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem abszurd és...

Csak szerintem abszurd és emberellenes az este nyolc utáni kijárási tilalom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem magam, mint egy félelmetes rémálomban. Fontosnak tartom az ésszerű intézkedéseket (amelyeket az emberek bizonyos százaléka amúgy is képtelen alkalmazni), az viszont felfoghatatlan, hogy este 8 után tilos az utcára menni. Biztosan megvan rá a logikus magyarázat, de nem mindig az számít, vajon morális magyarázatuk is van? Az embereknek szükségük van a sétára, a szabad mozgástérre, akkor, amikor nekik épp alkalmas vagy jól esik. A csoportosulást akik nagyon akarják, azok sajnos úgyis megoldják. Napközben az emberek egyébként is alig hordják a maszkot, sőt már a tömegközlekedésen sem veszik fel, mert rájöttek, hogy úgysem büntetik meg őket. Interperszonális szinten gyakoribb a konfliktuskerülés, mint a konfrontáció, így sem a buszsofőr, sem a többi utas nem fog egy 50 kilóval súlyosabb, tetkós, de még egy átlagos embernek sem beszólni. Így vagyunk beprogramozva. Rengetegen tartanak házibulikat, találkozgatnak összevissza, de én este 8 után nem sétálhatok egyet a sziget körül? Tényleg megértek minden mást, többé kevésbé az üzletek bezárását, szolgáltatások szüneteltetését is, de a kijárási tilalmat nem.

Szerintem magasan nem normális, és megnövelheti a pszichés problémák kialakulását.

Mit gondoltok?


2021. márc. 29. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Igen, csak szerinted abszurd! :)))


Nekem tetszik, hogy nyugalom van a varosban este es nem uvoltoznek reszeg fiatalok az ablakom alatt egesz ejszaka.

2021. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Igen
2021. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Igen


Ennek is van haszna. Nem tudnak bulizni menni a fiatalok és nem csinálnak +500 fertőzöttet egy bulival

2021. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 molnarmarcell21 ***** válasza:
14%

5-20 óra között nem tudsz sétálni? :)

Tisztességes ember sötétedés után már otthon van a családjával és nem a levegőt rontja :p


Amúgy igen, majd érdekes lesz felmérni, hogy milyen negatív hatásai voltak a korlátozásoknak az egészségre. Ebből tanulva a következő járványnál már okosabban tudunk védekezni.

2021. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem magasan nem normális, és megnövelheti a pszichés problémák kialakulását.


Mit gondoltok?"


Azt, hogy ez az összes korlátozásra igaz.

2021. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Majd a nyagy 'nyitas' utan sokan vissza fogjak sirni meg a korlatozasokat :) Persze nem a covidot fogja senki hianyolni, hanem a nyugalmat.
2021. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
A hármassal nem értek egyet, sőt, senkivel, de dicséret illet amiatt, hogy"fertőzöttet" mondtál, és nem beteget. Nagy különbség!
2021. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

"Tisztességes ember sötétedés után már otthon van a családjával és nem a levegőt rontja :p"


Tisztességes ember nem próbálja meg egyénileg eldönteni, hogy egy felnőtt, cselekvőképes ember kivel, mikor, miért, mettől, meddig és hol van.

2021. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Az a cél vele, hogy minél jobban terjedjen a "járvány", és erre hivatkozva még tovább fenn tudják tartani a covidiktatúrát. Aki bulizni akar, az megoldja napközben, vagy marad 5-ig, mi is így szoktuk csinálni a barátaimmal. Viszont az este 7-kor bezáró boltokban a zárás utáni 1-2 órában irtózatos tumultus alakul ki, ahol zavartalanul terjedhet a vírus. Nyilván a kormánytagok sem hülyék, már csak ezért is valószínű, hogy szándékosan csinálják.
2021. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Lőparancs eldöntené egyből,hogy mi emberséges.
2021. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!