Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijöttek a 2020-as halálozási...

Kijöttek a 2020-as halálozási adatok. Megdöbbentő, avagy sem?

Figyelt kérdés

A KSH és a 444.hu egymásnak feszült, a 20-as halálozási számok miatt, a KSH 137.934 fő halálozását közölte, míg a 444.hu szintén kiszámolta és nekik: 140.900 fő jött ki, de most nem a vergődő hisztjük miatt tenném fel a kérdésem.


Hanem, hogy 2019-ben 129.603 fő halt meg, míg 2020-ban 137 vagy 140 ezer fő.


Nem bagatellizálni, nem vírustagadózni akarom a kérdést, elé csak a kórházak állapotát megnézni....!!!!!!


De ez nem kevés, már mint 1 halott is túl sok..de "csak" 20 ezer a plusz? Hát nem úgy van, hogy ez brutálisan halálos vírus? 2020-ban én személy szerint 250e - 350e közti halottakra számítottam, ezzel szemben, majdnem ugyanannyi a halálozás, mint 19-ben volt.



2021. ápr. 8. 13:22
1 2 3 4
 11/34 hypno ***** válasza:
39%

#111


A 40 ezer csak okoskodás. A halálozási okok nélküli nyers számokban van 10 ezres növekedés, ami majdnem 10%-ot jelent, és véleményem szerint elég durva.

Mondhatnám úgy is, hogy a statisztikai adatok szerint a 130 ezres számon belül mindenképpen meghaltak volna. Ha nem Coviddban, akkor valami másban. De 10 ezer embernek nem kellett volna meghallnia.

2021. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
21%
Ha a te 350ezred valósult volna meg, az apokalipszises állapotot hozott volna magával. Én értem, hogy a laikusoknak nem tűnik fel, de jó lenne észhez kapni, és nem okoskodni. Egyáltalán nem kevés 20ezer.
2021. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
12%

Ki mondta neked, hogy ez egy brutálisan halálos vírus?

Ha az lenne, elképzelhető, hogy te sem élnél, én pedig szinte biztosan nem. Mivel szerencsére nem "brutálisan", csak mondjuk mérsékelten halálos, ezért én tünetmentesen mentem át rajta.

Mondjuk tény, hogy ez a harmadik hullám a mindenféle mutánsokkal azért már durvább, többen halnak meg naponta mint amikor még nem volt beoltva a 65+-os, krónikus beteg igazán veszélyeztetett népcsoport.

Persze, hogy senkinek sem kellett volna meghalnia, de szerintem az elhalálozottak minimum negyede olyan volt, aki úgyis meghalt volna egy éven belül.

2021. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%

13


Mind meghalunk előbb-utóbb, ez nem érv. Ki lett számolva valamelyik országban, hogy átlagosan 6! évvel rövidült meg az életkora azoknak, akik meghaltak. Ez tavasszal volt. 6 év! Szóval hagyjuk a rizsát. Jah, és az influenzát sikerült eltakarítanunk szinte, pedig a vírustagadók szerint az nagyobb veszély. Még is csak többen haltak meg tavaly. Logikai zavart vélek felfedezni

2021. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
50%
Úgy látom az fel se merül senkiben hogy esetleg a több hónapos ellátatlanság miatt van ennyivel több halott. A legtöbb kórházban konkrétan semmilyen ellátást nem kap aki nem covidos vagy nincs életveszélyben. Fehéroroszországban semmilyen korlátozás nem volt, ehhez képest 2020ban 0,02%-al kevesebb halott volt mint 2019ben. Szóval hagyjuk azt hogy mennyi halott lett volna ha nem korlátoznak!
2021. ápr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
30%

Nem retteg senki, csak a magadfajták parádéznak.


"1 éve hangoztatjátok, hogy ha elkapod a vírust, az automatikusan az intenzívet jelenti"


Ez nem igaz, mindenki tudja, hogy a vírust átesők 80%-a tünetek nélkül átvészeli.


"meg ha kiteszed a lábat, fél utcát kiirtod"


Ilyet sem mondott senki.

2021. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

14


Igen, én elhiszem neked, ez a 6 év realisztikusnak tűnik. Ez egy átlag. Volt olyan, akinek 2 hónappal rövidült meg az élete, volt olyan is, akinek 40 évvel.

Én nem próbáltam meg tagadni, hogy, sokaktól egy fél életet vett el a vírus, csak azt mondtam, hogy mégtöbbektől csak néhány hónapot.

Ki is jön egy átlagszámolásnál, ha 6 év az átlag, akkor egy emberhez, akitől 40 évet vett el a vírus, tartozik több ember, akitől csak felet, nem?

Jah, és nem állítom, hogy az influenzától jobban kéne félni, nem vagyok vírustagadó.

2021. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
87%

"Mondhatnám úgy is, hogy a statisztikai adatok szerint a 130 ezres számon belül mindenképpen meghaltak volna. Ha nem Coviddban, akkor valami másban. De 10 ezer embernek nem kellett volna meghallnia."


Igen, ebben tokeletesen igazad van. A kerdes az, hogy kik tartoznak abba a 10000-be. A 75 eves koronavirus+ attetes rakos, vagy a 6 eves perforalt vakbelgyulladasos, aki meghal, mig a koronavirus tesztre var... A kerdes megvalaszolasa sokkal komplexebb megkozelitest igenyel annal, minthogy egyszeruen ra lehessen mondani, hogy mivel kb. 10000-rel tobb a halott, ez mind a koronavirus miatt van.Mivel a koronavirusban tavaly elhunytak tobb, mint 90%-a idos, beteg ember volt, nem ordogtol valo az a feltetelezes, hogy ezek egy resze egyebkent is meghalt volna. Hogy a mi adja megis a tobblethalalozast, ahhoz meg kellene vizsgalni a teljes tavalyi elhalalozast, korcsoportra es halalokra lebontva. Lehet sokan meglepodnenek...

2021. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

13-as, Olvasd el még 1x, hogy kiknek tettem fel a kérdést, mert látszólag nem ment át az üzenet.


16-os Akkor itt lenne az ideje, k.rva gyorsan a neten elolvasni az emberek véleményét, mert elhiszem, hogy te full tudatlanul okoskodsz ezek szerint, dee pls ne itt játszd az eszed, jó? köszikee.


Látom, azért jó pár válaszolónak lejött mit akartam mondani, vagy kérdezni, velük értek egyet... és azért látszik, hogy az egyik birka tábor bégető is megjelentek, gyorsan bégetni, mert miért ne. Nekik üzennem ismét olvassák el, a fent írtakat...ha nem megy a szövegértés, akkor újra, ha kell többször újra és újra, de nem kell tolni itt a bulls.it szekértábor szöveget.

2021. ápr. 8. 16:26
 20/34 anonim ***** válasza:
62%

#19 Ez nagyon szánalmasra sikerült.

csak szólok, hogy ez a gyakori kérdések oldal és nem a gyakori kioktatásoké, ahogyan kérdést szokás kiírni és nem támogatókat keresni a saját véleményed mellé.

Csinálj egy blogot vagy írogass a facebook-ra baromságokat! Ha itt kérdést teszel fel az a minimum, hogy tisztelettel viselkedsz azok felé akik válaszra méltattak egyáltalán és nem ilyen ostoba bunkó stílusban nyilvánulsz meg.

De hát amilyen a stílus, olyan maga az ember. Nyilván alapjáraton ostoba bunkó vagy.

2021. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!