Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijöttek a 2020-as halálozási...

Kijöttek a 2020-as halálozási adatok. Megdöbbentő, avagy sem?

Figyelt kérdés

A KSH és a 444.hu egymásnak feszült, a 20-as halálozási számok miatt, a KSH 137.934 fő halálozását közölte, míg a 444.hu szintén kiszámolta és nekik: 140.900 fő jött ki, de most nem a vergődő hisztjük miatt tenném fel a kérdésem.


Hanem, hogy 2019-ben 129.603 fő halt meg, míg 2020-ban 137 vagy 140 ezer fő.


Nem bagatellizálni, nem vírustagadózni akarom a kérdést, elé csak a kórházak állapotát megnézni....!!!!!!


De ez nem kevés, már mint 1 halott is túl sok..de "csak" 20 ezer a plusz? Hát nem úgy van, hogy ez brutálisan halálos vírus? 2020-ban én személy szerint 250e - 350e közti halottakra számítottam, ezzel szemben, majdnem ugyanannyi a halálozás, mint 19-ben volt.



2021. ápr. 8. 13:22
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
20-as nem érdekel mennyire tolod a hisztit, senki nem kötelezett rá, hogy válaszolj, ha nem tetszik lehet takázni, leírtam a véleményem, pont.
2021. ápr. 8. 16:36
 22/34 anonim ***** válasza:
77%

• Áprilisban? A 2020-as halálozási adatok nem „most jöttek ki”; én már február 1-én láttam, le is mentettem képfájlba a 2019. és 2020. évi, a régiók szerint és országosan is összesített megyei negyedéves bontású adatokat: [link] ; és le is töltöttem Excel formában.

A képfájl: [link]

Eszerint: 2019-ben 129 603, 2020-ban 139 549 elhalálozás történt.

Változatlanul, ugyanez látható most is a KSH honlapján: [link]


• Könnyű megmagyarázni a KSH vs. 444.hu számeltérést.

A 444.hu vélhetően a 2020-at hamarabb záró, heti bontású adatokat követte figyelemmel: [link]

Ha összeadjuk 2020. 1. hetével kezdődő és az 53. héttel záruló heti halottszámot, az 143 161 fő. Csakhogy 2020. első hetének első napja 2019. december 30., és 53. hetének utolsó napja 2021. január 3. Míg a KSH 2020. évi, negyedéves bontású táblázatában a 2020. január 1. nappal kezdődő és 2020. december 31. nappal záruló időszak halottai szerepelnek. Viszont, az sem 137-ezer.


• Azt viszont nem tudom megmagyarázni, hogy az általad számított különbség hogyan adódhatott: [2019-ben 129.603 fő halt meg, míg 2020-ban 137 vagy 140 ezer fő. … de "csak" 20 ezer a plusz].

Az én számolásom szerint 137000-129603=7397, és 140000-129603=10397.


És azt sem tudom, hogy a KSH hol közöl 137-ezret?

A már linkelt heti és negyedéves bontáson túl – amiben nincs 2020-ra 137-ezer halott - egy 1900-tól kezdődő éves adatközlése van, de ott még nem látható a 2020. évi adat.

Részlet képen: [link]

A felül látható tájékoztató szerint tegnapelőtt óta nem frissítik az adatokat, a megújult SDADAT rendszerben nézhető meg. Viszont, ott sincs 2020-as adat: [link]


Használhattál volna jó adatokat, annál is inkább, mert az kedvezőbb a véleményed szempontjából.

2021. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

22-es Hol írtam, hogy áprilisban jöttek ki a számok? Köszi.


Értelmes embernek tűnsz egy komám...a számolás megy, hát a szövegértelmezés? :) Mi volt a kérdésem lényege? illetve bocsánat, kiknek szólt a kérdés? Ha ezt sikerült értelmezni, akkor kérlek szépen, áruld el te melyik tábort erősíted, mert az alapján tudok veled beszélni a továbbiakban.


A kérdésedre válaszolva, a 444.hu cikkében használt számokat néztem, de fent is és te is kijavítottad, hogy 20 helyett 10 ezer, ergo elhiszem neked, hogy számfétisben szenvedsz, de a kérdést nem azért tettem fel, hogy jó színben tüntessem fel magam..xD ez milyen beteg gondolkodás ? :D vagy ez az alap, hogy ezt nézitek ki a másikból itt? :) Szóval, érted a kérdésem lényegét? vagy segítsek értelmezni és egyszerűbb szavakkal leírjam neked? Mert ha ezen múlik nagyon szívesen.

2021. ápr. 8. 16:53
 24/34 hypno ***** válasza:
38%

#18


A nyers számoknak pont azért jók, mert kiküszöbölik az okoskodást. A sokéves átlagnak megfelelő számok sokféleképpen magyarázhatók, a többlet viszont csak egyféleképpen.

2021. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
39%

"A nyers számoknak pont azért jók, mert kiküszöbölik az okoskodást. A sokéves átlagnak megfelelő számok sokféleképpen magyarázhatók, a többlet viszont csak egyféleképpen."


Igen, a komplex megkozelites, vagy az arra valo igeny okoskodas... Itt a komplex problemakra adott pofonegyszeru, ellentmondast nem turo, a tudatlansag magabiztossagaval fuszerezett valaszokra van csak igeny...ne csodalkozzunk hat, ha csak ilyeneket kapunk, hisz vezetoink csak tukrozik a nep igenyeit...

2021. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%

Birom ezt a dumát, hogy nincs ellátás. Én bőrgyógyászaton voltam már 2x az elmúlt 1.5hétben, és totálisan annyit kellett rá várnom, mint bármikor máskor. De tudnék sok példát mondani a környezetemben, itt nálunk megy az ellátás nagyjából ugyan úgy. Pedig oltóközpont is lett azon bőrgyógyászaton, még is megoldják. Ez ilyen urbanlegend


Biztos, hogy van amit eltoltak, biztos, hogy szarabb, mint ezeddig, de azért ne őrüljünk már meg, hogy az orvosok akkora hülyék, hogy hagynak embereket meghalni. Kapjatok már az eszetekhez!

2021. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
7%

#26 Ez éppen úgy a hazugságcunami része, mint amit eddig is nyomtak, mint a "nincsisoltásiterv" meg a "mindmeghalunk" és a többi.

Aki nem járt maga sem orvosnál az elmúlt hetekben, hónapokban, annak könnyű beadni hogy itt hegyekben állnak az ellátás miatt meghaltak tetemei. A valóság meg az, hogy amit lehet azt elhalasztották, de ami fontos, sürgős, azt mind ellátták. Nekem is rendszeresen járnak rokonaim orvosi ellátásokra a rákkezeléstől a kardiológián át a háziorvosig. Még én magam is elhittem ősszel, hogy a háziorvosokhoz nem lehet bejutni, aztán amikor szimplán időpontért mentem akkor be is rántott az asszisztens, hogy minek jönnék vissza máskor ha itt vagyok, az orvos is itt van és betegek sem állnak a rendelő előtt várakozva. Aztán voltam a kardiológián én magam is, ott sem mondta senki hogy bocsika, járvány van, nem vizsgálunk meg.

2021. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
16%

DE HÁT GŐDÉNY GYÖRGY MEGMONDTa, AKKOR ÚGY VAN! Ő SOSEM HAZUDNA


[link]


Tisztességes ember ez is bizonyíccsa!

2021. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

"A Nyíregyháza Tigers-ben játszó dr. Gödény György már a VI. Hungarian Bowl után közvetlenül aláírta a mintaadás megtagadását tartalmazó jegyzõkönyvet, miután vallási okokra hivatkozva elutasította a vizsgálatot, derül ki a határozatból."


Mehehehe, a kis féreg

2021. ápr. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
16%
vakcina fúj, méreg! szteorid, doppingszerek -> idevele! Gődény a király, a nagy csávó! Tisztességes, rendes ember! Sose verné át az embereket! A milliók is csak úgy lecsúsztak a torkán, na! Nem tehet róla!
2021. ápr. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!