Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, miért olyan fontos Budapestre egy kínai egyetem?

Figyelt kérdés

Nagyon fontosnak kell lennie, ha ehhez a magyar állam több, mint 500 milliárd forint hitelt vesz föl.

[link]


2021. ápr. 18. 11:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem nekünk fontos, hanem Kínának. Hallottál már titkosított feltételű hitelről? Bizony, ezzel tartozunk nekik a Belgrádi vasút hitelért.

Kína terjeszkedni akar az egész világban, különösen Európában, és sajnos minket sem kímélnek, idepofátlankodnak.

2021. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%
9 akkor migatyánkos. Tökmindegy, valamilyen szélsőjobbos. A lényeg, hogy még a fidesz se állította, hogy ott agymosás folyt, hivatalosan ők nem is akarták elüldözni a ceu-t. Ráadsául a ceu nem milliárdos hitelből jött ide. De a kérdésre válaszolhatnál, mert nem a ceu a kérdés. Kíváncsi vagyok, hogy a szélsőjobbosok, akik kommunistáznak, vajon miért tartják jónak egy olyan egyetem ideköltözését milliárdos hitelből, ahol hivatalosan is (benne van az egyetem szabályzatában) kommunista ideológiát oktatnak, az oktatóik és diákjaik több, mint negyedea kommunista párt tagja és ezért a magyar adófizetőknek kell fizetniük évtizedeken keresztül.
2021. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

#12

Én nem védtem a kínai egyetemet csak a fülemen folyik már ki ez a kettősmérce hogy azok aggódnak állandóan az oroszok meg a kínaiak miatt akik legszívesebben Európai Egyesült Államokat csinálnának.

2021. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%

"Egy egyetem mióta központ? "

Amióta léteznek. Az egyetemi évek alatt rengetegen építenek ki egzisztenciát az egyetem vonzáskörzetében.

Emellett persze egy egyetem folyamatos utánpótlást jelent diákmunkások és frissen végzett szakemberek terén is, ami rengeteg féle céget motiválhat, hogy arrafelé nyisson. Plusz ugye vendéglátósoknak, szállásadó helyeknek is folyamatos extra bevétel, ez őket is serkenti terjeszkedésre vagy odatelepülésre.

Stb, stb.

Egy egyetem önmagában is számtalan előnyt jelent. Egy külföldi egyetem mindezen előnyökön túl a két ország közti kapcsolatokat is erősíti. Na meg a mi szempontunkból különösen előnyös ha a jelenlegi világ egyik vezető gazdasági nagyhatalma és ami, hát, közel sem annyira vezető kis országunk között javul a kapcsolat. Kína pedig nyilván terjeszkedni szeretne, hosszútávon mindenki jól jár.

2021. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

14. értem, tehát Magyaro-on a Debreceni, Szegedi, Pécsi, stb. Egyetem nem elég jó központ, pláne a rengeteg budapesti egyetem, de a kínai kommunista egyetem aaaaz aztán olyan nagy központ lesz, hogy csak úgy jönnek majd ide a nyugati cégek. Vagy hát azok biztosan nem jönnek, de sebaj, akkor majd jönnek a kínai cégek. Kit érdekel, hogy Kínában elnyomás, diktatura, pontozásos rendszer, stb. van, hiszen itt is az lesz ha így folyatatjuk.

Továbbra se tudom, hogy miért járunk jól ha milliárdos hitelből MI fizetünk a kínaiaknak, hogy idejöjjenek az egyetmükkel, miközben nincs még egy EUs ország, ami akarná, hogy hozzájuk menjenek, tehát simán fizethetnének ők is, ha az EUban akarnak egyetemet alapítani. Nem az van ám, mint a gyárak telepítésénél, hogy országok versengenek egymással, hogy hova menjen egy gyár, ami munkát ad emberek százainak, eltart családok ezreit. Egyetlen EUs ország se akarja ezt az egyetemet, kínai cégek építik a mi pénzünkből, kínai oktatók fognak oktatni, max. a takarítók lesznek magyarok.

2021. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"értem, tehát Magyaro-on a Debreceni, Szegedi, Pécsi, stb. Egyetem nem elég jó központ"

Ezek szerint mégsem érted, mert semmi ilyesmit nem mondtam.

De magától értetődik hogy plusz egy egyetemnyi hallgató átlagosan plusz annyi szakembert, stb jelent.

2021. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
45%
16. Nagyszerű, tehát lesz egy rakás kínai egyetemen tanult szakember Magyaro-on. Miközben orbán azt mondja, hogy túl sok a diplomás és túl kevés a fizikai munkát végző szakember. Akkor miért is kell még több diplomás? És ha kell, akkor miért nem a magyar, már meglévő egyetemeket bővítik és miért kell a kínai kommunista párt egyetemét milliárdokból idehozni és eladósodni évtizedekre a kínaiaknak? Azt már nem kérdezem meg, hogy ennyi pénzből miért nem valamelyik világszerte elismert nyugati egyetemet hozzák inkább ide, mert a szélsőjobbosok tudom, hogy azokat nem szeretik, csak a kommunista egyetemeket.
2021. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

17.

Mert egy magyar egyetem bővítése nem fog kínából pl kutatási, fejlesztési tőkét áramoltatni az országba.

2021. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
36%
Jajj ez nagyon jól hangzk. És megér 500-700milliárdot az a fantasztkus kínai kutatási, fejlesztési tőke? És újra: miért nekünk kell fizetnünk, miért nem a kínaiaknak? És miért egy diktaturától kell nekünk kutatási, fejlesztési tőke? És miért egy kommunista diktaturát kell milliárdokkal támogatnunk? És a gyakorlaban ez a fantasztikus kutatási, fejlesztési tőke miben fog megnyilvánulni: idejönnek a kínai cégek, akik felveszik a kínai egyetemen végzett kínaiakat, akik kínának kutatnak, fejlesztenek, akik Mo-n terjeszkednek tovább magyar pénzből, magyar állami támogatással?
2021. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Azt is egy példaképp mondtam, ahogy korábban több példát is felsoroltam, milyen előnyöket jelent ez.

De ha értelmesen beszélni nem tudsz csak fröcsögni és gúnyolódni, akkor itt be is fejeztem. További szép napot!

2021. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!