Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fegyvertartásról mi a vélemény...

Fegyvertartásról mi a véleményetek?


2021. ápr. 25. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

Én is hozzászólnék a témához, mert jól elterelődött, de későre jár, így napközben.


Sziasztok.

2021. ápr. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

Kértelek már, hogy ne amerikáz, segítek szlovákoknál, és a cseheknél is kevesebb a gyilkosság mint nálunk, 2 nagyhírt kapó esetet tudok mondani, mert senki se linkelt, 2019 Csehország 6 embert megölt egy f***kalap egy korházban, Szlovákia 2020 késes f***kalap támadt egy iskolára rendőrök agyonlőtték, Szlovákiába sajnos mostanság sok a késes idióta, de a rendőrök ritkítják őket legalább.


Oké látom nem vagy tisztában, magyar szabályokkal.

- Vadászathoz először elkell végezned egy tanfolyamot.

- vizsga

- orvosi vizsgálat

- pszichóliogsi vizsgálat

- biztosítás

- vadászjegy

- kamarai tagság

7 ből 3 csak azt a célt szolgálja, hogy fizess, hm de jó szűrő ez a vadászat.


Sport lövészethez

- Fegyverismereti vizsga

- Pszichológiai vizsgálat 2 db félévnek el kell telnie a kettő között. Hoppá máris nem az indoklás tolta el hanem a pszichológia, amire mondtam is hogy mindenkép legyen,

- Be kell iratkoznod egy klubba

- szövetségi tagság

- sport orvosi vicc kategória

- minősítés mdlsz 3db, mlsz 1db

6 ból 3 szintén csak azt szolgálja, hogy fizess, semmit se szűr, de amit én mondtam fegyvervizsga, tanfolyam , orvosi (ÉS NEM SPORTORVOSI!!!), pszichológiai vizsgálat. Ezek valóban megszűrik a jelentkezőket, különösen a pszichológiai vizsgálat, illetve ezt is kijelentettem, hogy lehet szigorúbb a vizsga.



De ha már Amerika érdemes megnézni. [link]

2021. ápr. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
70%

De még mindig egymás mellett elbeszélés. Valóban nem szabályokkal fekszem és kelek, ez oké, de még az az alap nem került lényegesen megindokolttá, hogy mégis minek valakinek otthonra fegyver, aki nem akar a fentebbi kettővel foglalkozni? Írtam azt is, azért amerika mert onnan van könnyen elérhető információ, de a lényegen nem változtat, mármint országtól független ha nem tud fegyverhez jutni akkor nem fog lövöldözni. Ennyi az egésznek a lényege, mindegy, hogy amerika, németország vagy svájc a lényeg azon van, hogy a lehetősége ne legyen adott.


Ennyi az egésznek a lényege, hogy lehetőleg nehéz legyen hozzájutni, a fizetés része is olyan, hogy ugye az emberek számára a pénz elég szép visszatartó erő, ha úgymond ingyen lenne, akkor sokan már csak úgy nekiállnának, hogy jajj nem kerül semmibe, papíron sportlövész leszek, lesz fegyverem. De így hogy fizetős, így már meggondolja kétszer, hogy kiadja-e a pénzt vagy sem.


De én még mindig erre vagyok kíváncsi, hogy mivel indokolható az, hogy valaki tartson otthon éles lőfegyvert. Nem légpuskát, nem gázpisztolyt, hanem rendes lőfegyvert.

Önvédelmen túl vagyunk, arra van más eszköz is.

Gyűjteni a hatástalanított darabokat is lehet.

Ha lőni szeretne lőtéren adott a lehetőség, megint nem kell hozzá saját fegyver.

Innentől nem igazán tudok semmi érvet felhozni, hogy mi indokolja, hogy valaki csak úgy fegyvert tartson otthon.

2021. ápr. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
78%

Máskép gondolkodunk ez van, így szép.


Iskolai lövöldözés megoldható lenne ha hülye szülő elzárja fegyvert, ez tiszta.


Szerintem önvédelemre a lőfegyver jobb mint mondjuk, egy gázpisztoly.


Gyűjteni persze lehet hatástalanított darabokat is, de mi van ha használni szeretné, a gyűjtés mellett.


Lőtérnél is úgy vagyok vele jobb, hogyha sajátfegyvert használsz, nem vagy megkötve.


Az egész a szabadságról szól, jog és fegyver a demokrácia alappillérei.

Ha nem lenne lehetőség sehol a világon civilnek fegyver tartani, elégé rossz világ lenne.


Itt a gondolkodás mondunk más, és én is azon a véleményem vagyok, hogy ne kötelezünk senkit se, hogy kényszer vadász(akik mellesleg, elégé rontják a vadászok megítélését), vagy kénszer sportlövész legyen. Legyen egy szigorú követelmény, amit ha valaki tejesít megkapja az engedélyt, és onnantól eldönti, hogy megcsinálja-e a vadászvizsgát, vagy kiváltja-e a versenyengedélyt, vagy csak hétvégente jár le a lőtérre, otthonvédelemre kell-e neki.

De akkor nézünk rá, hogy mit használnak a magyar bűnözők

Bűnelkövetés, nem csak gyilkosság.

2009. január 1. és 2018. június 30.

– kő vagy tégla esetében: 13 799

– kés: 12 822

– bot, dorong, szerszámnyél: 11 348

– kalapács: 4740

– fejsze: 3675

– üveg, palack: 3431

– ásó, kapa, csákány: 2006

– baseball ütő, tonfa: 1090

- Gáz- és riasztó 695

- vadászlőfegyvert 112

- Sportlőfegyver 6


[link]


Szóval legyen engedélyköteles a tégla, és a kés.

Egyébként ebben, az a vicc, hogy a gázpisztoly engedélymentes, mégis alig használják.

2021. ápr. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Sziasztok ! Nem tudom, mennyire aktuális-e még a téma, de hozzászólnék.


Itt a téma azon siklik ki, nem különböztetik meg a Polgári meg Önvédelmi Fegyvertartást.


A kérdésleírásban szereplő Youtube-os link Toroczkaiék oldalára irányít, és a Mi Hazánk az Önvédelmi célú fegyvertartást dobta köztémának, ami Most is lehetséges, a Törvény szerint, ezzel értelmetlen kampányolni, és a Polgári Fegyvertartás lesz az, amit EU-s szinten próbálnak ellehetetleníteni, és Toroczkaiék is felelőtlen módon összemosnak az Önvédelemmel. EU-s szinten a Terrorizmusra hivatkozva akarják durván korlátozni, ami teljesen nevetséges, mert a Terroristák azok a Fekete Gazdaságban forgókkal támadnak és ölnek, nem pedig Polgári Piacra gyártottal.


Önvédelemre a gáz / riasztó / gumilövedékes / flóbertek tökéletesen alkalmasak, Engedély nélkül vehetők, vagy egyszerűsített és engedékeny bejelentést igényelnek, az M1911 / Glock / stb-t ritkán adják ki, mert az Overkill, és az M1 Garand-tól kezdődők már nyilván Nem Önvédelmiek, de azt is lehet tartani.


Igen, Magyarországon B7-es kategóriába soroltként lehet AR-15 / M16/4-est és Szajga AK-t és társait tartani.



A Belépő Követelményeken (Pszichó + Fegyóvizsga) nincs mit választani, szigorúak, jól meg szűrik, és alkalmasak is, inkább másokon kéne változtatni, pl.


- a Jogcímet, Kevés az, aki Sportlövészet miatt tart AR-15 / Szajga AK-t, a tartók 90 %-a szimpla Gyűjtői céllal veszi.


- Nincs olyan, hogy "Veszélyes kinézetű fegyver" (ez sajnos törvényi fogalom), ahogy az AR-15-öst / Szajga AK-t tipizálják, meg Automata fegyver sincsen, csak Öntöltő puska (Self-Loading Rifle), és egyénileg kell vizsgálni, hogy Képes-e Sorozatlövésre, vagy nem. Sok hadseregben hajlamosak voltak az Automata puskákat visszakorlátozni Félautomatára, a lőszerpazarlás miatt, a Polgárilag tarthatók alapjáraton félautok, így nincs különbség közöttük. Németeknél is 1970+ óta lehet Katonapuskát civilben tartani.


Műszakilag az M1 Garand és az M16/4-es / Kalasnyikov ugyanazok, csak az Elsőt "megszelídült" hadipuskának tekintik, amit lehet kártevőirtásra, vadászatra és hasonlókra venni, a Másodikak kapcsán meg durva Fóbiát vallanak.


- jó lenne, ha Megszüntetnék az évente kötelező Sportorvosi / Minősítő lövészeti ugráltatást, mert az első az feleslegesen bürokratikus, a másikkal meg az a helyzet, az illetőnek nincs lehetősége rendszeresen gyakorolnia a puskájával, nem menne a Minősítő lövészet, és akkor Elkobzás / Zár alá vétel


- a Pisztolyokat lehessen Nyíltan viselni, ürített és biztosított állapotban, a jelen módi, hogy Atombiztos kistáskában kell hordani, körülményes, időrabló.

2021. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

#11:


"Ha nagyságrendekkel nagyobb fegyver lenne az embereknél akkor ebből adódóan sokat el is lopnának amik lám hova kerülnének.


Illetve csak eszkalálná a helyzetet ez , hogy fegyvere van sok embernek kvázi ha betörsz valahova jó ha nálad is van egy mert nem kés vs ököl párbaj lesz hanem kés vs fegyver amiből nem jössz ki jól."



A Fegyvertárolásnak szigorú / komolyabban vett szabályai vannak, a Fegyvert és a Lőszert külön kell tárolni, pl. az AR-15-ös lehet a Nappaliszekrényen, "Díszként", addig az 556-os lőszerének viszont Atombiztos helyen kell lennie, Páncélszekrényben.


Kisarkítva a Cigány lopna Glock-ot, de Lőszer nélkül csak a másikat tudná vele fejbe vágni, nem pedig lelőni.


Boltban akarok lőszert vásárolni, nem vehetek hanyag bemondásra lőszert, hanem a Fegyvertartási igazolványomat lecsekkolják és úgy adják.


Törvényileg kidolgozott és szigorú követelményei vannak a fegyvertartásnak, mégis megy a rettegés, mintha új és misztikus és nehéz téma lenne, közben a FÉG is gyártja az AK-63-as Polgárilag engedettjét, a SA-85M-et, és veszik is.

2021. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
64%
Az a véleményem hogy a gázpisztoly bőven elég.Nezd csak meg Amerikát.Ha egy ember rossz szemmel néz rá a szomszédjara akkor a szomszéd fejbe lövi az éles fegyverével
2021. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
82%

#57

Akkor már inkább a cseheket. Náluk is lazább a fegyvertartás, mégsem lövik halomra egymást.

2021. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

#57:


Miért kell a falra festeni az ördögöt a fegyvertartás témájában, minden létező rémképpel jönni ?

2021. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 Kései Sirató ***** válasza:
79%

#21-nek:


Több oka is van annak, hogy nem juthat bárki hozzá lőfegyverhez.


1. Tévedésből ne lője le senki a saját családtagját. (Pl. valakinek a fia elveszíti a kulcsot, későn ér haza, bemászik a kerítésen, mert nem akarja fölébreszteni a szüleit, szóval nem nyomja meg a csengőt. Az apa felébred, azt hiszi betörő, önvédelemből lelövi a saját fiát)


2. Egyesek hirtelen felindulásból, meggondolatlanul használnák. Minél nagyobb körben lenne a lakosságnak hozzáférése, annál többen használnák indokolatlanul, nagyobb lenne az ártatlan áldozatok száma, mint így, hogy néha vannak vadászbalesetek, na nem ennyi lenne, hanem akár 100-szor ennyi.


3. Előfordulna az is, hogy valaki nem zárja el, és kiskorúak is hozzáférnének, a gyerekek lelőnék egymást. Ez is előfordulhat így is, de igen ritkán, hiszen a szolgálati fegyvert a rendőrök, katonák nem viszik haza, talán a vadászok esetében fordulhat ez elő. Láthatjuk , hogy külföldről időnként érkeznek ilyen hírek.


Ezeket az egyetemi tanárom sorolta érvként, amikor erről tanultunk, lehet vannak más okok is, én ezekről tudok, ezért nem vehet és tarthat magánál egy átlagember lőfegyvert Magyarországon, amit én nem is bánok, hiszen így nem fognak engem tévedésből lelőni pl. azért mert jól hasonlítok valakire, akit el akarnak tenni láb alól.

2021. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!