Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mit szóltok a...

Fideszesek! Mit szóltok a Kínai egyetemhez az országban?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 28. 17:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
9) reálegyetem lesz, így nem valószinü, hogy filozófiát vagy budhizmzs fognak tanítani, ha jól tudom természettudmányokat terveznek.
2021. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10%
Őszintén? Leszarjuk. Budapest nem a világ. Ha rajtam múlna, felszántanám és sóval behinteném. Máshol meg nem nagyon vannak...
2021. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

11

Nem "eeálegyetem" lenne. 4 kart terveztek; gazdasági, természettud., társadalomtud., és orvosi kart.

2021. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%

Hasznos lenne, a világ 34. legjobb egyeteme, 5000 hallgató (bár főleg külföldi) képzése hasznos tudományokra (úgy tudom főleg gazdaságtudományokat, üzleti képzést és informatikusképzést fognak adni), nemzetközi kapcsolatok építése is pozitívum Magyarországnak.


Viszont jogosnak érzem a kritikát a magas költségek miatt, kérdéses, hogy megér-e 500 milliárdos beruházást az államnak, adófizetőknek. Persze később másra is lehetne hasznosítani az épülő új campust, de akkor is túlárazottnak tűnik a projekt és nem szimpatikus, hogy kínai cég építi, sok kínai munkással a hírek szerint. Inkább magyar, EU-s építőipari cégeket kellene foglalkoztatni. Úgy érzem, mintha komoly mérlegelés nélkül fejest ugrana a kormány, hogy Kínának imponáljon.

2021. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

14

Miben, hogyan lenne "hasznos"?


Mellesleg NEM főleg külföldi, hanem harmad kínai-harmad magyar(?) és harmad külföldi. Nem is 5 ezer, hanem 6-8 ezer. 500 tanárra.

4 karral, 1 gazdasági, 1 természettudományi, 1 társadalomtudományi és 1 orvosi karral.


Aki sinolobbista, legalább a publikált számokkal legyen egyenesben.

2021. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15


Akkor az 2/3 külföldi hallgató, 1/3 magyar.


A hasznost úgy értem, hogy segíti a gazdaság fejlődését. A gazdasági, természettudományi, informatika, orvostudomány is fontos a jövő szempontjából, külföldi cégeket is ide vonzhat a képzés, nagy a kereslet a szakemberekre. A társadalomtudományok közvetlen módon szerintem kevésbé hasznosak, de ők is biztosan tudnak majd profitálni a képzésből, segíthetik például a magyar-kínai együttműködést, megértést.

2021. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én örülök neki hogy jönnek a kínai testvéreink. Az egyetemen biztosan kiokoskodják hogy főzhetek jó minőségű pálinkát és hogyan űzhetjünk el a migránsokat a déli határról. Ezen kívül Sorosra is biztosan tudnak majd valamit.
2021. máj. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
* és kifejleszthetjük közösen a börtönbiznisz és homoszexualitás elenszerét, vakcináját.
2021. máj. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!