Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kínai kommunisták megszál...

Ha a kínai kommunisták megszállják majd az országot és elnyomnak minket mint a hongkongiakat azután, hogy Orbán kiárusította nekik az országunkat, akkor mi magyarok hova tudunk majd menekülni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 20:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20

MA "afgán vidéken".

2021. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 kürasszír ***** válasza:

Kedves 20-as!


Az, hogy a mai Afganisztánban találták meg az Árpád-ház gyökereit , pont a kínai rokonság cáfolata, az a terület sosem volt Kína része, sőt lakói jellemzően nem mongolidok.

A terület sosem tartozott a kínai civilizációhoz, kulturális értelemben sem.


A hun vonalon sem áll meg 'rokonság", tekintve, hogy a hunt török népnek szokás tartani, a török népek pedig más nyelvcsaládhoz, és mindig más kultúrához tartoztak, mint Kína.


Továbbá Kínában semmiféle magyar-kínai rokonságot bizonyító írásos forrás nincs.

2021. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

22

Biztos így van, de úgy néz ki, hogy nem csak a magyarokat "érzékenyítették" már évtizedek óta a kínai barátságra, hanem KÍNÁBAN is. Az ott dolgozó magyarokkal barátkozó kínaiak örömmel beszélgettek/nek arról, hogy náluk is éltek magyarok, szép szőke-kékszeműek, csak aztán nyugatra vándoroltak.

A nagy barátság jegyében tömegesen indexelték a familysearchnek a magyar anyakönyveket is, amikből gyakran van probléma, mert a latin betűkkel elég hadilábon állhattak. Előfordul, hogy családokban 7-8 testvér családneve MIND egytől egyig máshogyan van indexelve emiatt.

2021. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves #22, azt ne mondd azért, hogy te már végignéztem az összes kínai irattárat.

Ha Árpadtól indulunk vissza, csak egy 100 generációt az már 2^100 férfi őst jelent, ha ebből az egyik afgán területre esik, akkor eshet néhány száz kínaira is.

D én ehhez nem értek, én azt mondtam hogy a kínaiak tudása szerint vagyunk rokonok

Tanítottam már több ezret, egy tizede művelt, értelmiségi családból ered, ők kb minden így mondják. Az számít majd, ha ideérnek, nem az mit mi gondolunk.


Az értelmiséget meg úgy értsd, hogy pl. Az "Angela" nevét használom kislány családja 2000 év óta gyógyszerész, és nem csak azt a tudást adják további hanem minden mást is.

Azt is, hogy a magyar-török csapat akkoriban indult nyugat felé, de kettéváltunk.


Szóval, ha Európát is felfalják, azért valami körzeti megbízottak még lehetünk. 😁

2021. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 kürasszír ***** válasza:

Kedves 23-as!


Nem hiszem, hogy vita lenne közöttünk.


Van olyan valamiféle, részben politikai, részben talán spontán szándék, mind Kínában, mind Magyarországon, hogy rokonok legyünk.


De ez történelmileg teljesen téves és alaptalan.


A magyar kulturálisan és etnikailag is egyértelműen európai nép, ráadásul még Európán belül is a nyugati, katolikus-protestáns eredetű kultúrkörbe tartozik.

2021. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 kürasszír ***** válasza:

Kedves 24-es!


A történészek nézték át a kínai történeti levéltárakat, forrásokat, amelyeket 1911-ben nyitottak meg teljes körűen. 110 év alatt semmit nem sikerült találni magyar-kínai vonatkozásban. Sőt a hunokra vonatkozó kínai források is meglepően szerények.


Az, hogy majd mi lehetünk a kínaiak körzeti megbízottai, már megbocsáss egy gyáva, gerinctelen, hazaáruló hozzáállás.


Aki nem a magyar függetlenségben, hanem kínai fennhatóságban látja a jövőt, az hazaáruló, "sehonnai, bitang ember".

2021. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én egyenesen ijesztőnek tartom ezt a most feléledt sinofil hullámot.


Kik ezek az emberek? Milyen érdekek mozgatják őket?


Gyanítom, hogy valami MTA-s háttér is lehet mögöttük, mint amikor a 70-es években az ún. képírást akarták bevezetni az elsősöknek.

Akkor szerencsére belebuktak, valami olyasmi magyarázattal, hogy MÉG nem készek a gyerekek rá.

2021. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!