Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orban most igy probalja a...

Orban most igy probalja a jovore felnott diakok szavazatat megvenni?

Figyelt kérdés

Erthetetlen szamomra, hogy sokan a 18-60 eves korosztalybol amiatt nem juthatnak Pfizerhez, mert most hirtelen kitalaltak, hogy oket is oltani kell. 18 es 60 kozott az ismerosi korombol csak a csokosok es a nagyon szerencsesek jutottak Pfizerhez vagy Modernahoz. Mindenki mást kinaival, szputnyikkal vagy astraval oltottak. Most hetekig igy en se ferhetek majd hozza a Pfizerhez vagy a Modernahoz, mert most a nalam joval fiatalabbakat kell oltani...


Ti értitek ezt? Az ok, hogy szamukra csak a Pfzier hasznalhato, de talán elobb nem lenne celszeru beoltabi a maradek regisztraltat? Mi ertelme a kamaszokat most oltani, mikozben 2 oltas kell a vedettseghez, es iden mar ugyse mennek vissza a suliba valoszinuleg. Mi a helyzet az idosebb, kronikus betegekkel, akik betegsegukbol eredoen csak Pfizert vagy Modernat kaphatnak, de megsem kerultek sorra?


Szamomra teljesseggel erthetetlen es felfoghatatlan, ami most megy.



2021. máj. 7. 06:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ez a probléma. Sok fiatal úgymond meg lett ezzel zsarolva, hogy nem mehet ide-oda, nem mehet sörözni, koncertezni, fesztiválozni, utazni...Olyan dolgok, amit lehet egy krónikus beteg alpból tudna nélkülözni. De rengeteg körzetbe egyszerűen nem jut Pfizer vagy Moderna. Többek között a mi kerülteünkben is csak a nagyon krónikus (értsd sokadik stádiumú rák, szívbetegség vagy terhes anyuka) az akit fel tudnak venni egy Pfizer listára.



Nem hiszem, hogy ezzel a fajta zsarolással kellene rávenni a fiatalokat az oltakozásra. Müller Cecília pár napja ennyit mondott: "ha vissza akarják nyerni a szabadságukat, akkor menjenek oltkakozni." Mi ez ha nem direkt zsarolás?"


Igen, ebben egyetértünk, ezt én is így látom. Mondjuk nézőpont kérdése, hogy a kényszerítő a kényszerítést kényszerűségből teszi-e vagy kizárólag önös érdekből, ezt lehet így is, úgy is látni, én nem akarok ebben állást foglalni, de abban egyetértünk, hogy ez kényszerből fog történni. Abban nem értünk egyet, hogy én vagy Te előrébb lennénk a sorban a diákoknál, én Őket sorolom előrébb, ezért sem jelentkeztem oltásra eddig, mindenesetre számomra bármelyik oltás megfelelő, szóval én nem vagyok ilyen helyzetben, mint Te, de ebben sem akarok állást foglalni, azaz nem kezdek el vitázni veled ezen, hogy neked ugyan miért nem mindegy, ahogy érzed, a Te döntésed. Én nyaralni nem szoktam, nyáron az időm nagyrészét a kertben töltöm vagy munkahelyen, fesztiválra, kocsmába, étterembe nem járok, ill. nyáron ha mégis, kint le lehet ülni továbbra is bárkinek, nem érzem úgy, hogy én előrébb volnék, mint az, aki ezekkel élne, akinek ez jelenti az életet, aki alig várja, hogy ezeket megtegye. Abban a helyzetben az oltásnak több értelme van, még akkor is, ha az abban résztvevő ezt nem látja be, így Ő előttem van a sorban és ha kényszerből áll csak be ebbe, mert ennyire kis hülye még, azt tök megértem, hisz pontosan ilyen lennék én is! Szerintem 30 felett az elsöprő többség már így van, ahogy én is. Ellenben ha belegondolsz a 16-25 év között eltelt idő azok a legszebb éveid és ebből már egyet elvettek tőlük, nekem már mindegy, pörögnek az évek, egy év, mint a semmi, úgy megy el. Gondolj vissza, abban az időben, mikor ennyi idős voltál, egy év szinte egy örökkévalóság, egy korszak volt! Szeptembert így már biztosan kezdheti majd normális keretek között, a szülőkről iszonyatos teher kerül le, amiből nem ritka esetben akár a tanárok is nem keveset levehettek volna... a diákoknál is elképesztően fontos az oltás, 2 éve totális káosz az oktatás, ez távolról sem ugyanaz, mintha normál keretek között folyna az. Most építik az életüknek alapját, ebbe akár baromira belerondíthatott ez, több szempontból is. Az én meglátásom szerint a krónikus betegek után eleve nekik kellett volna jönniük a sorban!

2021. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 Dehogy kellett volna a fiatalokat előrevenni, sehol a világon nem tették. A dolgozók többségének nincs home office, naponta több tucatnyi emberrel találkozhatnak a munkahelyen, emellett közlekednek, boltba járnak, ügyeket intéznek. Egy 16-18 éves otthon tanult csaknem az egész tanévben, sokkal kevesebb kontaktja van. Megkapják az oltást nyár elején és mehetnek is ahova csak akarnak.
2021. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy senki nem vette előre a 16-18 éveseket, mindenki olyan vakcinát kaphat, amit biztonságos beadni neki. A 16-18 éveseknél ez mindösszesen a Pfizer eddig, a 18-60-as korosztálynál pedig az összes adható. Tehát teljesen logikusan a Pfizert a fiataloknál használják, és minden mást a többieknél, hogy mindenkinek jusson.
2021. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Orbika akkora gheci, hogy nem szed sok szavazatot a fiataloktól sehogyan sem.
2021. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#12-es pont ez a probléma, hogy otthon "tanult". Semmit nem ér ez a távoktatás, ez a diáknak nagy szabadság, a szülőnek hatalmas probléma, a tanárnak nagy kényelem.
2021. máj. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!