Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki még most sem oltatta be...

Aki még most sem oltatta be magát az konteós/szélsőséges ellenzéki vagy csak nagyon félős/óvatos?

Figyelt kérdés

Most már eléggé kiderült, hogy az oltás megvéd. Hatékony védelem a coviddal szemben. A mult héten közreadott korházi vakcina utáni immunizálási adatok is megerősítik. Pedig a korházban dől el, hogy mennyire hatékony egy vakcina és mind jól teljesített. Nem lehet tehát mondani, hogy nincs oka beadni a vakcinát, amikor egymás után jönnek a hullámok. Most is a bengáli mutáns előtt állunk


Aki még most sem kérte az oltást, hogy igazolvánnyal lehet menni mindenhova az konteós? Félnek a csiptől? Szélsőséges ellenzéki, akik magukra vették a DK-momentum kampányát, oltás elleni petícioját? Vagy egészen másról van szó és nagyon félősek?



2021. máj. 10. 16:13
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
74%
Nem tudom honnan vetted, hogy kiderult, hogy megved az oltas. Valahogy en egesz mas infokat talalok :) Nem ertem mi tortent a mai emberrel. 1000 eve tudva levo nem oltunk jarvany alatt. ETTOL vannak mutaciok! Es ugy teszunk, mintha meglepetes lenne. Influenza ellen is augusztusIG oltanak. Telen nem. En meg kosz jol vagyok minden nelkul.
2021. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
30%

"Influenza ellen is augusztusIG oltanak. Telen nem."

Az érdekes, kb. minden ismerősöm késő ősszel, tél elején szokta kérni/kapni. Tőlem márciusban vagy áprilisban kérdezte idén a doki, hogy kérem-e.

2021. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
53%
Szezonkezdetig oltanak influenza ellen, járvány alatt valóban nem oltunk mert az kontraproduktív, fertőzött emberekre ráoltani akár életveszélyt is okozhat és az immunszökés/ellenálló mutációk kialakulása miatt eldurvulhat a járvány. Ezért ha elérjük a járványküszöböt akkor áll le az oltás. Ez körülbelül decemberre történik meg általában de nincs kőbe vésve a dátum, a háziorvosok tudják követni.
2021. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%

#33

Mint írtam, nem csak szezonkezdetig oltanak. :)

Értem, hogy ajánlatosabb és hogy jobb LENNE úgy, de azt állítani hogy nem oltanak télen, szimplán nem igaz.

2021. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
46%
Mi a helyzet Izraelben az oltott emberekkel?Mindenki Pfizert kapott és meglehet nézni mi lett belőle és ez még csak a jéghegy csúcsa lesz és Anglia is dettó.Hagyjuk már
2021. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

#35

Mi lenne? Jól működik az oltás ugyanis több a fertőzött, de nem szorulnak többen ápolásra. Épp ez a cél, ezek szerint teljesíthető.

2021. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
34%
Ez védőoltás, megvéd attól hogy meghalj a koronavírus vagy annak szövődményei miatt + elkerülhető vele a kórházi ágy. Lassan másfél év eltelt a vakcinák "feltalálása" óta lelsz bőven adatot a neten. Meg gondolom ilyenekkel kísérletezgettek már a koronavírus előtt is, e-hez hasonló és más vírustörzseken ezért merik beadni embereknek. Az MRNS oltás fejlesztése meg már régóta zajlik mindegyik gyártónál nem csak most kezdték el már előtte is próbálgatták csak nem embereken.
2021. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!