Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a fideszre...

Miért van az, hogy a fideszre leginkább alacsony végzettségű emberek szavaznak ameddig a demokratikus ellenzékre a képzett egyetemet is végzett emberek? Lehet náluk már nem olyan erős a Habony propaganda és az ingyen kiló krumpli varázsa?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 12. 12:38
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
*szexualitásnál (sorry, autocorrect bekavart picit)
2021. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
11%

#32: 31es vagyok. Lehet, hogy varatlan, de ebbol is latszik, hogy a fideszes szavazok nem egyformak, barmennyire is szeretne ezt hinni az ellenzek. (Btw, amit 34 irt en is tapasztaltam, fokent a munkahelyemen, ahol az ertemisegi ellenzeki szavazok eleg arrogansak es a legutobbi valasztas utan is arrol deliraltak, hogy biztos csalas, meg a kepzetlen retegek szavaztak a fideszre, mert ok egy fideszest sem ismernek, pedig tobben is vagyunk.)

Szoval lehet meglepo a fordulat, de en, ahogy azt irtam is, alapvetoen liberalis vagyok. Az egyen dontesi szabadsagat es ennek termeszetes velejarojakent a felelossegvallalast tamogatom es a teljesitmenyalapu szemleletet preferalom. Ehhez eddig meg mindig a fidesz allt a legkozelebb, ami a magat liberalisnak beallito ellenzek szegenysegi bizonyitvanya inkabb. Ugyanakkor az elmult nehany honapban a tarsadalom kiskorusitasaval a fidesz ezt teljesen szembekopte. (Ertem azt is, hogy ez a tarsadalom - tisztelet a kivetelnek- nem akar nagykoru lenni es a sajat eleteert sem kepes/akar felelosseget vallalni, de ezt a szemleletet a fidesz most nyiltan tamogatja.) Nekem nincs szuksegem gyamra, a biztonsagomrol magam gondoskodom es nem gyamot akarok valasztani, hanem vezetot, aki biztosit egy olyan keretrendszert, amiben a sajat eletemet erinto kerdesekrol szabadon donthetek teljes felelossegvallalas mellett. En ugyanis ebben latom a biztonsag garanciajat, nem abban, ha masok gyamsagara bizom magam, a felelosseg atadasaval a dontesi jogod is megszunik.

A vakcinakommunikacio pedig mar csak hab a tortan: Tudomanyos teruleten dolgozom, igy van nemi ralatasom (mar amennyi ebben a zurzavarban lehet). Zanzasitva: tudomanyos alapok a kukaban; hiteles tajekoztatas nulla (prooaganda a kobon); sokan azt sem tudjak milyen vakcinat kapnak, nemhogy azt mire kellene figyelniuk; mellekhatasok monitorozasa nulla (egy-ket egyetemi kisebb csoportot kiveve); frissen felgyogyult emberek oltasra kuldese, aztan ha valami baja lesz es azt sem lehet tudni pontosan mi okozza, lehet szidni a kezeloorvost, hisz o van legkozelebb; es, ami nalam a csucs, a munkahelyi kenyszerites egy onkentes oltasra (felsobb utasitasra), a tested feletti onrendelkezes teljes szembekopese. Es kozben a miniszterelnok buszken hirdeti, hogy milyen sokan vallaltak onkent a vakcinaciot, az EU meg hogy le van maradva. (Ja, ott lehet jobban megnezik kinek, mikor es mit adnak be.) Semmi nem szamit, csak hogy meglegyen idore a kituzott szam. Ez engem oszinten szolva megremiszt, mert - teljesen fuggetlenul ettol az oltastol, vagy attol, hogy en hogyan dontottem ezzel kapcsolatban es az milyen kovetkezmenyekkel jarhat ram nezve - felmerul bennem a kerdes, hogy ha az orszag miniszterelnoke ugy gondolja, hogy rendelkezik az allampolgarok teste felett - es ismet, ez teljesen fuggetlen attol, hogy ez a vakcinacio bevalik vagy nem - es belekenyszerithet egy olyan invaziv beavatkozasba, amit az egyen nem akar - again, irrelevans, hogy az egyennek igaza van, vagy nincs, engem a szemlelet riaszt- akkor van-e ennel lejjebb es van-e kovetkezo, ha igen, akkor mi.

Ahogy irtam korabban en foleg 9es gondolatmenete alapjan valasztottam a fideszt: legalabb a teljesitmenyt nem buntetik adokkal. Ma pedig azt gondolom, hogy penzt kereshetek meg tobbet, ha szukseges, mert kepes vagyok ra, az eletem/testem feletti onrendelkezi jogot jobban feltem, mert tartok tole, hogy azt csak egyszer veszithetem el.

Elhiheted, hogy szamomra is megdobbento, hogy meg az is megfordult a fejemben, hogy az ellenzekre szavazzak. (Mindig fidesz szavazo voltam.) Most sem hiszem, hogy kepesek lennenek normalis kormanyzasra, de lassan mar azt is jobbnak gondolom, mint ami most folyik.

2021. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
A cikkben a fidess szavazó azt a putyinost kapta. ;)
2021. máj. 12. 21:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!