Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez, hogy 2 centitől...

Hogy van ez, hogy 2 centitől egy város megy el?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik kategória. Viszont tegnap úgy voltam vele, hogy bekapcsolom a tvt, és pár szóban megemlítették a globális felmelegedést. Azt mondták, hogy "elég csak 2 centivel megemelkedni a tengerszintnek és ellepi mondjuk Floridát". Na ezt árulja el nekem valaki, hogy hogy tudná ellepni, ha csak 2cm lesz nagyobb. Vagy hogy képesek azt mondani? Honnan találnak ki ilyet?..

2021. máj. 16. 06:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Gát fogalmáról még sosem hallottál ugye? Ne menj katasztrófavédelmisnek!
2021. máj. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Hazudnak,vagy arra felé ismeretlen a védőgát és a homokzsák fogalma.
2021. máj. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
2021. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
98%
A kérdező honnan talál ki ilyen kérdéseket, hogy képes ezt feltenni releváns végzettség nélkül?
2021. máj. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Atlantisz ota tudhatjuk, hogy a tengerparti varosok neha eltunnek a Fold szinerol ... vulkan mellett sem jo lakni!
2021. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha engedek egy kád vizet és csinálok bele egy gátat. És engedték mellé még 2 centi vizet, akkor a gátnál is kèt centit emelkedik.
2021. máj. 16. 10:35
 7/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Csak a Föld nem egy kád :) Van topográfiája az óceánnak is, gravitációs és egyéb erők, no meg a világ minden pénze sem lenne elég egy ilyen gát megépítésére.


Egyébként eddig is gátépítéssel küzdöttünk ellene, csak épp számítások szerint az elmúlt száz évben 1 mm emelkedés sem volt, ennek ellenére iszonyatos költségei voltak. Most száz év alatt akár méteres emelkedés is jöhet.

2021. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A kádat példának szántam, mert említették a homokzsákokat és a gátakat.

De a példa attól még igaz, mert lehet csűrni csavarni mindennel, mélységekkel meg gravitációval, a 2 cm akkor is 2 cm. És ezt nem tudom megérteni,hogy hogy lehet ilyet kitalálni, hogy két centi vízszint emelkedéstől egy város víz alá megy.

2021. máj. 16. 17:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol 15 meter a dagaly-apaly kozotti kulonbseg! 2 cm pont arra eleg, hogy egy ocean-nyi 2 cm-er ontse el a partokat. Ocean mennyisegben 2 cm nagyon sok!
2021. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
15 méter az más, annál már lehet azt mondani, hogy a városban lehet lesz a talpa alatt víz az embernek, de 2 centi nem sok. Igen ez igaz, hogy sok vizet jelent mennyiségileg a 2 cm ha óceánt nézzük, de ez sem magyarázat arra, hogy miért lepné a várost. Ha csak nem valami gödörben van a város, akkor persze lehet.
2021. máj. 16. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!