Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » DK és Momentum szavazók! Nem...

DK és Momentum szavazók! Nem érzitek úgy, hogy Jakab Péter parlamenti viselkedése szégyent hoz rátok és az egész ellenzéki szövetségre?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 09:16
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Az is benne van, hogy eladhatod a lányod. Tele van gyilkosságra buzdítással."


Megtennéd, hogy megjelölöd a Bibliában az erre vonatkozó részt/részeket?

2021. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
43%

#30

"az eredeti tartalmat eltorzítják, szélsőségesen látják"

Csak itt fontos, hogy az eredeti tartalommal szembemegy-e.

Pl. ha te liberálisként csak a liberálisok szabadságáért küzdesz és mindenki mást bebörtönöznél, akkor nem vagy liberális, akármennyire azt állítod, hogy amiatt teszed, már nem lesz összeegyeztethető a liberalizmussal.

Az amit leírtál a konzervatívakról, az azért állja meg a helyét, mert nem megy szembe az ideológiával. HA viszont már azt hirdeti, hogy egyesítsenek minden országot, hogy mindenki ugyanúgy és ugyanazt az országot szerethesse, akkor már nem beszélünk konzervativizmusról.

Ahogy kommunistákról sem beszélünk, akik a kommunizmusért semmit nem tettek a rendszerváltás előtti 2 évtizedben.


"Az a liberális aki mondjuk annyira szabadságpárti hogy aki ezt az érzése szerint fenyegeti azt megöli vagy korlátozza a szólásszabadságot "gyűlölet beszédre" hivatkozva"

Nocs, ez pont egy mérsékelt liberálisnak is megfelel.

A liberalizmus, ahogy mondtam, arról szól ,hogy mindent tolerál, kivéve az intoleranciát.


"máris eljutunk a jakobinus diktatúrához"

Jó érv, kár, hogy link nincs rá.

De ilyet én is tudok.

A konzervatívok felsőbbrendűnek tartják a nemzetüket, ez is egy szélsőség, és máris eljutottunk a pedofíliához.

Ugye milyen logikus? Te inspiráltál. :DDD


"Értem hogy ezek nem liberálisok, csupán annak egy szélsősége"

Ha valaki szélsőségesen valami, akkor még valami.

Itt pont arról van szó, hogy nincs köze a szélsőségnek a vlamihez, ezért nem valami.

Mellesleg, ahogy rámutattam, a wikin pont le van írva, hogy a liberális alkotmányt kidobták és saját diktatórikus törvényeket hoztak.

Ebből lehet tudni, hogy nem votlak liberálisak.


#31

"Megtennéd, hogy megjelölöd a Bibliában az erre vonatkozó részt/részeket?"

Nincs kedvem kikeresni, ezen az oldaon mindent megtalálsz:

[link]

2021. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, hogy a keresztények számára a 10 parancsolat a mérvadó. Ott nincs ilyen. Amikre te hivatkozol, azok a Bibliában található történetek, elbeszélések, amik nem útmutatásul szolgálnak. Gyászos ez az összemosás.
2021. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 hypno ***** válasza:

#33


Ha úgy van ahogy mondod, akkor miért nem a Tízparancsolatot mantrázzák a miséken, istentiszteleteken napestig?

Miért citálnak a bibliából történeteket, amik gyakran ellentmondanak a Tízparancsolatnak.

2021. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

34

Jahjj, ezt is el kell magyarázni...

A történetekből tanulni lehet, amik gyakran arra mutatnak rá, hogy bizonyos helyzetekben hogyan nem szabad viselkedni. Na meg elegánsan kifelejted, hogy az egyház azóta átesett pár változáson. Te még életedben nem jártál misén, de azért előadod, hogy mindent tudsz...ezek szerint mégsem.

2021. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Úgy tudtam, hogy a keresztények számára a 10 parancsolat a mérvadó."

Ja, véletlen sem a bibliát hívják SZENT ÍRÁSNAK, csak a tízparancsolatot. :DDDD


"A történetekből tanulni lehet, amik gyakran arra mutatnak rá, hogy bizonyos helyzetekben hogyan nem szabad viselkedni."

Igen, ezekre mutatott példát a linken található történetek.

Pl. jó dolog eladni a lányod, ez a tanulság, jól tanuld meg. :D

2021. jún. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

36

Komolyan mondom, nincs mókásabb a világon, mint egy olvasatlan ateistával vitatkozni :D

A Biblia 1200 oldalas, és te elvárod, hogy minden betű szerint legyen betartva belőle, még azok a történetek is (egyébként nem tudtam, hogy ha hallok egy történetet, akkor onnantól aszerint kell élnem), amik vagy 1000 éve történtek, sőt, amikor fennállt a római birodalom, és az emberi erkölcsösség nagyjából olyan mélyen volt, mint a mai #haladódemokratáéknál.

Mutass egy prédikációt az elmúlt 20 évből, amiben arra kér egy pap, hogy adjam el a lányomat, és nyírjam ki a fiamat. Mutass egyetlen egyházi magyarázatot, ami arra buzdít, hogy ez így helyes.

2021. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

#20:Ha igaz hogy "a normális ember alapvetően a liberálisokhoz áll legközelebb", akkor hogy lehet hogy Magyarországon a liberális párt támogatottsága ilyen alacsony? Ilyen kevés a normális ember, vagy ők nem járnak szavazni? A fennálló hatalom ellehetetleníti a pártot?

Nem. Szerintem az az igazság, a magyarok rájöttek arra, hogy itt a liberalizmus ömagában nem nyújt valódi megoldásokat a problémákra. Aki teheti, az visszaél a jogaival (korrupció), a nyomorban élők pedig megsüthetik a jogaikat, nekik felzárkózásra lenne szükségük. Ehhez sok pénz kell, és jó munkalehetőségek, de akkor a kultúrális lemaradásukkal még mindig nem kezdtünk semmit.

2021. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!