Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "gazra" miért írják ki...

A "gazra" miért írják ki Karácsonyék, hogy "méhlegelő"?

Figyelt kérdés
Vannak amerikában méhlegelők. Gondozott, virágokkal teleültetett terület. De nem elhanyagolt gazra tettek ki egy táblát, hogy "nem gaz, méhlegelő" :XD

2021. jún. 2. 12:12
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
46%
Mert az. Én se vágom le a gyomokat csak virágzás után. Aki vidéki azt tudja hogy van ez.
2023. okt. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
77%

A parlagfűre van irtási kötelezettség és esetleg még néhány káros növényre, mint például a medvetalp.

A méhészek kérik, hogy aki teheti és nem parlagfűvel fertőzött területe van, az hagyjon meg méhlegelőt. A virágokkal beültetett részeket úgy hivják, hogy virágoskertek.

dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
3%
Mert egy ilyen tábla jóval olcsóbb, mint rendben tartani a területet.
dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
73%

ma 11:21

Látszik, hogy nem olvastad el a korábbi hozzászólásokat. A méhlegelő kialakítása, fenntartása sokkal drágább, mint lekaszálni ugyanazt a területet, viszont biológiai és egyéb szempontból sokkal hasznosabb.

A tarra kaszálásnak egyedüli haszna az esztétikai szépség max, semmi más.

Persze tarlós mindent lebetonozott volna, ha tehette volna, szóval én nagyon is örülök a zöldnek.

dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
70%
#34: Az igazi méhlegelő kialakítása valóban. Csakhogy ezek a területek nem azok és ezeket a drágább feladatokat egyáltalán nem végzik el. Itt egyszerűen arról van szó, hogy úgy hagyják, mint eb a szarát.
dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
66%

Te aztán tuti nagy szakember lehetsz. ;) Spéci magkeverék... És nem, nem első egy-két évben lesz meg a teljes pompájuk, hanem hosszabb idő alatt, már ha nem kaszálja le, nem tapossa le néhány idióta fidelitaszos.

A méhlegelőknek pont a sokfélesége a lényege, hogy mindenféle vadnövény van, amik folyamatosan nyílnak, vagy főleg akkor, amikor fák éppen nem virágoznak. A méhlegelők egyébként nem csak a méheknek, hanem más porzóknak is fontos, ill. közvetve a madaraknak is.


De tessék visszaolvasni, itt már egyszer leírtam, leírtak mindent, te is csak ismétled magad, ill. a fideszes narratívát, de én meg nem akarom ismételni magam. A méhlegelő itt is méhlegelő, és a fideszes városban is méhlegelő, ha ugyanígy van megcsinálva akkor is. A méhlegelő, a méhek a környezet és a klíma nem politizálnak, viszont a politika nagyon is hatással van rájuk, és nem mindegy, hogy aztán milyen a következmény.

dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
9%
#36: Itt egyedül te politizálsz. Ismeretlenül fidelitaszosozol le olyan embereket, akik útálják a fideszt.
dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Nem. Én elég sok szakmai érvet felsorakoztattam korábban, fel is hívtam, hogy olvasd el, de nem vetted a fáradtságot, hanem kitartasz a fidesz karaktergyilkossági mantrája mellett. Mondjuk, nem jött be.

Persze ha tudsz más magyarázatot, indítékot a tudományos érvek figyelmen kívül hagyására, akkor állj elő vele!

dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Nekem inkább tűnik úgy, hogy személyeskedsz, mintsem szakmai érveket hoznál fel. Politikai érveket valóban felhoztál, de szakmait nem. De legalább olvasd vissza, hogy mit írtam, mielőtt megpróbálsz olyan pártszimpátiát rámhúzni, amit magam is útálok.
dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Utaltam korábbi hozzászólásokra. Nem ismétlem magam, olvasd el. Részemről a téma lezárva.
dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!