Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne jó egyáltalán a...

Miért lenne jó egyáltalán a Fidesznek a Fudan egyetem megépítése?

Figyelt kérdés

Én sok politikai tervet átlátok. Mindkét oldal politikai döntései mögé látok, de ez a Fudan ügy teljes fehér folt nekem. Meg tudja valaki magyarázni?


A kormánynak miért jó egyáltalán egy kínai egyetem? Az hogy lenyulnak pénzt vele, nem érv. Le tudnak másból is. Másrészt minden ellenzéki politikus harsogja az elszámoltatást és a teljes vagyonelkobzást, akkor mégis mi a túrónak? A Fidesz is érzi, hogy ha ezzel becsődöl az ország, mint Montenegró a kínai kölcsönnel ugyanez mint itt, akkor nekik kell úgyis kihúzni az országot a csődből. Mégis miért csinálják ezt a Fudanos ostobaságot?


1 - Nem jó a diákoknak. Alig marad hely a diákvárosnak


2 - Nem jó a magyar felsőoktatásnak. Kivéreztetik őket.


3 - Nem jó a diákoknak. A rengeteg tandíjat csak kevesen képesek megfizetni. A kiváló tanulókból pedig alig juthat csak be, azoknak is végig kitűnővel kell teljesíteni, hogy ne szakadjon meg az ösztöndíj. Anno nekem így volt


4 - Minek ide az EU közepére egy kommunista páértképző


5 - Az EU-ban és rosszul néznének ránk. Még inkább



2021. jún. 7. 20:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

"Az üzemeltetést fedezni fogja Kína és a tandíjak."


Hol van erre forrás, hogy Kína fogja fedezni az üzemeltetést? Linkeld ide légyszíves, hogy lássuk, nem csak kitaláltad az egészet.

2021. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Ejha! Ritkán látni ilyen gátlástalanul hazudozó provokátort!


"1. Létrejön egy modern városrész."

A modern városrész kárára jön létre. :)


"2. Lesz értelme oda tenni diákszállásokat, amúgy elég hülye hely lenne, mert nincs ott egyetem."

15, max. 20 perc az ELTE, BME, Corvinus, SOTE... Tényleg elég hülye hely lenne!


"3. Soha ilyen színvonalú egyetem még nem jött Magyarországra."

Költség-haszon elemzésről hallottál már? Többe kerül ez az egyetem, mint a teljes magyar felsőoktatás, de hát biztos megéri... bizonyos köröknek. ;)


"4. Az üzemeltetést fedezni fogja Kína és a tandíjak."

Egyrészt az üzemeltetést SEM, ha a kormány alapítványozósdijából indulunk ki, másrészt az 500 milliárdos építési költségeket biztos nem :)


"5. A neves magyar oktatók jobban meg lesznek fizetve."

A magyar egyetemeken miért nem fizeti meg őket az állam? A kormánynak ez egy tollvonással megoldható feladat lenne. :)


"6. Sok neves külföldi oktatót is nyilván ide fog csábítani az az egyetem, így az ott tanuló magyar diákok a világ élvonalába tartozó képzést kaphatnak majd."

Mennyiből állna a magyar egyetemeket fejleszteni, hogy ne 150 ezres doktoranduszi ösztöndíjakat fizessenek? Mennyiből állna támogatni a neves külföldi oktatók idecsábítását? :)


"7. Az oktatás le fogja fedni azokat a területeket, amikre leginkább szükség van (üzleti és természettudományos képzés, orvosképzés, üzleti képzés). Ezeken a CEU teljesítménye 0, azaz 0."

Hazudsz, mert a CEU-n volt sokféle üzleti képzés. :) Neked mi a bajod a Semmelweiss-sel és az ELTÉ-vel?


"8. Az egyetemváros projekttel meg fog épülni a tervezett kollégiumi férőhely, kamu, hogy nem lesz diákváros. Egyetemváros = új egyetem + diákváros."

Az eredeti tervekhez képest töredék területen. :)

2021. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%

Aki többet tud a többinél,annak lesz lehetősége kibontakozni.

A sok hülye gyerek meg megy a levesbe.

2021. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

12:

Egy új városrész építése az más tészta, mint az üzemeltetés, a kettő összehasonlítása értelmetlen. Az összes létező magyar egyetem ingatlanvagyonát összehasonlíthatnád az új egyetem ingatlanvagyonával, bár annak se lenne túl sok értelme.


Az oktatókat az egyetemek fizetik. Elit egyetem elit oktatókat tud megfizetni. Még ha ezt nem is érted.


Az sem megy, hogy hirtelen kitalálod, hogy az egyik intézet magyar egyetem majd "elit" lesz, ez nem így működik. Még ha ezt nem is érted.


Semmivel nem csökken a terület, és meglesz a tervezett férőhely.

2021. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

14: mi veszünk fel rá hitelt, és a tandíj akkora lesz, hogy az átlag magyar diák nem fog tudni bejutni, kivéve azt a néhány ösztöndíjast


Tehát a gazdagok és külföldiek egyeteme lesz elsősorban, ami nem lenne baj, ha privát egyetem lenne, privát pénzből, de közpénzből ne építsünk privát egyetemet, ahova a pénzesek járhatnak csak leginkább.

2021. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
7%
15: Tehát ne építsünk semmit, ne hozzunk létre semmit, ami minőségi? Legyen Magyarországon minden pocsék vagy középszerű? Így fogunk kitörni? Ha egy csóró nem engedheti meg, hogy oda járjon, akkor ne járhasson oda senki? Dögöljön meg a szomszéd tehene is? Ez a mentalitás fog minket felemelni?
2021. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%
Hagyjuk a süket dumát. Ez nem szól másról, mint pusztán benyalni Kínának. Ugyanez ment a vakcinabiznisszel is. Raktárakban ott rohadt rengeteg beadatlan Sinopharm, erre még pluszba milliókat rendeltünk.
2021. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

16: felemelni az fog minket, ha olyan minőségi helyet építünk, amit az átlagember is igénybe vehet, ettől lesz képzettebb a nép


A gazdagok most is tudnak elit privát egyetemekre járni, nem kell közpénzből építenünk nekik.

2021. jún. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

#12


Ami a Semmelweisset illeti tartok tőle, hogy ma is "begyepesedett" az oktatás -tisztelet a kivételnek.


Egy példa: egy trópusi betegség ügyében több legnagyobb hazai szaktekintéllyel konzultáltam, majd felhívtam egy afrikai orvost. Utóbbival szerencsém volt -Angliában tanult, s volt tapasztalata. Egy hét alatt rendbe jöttem.


Hasonló tapasztalataim voltak más egészségügyi területeken. Pl.: egy esetben egy sok éve Svájcban dolgozó orvossal történt konzultáció segített. -Diabétesz - magyar orvosok már 10 éve inzulinra akartak fogni. A "vicc" az egészben, hogy itthon kapható gyógyszerre állított át.


Sokáig éltem külföldön. Ott ha elmentem orvoshoz, megvizsgáltak, elmondták, hogy mi okozza a problémát, milyen alternatív lehetőségek vannak, ők milyen terápiát javasolnak és miért. Itthon ez nem jellemző. A többséget hümmögőknek nevezem.

Bizonyos szakokra ráférne külföldi oktatók alkalmazása, vagy néhány évre ösztöndíjjal kiküldeni a hallgatókat külföldre.

2021. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
9%

Kína ma a világ legerősebb hatalma. Orbánnak igaza van, hogy nem támogatja az Uniót meg Usát mindenféle értelmetlen nyilatkozatokban. Nem kell még egy hidegháború Nyugat és Kelet között.


Ez az egyetem meg nagy lehetőség lett volna, a vilg egyik legjobbegyeteme. De a baloldal ámokfutása miatt valószínűleg nem épül meg. És ez nem ideológia képző. Az a CEU volt, ahol az aberrált liberális hülyeséget tolták a diákokba. A Fudanon inkább a műszaki, gazdasági, természettudományi stb. karok vannak.

2021. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!