Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne jó egyáltalán a...

Miért lenne jó egyáltalán a Fidesznek a Fudan egyetem megépítése?

Figyelt kérdés

Én sok politikai tervet átlátok. Mindkét oldal politikai döntései mögé látok, de ez a Fudan ügy teljes fehér folt nekem. Meg tudja valaki magyarázni?


A kormánynak miért jó egyáltalán egy kínai egyetem? Az hogy lenyulnak pénzt vele, nem érv. Le tudnak másból is. Másrészt minden ellenzéki politikus harsogja az elszámoltatást és a teljes vagyonelkobzást, akkor mégis mi a túrónak? A Fidesz is érzi, hogy ha ezzel becsődöl az ország, mint Montenegró a kínai kölcsönnel ugyanez mint itt, akkor nekik kell úgyis kihúzni az országot a csődből. Mégis miért csinálják ezt a Fudanos ostobaságot?


1 - Nem jó a diákoknak. Alig marad hely a diákvárosnak


2 - Nem jó a magyar felsőoktatásnak. Kivéreztetik őket.


3 - Nem jó a diákoknak. A rengeteg tandíjat csak kevesen képesek megfizetni. A kiváló tanulókból pedig alig juthat csak be, azoknak is végig kitűnővel kell teljesíteni, hogy ne szakadjon meg az ösztöndíj. Anno nekem így volt


4 - Minek ide az EU közepére egy kommunista páértképző


5 - Az EU-ban és rosszul néznének ránk. Még inkább



2021. jún. 7. 20:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemigazán értem, mi van a Fudannal.

Miért akarnak ide egy kínai egyetemet?

Ha még több külföldi diák jön, olyan szinten fel fognak menni a szobaárak (megjegyzem most is 70-80000 körül van egy 10 nm-es szoba, 1szoba!), hogy Dubaiban egy luxusvillában olcsóbban jönnénk ki.

Vannak kínai tanítványaim, egyéb ázsiaiak is, őszintén szólva nem vagyunk egy hullámhosszon. Annyira más emberek, folyamatosan vigyorognak, nem mondják el az igazat, mindent nagyon erőltetetten csinálnak. Olyan fogalmak, hogy "őszintén", "természetesen" szerintem számukra ismeretlenek. Nem is akarnak a kultúránk részévé válni, megvan a saját kis klikkjük, otthon a saját nyelvükön beszélnek.

Szóval semmi bajom velük, csak maradjanak a saját országukban. Normális, hogy 1-2 ember átköltözik, de hogy 1-2 millió költözik át az már kvára nem normális, és gyártják a gyerekeket már huszonévesen.

Nagyon nem tetszik az egész. Miért nem fektetnek a meglévő egyetemekbe?

A maradék fiatalság el fog húzni, helyette majd jönnek az agymosott kínaiak. Érdekes ország lesz. Keleten a mozdonyszőkék, középen az ázsiaiak, nyugaton nem tudom, mi lesz..

2021. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!