Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne jó egyáltalán a...

Miért lenne jó egyáltalán a Fidesznek a Fudan egyetem megépítése?

Figyelt kérdés

Én sok politikai tervet átlátok. Mindkét oldal politikai döntései mögé látok, de ez a Fudan ügy teljes fehér folt nekem. Meg tudja valaki magyarázni?


A kormánynak miért jó egyáltalán egy kínai egyetem? Az hogy lenyulnak pénzt vele, nem érv. Le tudnak másból is. Másrészt minden ellenzéki politikus harsogja az elszámoltatást és a teljes vagyonelkobzást, akkor mégis mi a túrónak? A Fidesz is érzi, hogy ha ezzel becsődöl az ország, mint Montenegró a kínai kölcsönnel ugyanez mint itt, akkor nekik kell úgyis kihúzni az országot a csődből. Mégis miért csinálják ezt a Fudanos ostobaságot?


1 - Nem jó a diákoknak. Alig marad hely a diákvárosnak


2 - Nem jó a magyar felsőoktatásnak. Kivéreztetik őket.


3 - Nem jó a diákoknak. A rengeteg tandíjat csak kevesen képesek megfizetni. A kiváló tanulókból pedig alig juthat csak be, azoknak is végig kitűnővel kell teljesíteni, hogy ne szakadjon meg az ösztöndíj. Anno nekem így volt


4 - Minek ide az EU közepére egy kommunista páértképző


5 - Az EU-ban és rosszul néznének ránk. Még inkább



2021. jún. 7. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Kinai titkosszolgálatnak kell egy központ európában. Gondolom, kilóra megvették a becsületes honatyákat.
2021. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de kilőve mert "minden ellenzéki politikus harsogja az elszámoltatást és a teljes vagyonelkobzást, "
2021. jún. 7. 20:48
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Ne akard megtudni, addig élsz.
2021. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Te tudod? Írd le érdekel
2021. jún. 7. 20:53
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Hallok olyanokat, hogy azért jóval kevesebb pénzből is fel lehet húzni egy olyan épületkomplexumot. A különbözetből meg elég szépen ki tudnák tartani a rendszert újabb négy évig, vagy legalább a választási győzelemhez elegendő költségeket megszerzik vele. Egyébként nem kell mindennek rögtön látható haszonnal járnia. Van, aki egész életében játszotta mindenkivel a jótét lelket... aztán öreg korára füttyszóra lehozzák neki a csillagokat is. Ki szokott az fizetődni egyszer az ilyen uram-bátyám mentalitású világban.
2021. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
#4: Nem tudom, azért élek.
2021. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5 Gondoltam rá, de kilőve mert " Az hogy lenyulnak pénzt vele, nem érv. Le tudnak másból is. minden ellenzéki politikus harsogja az elszámoltatást és a teljes vagyonelkobzást, "
2021. jún. 7. 21:00
 8/21 A kérdező kommentje:
A háttérben valami másnak kell lennie, de minek?
2021. jún. 7. 21:00
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

Medgyessy szavaival élve:


"a következő ötven évben kulcskérdés lesz, hogy milyen az oktatásunk, az általános iskolától az egyetemig. Kevéssé valószínű, hogy a kínai ideológiát és politikát tanítanák itt, azt a saját diákjaiknak tanítják odahaza".


Részletesebben:


1. Létrejön egy modern városrész.

2. Lesz értelme oda tenni diákszállásokat, amúgy elég hülye hely lenne, mert nincs ott egyetem.

3. Soha ilyen színvonalú egyetem még nem jött Magyarországra.

4. Az üzemeltetést fedezni fogja Kína és a tandíjak.

5. A neves magyar oktatók jobban meg lesznek fizetve.

6. Sok neves külföldi oktatót is nyilván ide fog csábítani az az egyetem, így az ott tanuló magyar diákok a világ élvonalába tartozó képzést kaphatnak majd.

7. Az oktatás le fogja fedni azokat a területeket, amikre leginkább szükség van (üzleti és természettudományos képzés, orvosképzés, üzleti képzés). Ezeken a CEU teljesítménye 0, azaz 0.

8. Az egyetemváros projekttel meg fog épülni a tervezett kollégiumi férőhely, kamu, hogy nem lesz diákváros. Egyetemváros = új egyetem + diákváros.

2021. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Az a célja, hogy gesztust tegyen Orbán a kínaiaknak, és cserébe dobjanak neki valami koncot, hozzanak ide valami beruházást vagy hasonló.


Ő is úgy gondolja, hogy övék a jövő, ezért elsőnek fekszik le nekik, remélve, hogy ezt meghálálják majd.

2021. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!