Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek a baloldalia...

Miért nem képesek a baloldaliak elfogadni, hogy valakinek teljesen megfelel a jelenlegi kormány és nem a krumpli miatt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:

39


Ha Orbán nem létezne a palettán, valószínűleg egy-két dolog máshogy zajlana...

2021. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
14%

50

Az a komcsi, aki vallás és családellenes. Sajnos az pedig az ellenzék. Sajnálom.

2021. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
69%

52


A "Csuhások, térdre!" - mondatot - többek között - ki is mondta?

2021. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
66%

#53 Úgy van, ki is mondta?

[link]

2021. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
100%

53

Akkor ha jól értem, a teljes ellenzék és a fidesz is egyház és családellenes, tehát a teljes parlament kommunista. Bámulatos ez a politikai érzék.

2021. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
42%

#52 ez inkább a fidesz. Hiszen a vallásosság az kimerül egy két frázisban, a lopások, és qrvák/selyemfiúk seggéről szippantott kokaincsík, gyűlölködés, lelőtt szarvas között.


Meg a család ellenesség is megvan, hiszen az orbán körébe tartozó családokon kívül, minden család ellen van.

2021. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
60%

#42

Bocs, msot van időm válaszolni csak, cserébe későbbi válaszaidra is reagálok, hogy haladjunk:


"IMF kérdése"

Az IMF hitelt a fidesz úgy fizette vissza, hogy rosszabb piaci hiteleket vett fel és ebből fizette vissza.

És kifejezetten azért így csinálták, hogy 2014-ben ez kampány téma lehessen, mivel igaz, hogy ezzel kampányoltak, de az utolsó részlet csak 2016-ban ment el, így még hazudtak is 2014-ben.

Másrészt, mondtad, hogy a piaci hitelek is ilyenek, most ilyenek, akkor válság volt, akkor rosszabbak boltak.

Akkoriban a hitelek 6-10%-kal kamatoztak. Ehhez képest az IMF 3%-os kamatozású hitele SOKKAL jobb volt.

Az államcsőd meg egyáltalán nem volt közel. Nyilván azt mondják, hogy igen, de ez akkor is kampány fogás volt. Ha értesz a gazdasági adatok elemzéséhez, akkor tudnád, hogy a mostani válság alatt rosszabb számaink vannak, vagyis a csőd elméletben még közelebb kellene, hogy legyen.

Az más kérdés, hogy szerintem egyik esetben sem voltunk csőd közelben.


"Ország működés kérdése"

Konjunktúrában vagyunk/voltunk, várható volt, hogy csőd nem lesz.

Emellett pedig hatalmas EU-s pénzek jöttek be.

A világbank adatai alapján a fidesz 2010-től 2018-ra 21%-os GDP növekedést ért el.

Viszont ezen időszak alatt évente a GDP 5%-ának megfelelő összeg jött be az EU-tól, vagyis összesen 40%.


Ha a fidesz olyan jó, akkor hogy lehet, hogy a befolyt összeg felét érte csak el? Sőt, ha olyan jó, akkor simán felülteljesítette volna, mivel ezen időszak alatt még a nettó befizető országok is növekedtek, vagyis egy JÓ kormánytól bőven jó elvárás lett volna az 50-60%-os növekedés ennyi EU-s pénzzel.


"Ellenzék-fidesz elképzelések"

Nem, szerintem az ellenzékben is van egy halom hülyeség, csak a helyzet az, hogy az országot jelenleg nem az ellenzék, hanem a fidesz vezeti.

Másrészt, én két hülyeség között is különbséget teszek, hogy melyik a nagyobb. Ebben pedig a fidesz vezet.


"Világgazdaság súlypontja"

Ha éltél az elmúlt 10 évben, akkor tudnád, hogy nem tolódott sehova.

A helyzet az, hogy azért kapják fel ezt a kérdést sokan Mo.-on, mert a fidesz elkezdte az országot Kína gyarmatává átalakítani, viszont ténylegesen nem igazán változott a nemzetközi helyzet jelentősen.


Amúgy, ahogy mondtam független vagyok és nem ellenzéki, ezért nem feladatom megvédeni az ellenzéket. De amikor utánanéztem, akkor - és akik nél utánanéztem - azt mondták az ellenzéken belül, hogy EU-s szintű fellépést/kapcsolatot akarnak Kínával, ami nem egyoldalú, nem szolgáltatja ki Kínának az országot. És így akkor is fel tudnak velük szemben lépni, ha valamit nem tolerálnak.


Ez alapvetően egy lényegesen jobban átgondolt elképzelés és az országnak is jobb, mint amit eddig a fidesz csinált.

Csak, hogy összehasonlítsuk. A fidesz azt modnta, hogy mi milyen jó barátok vagyunk, ezzel szemben azt sem sikerült elérni, hogy mi olcsóbban kapjuk a vakcinájukat, mivel mi kifejezetten drágán kaptuk.

Ez, illetve más szerződések alapján mindig egyoldaló szerződéseink vannak, ahol Mo. mindig szarul jár.


"Migráció kérdése"

Egy problémára, akkor kell megoldást adnod, ha érint. Ez jelenleg max az EU-t érinti, így EU-s szintű megoldásról lehetne beszélni, de ez nem belügy. Mo. a migráció egy jó darabig nem érinti.

Amúgy erre a fidesz sem adott megoldást. A migráció arról szól, hogy emberek A országból B-be mennek, ha te megállítod őket mielőtt elérik B országot, akkor nem oldottad meg a migrációt, csak lelassítottad a folyamatot.

Az EU ezzel szemben megoldást kínált - szerintem nem jót -, de az egy megoldás volt. A fidesz még erre sem volt képes.


"Ha te olyan racionális vagy, akkor lássuk, mit tud az ellenzék ezekben a kérdésekben, mert konkrétan erről csak mellészövegeltek, semmi konkrétumot nem írtak le."

Elég racionális vagyok és ezért tudom, hogy amikor ég a házad és meleged van, akkor nem kinyítod az ablakot, hogy megpróbáld lehűteni magad, hanem kimenekülsz a házból.

Azok a kérdések amiket felvetettél elsősorban jelentéktelenek más problémákhoz képest, illetve többnyire EU-s szintű kérdések.


Felteszek én is egy kérdést. Téged érdekelni fog, hogy milyen kapcsolatunk van épp Kínával, amikor már teljesen összeomlik majd az oktatási rendszerünk? Engem nem, mivel az oktatási rendszeraz ország működéséhez elengedhetetlen, egy kínai kapcsolat meg nem.

És jelenleg ilyen kérdések fenyegetnek minket. A tanárok 50%-a 50 év feletti.

Ez annyit tesz, hogy 10 év alatt a tanárok fele nyugdíjba megy. A kormány ezzel kapcsolatban kezdett valamit? Nem tette vonzóbbá a pályát. Nem is kommunikál erről a kérdésről.

Jelenleg NINCS ennél fontosabb kérdés az országban, és erre eddig egyedül az ellenzék próbált meg választ adni.

2021. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
40%

"Ehhez képest az IMF 3%-os kamatozású hitele SOKKAL jobb volt."


Bár nem nekem szólt a válaszod, de miért jobb egy 3 százalékos IMF hitel, amikor mellé privatizációt is előírtak, és bérbefagyasztást?

2021. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:

#58

A jobb ott a piaci hitelekhez képest írtam, amiket korábban megvédett a válaszoló.

Ha megnzéed az akkori helyzetet és utólag az IMF hitel lehívását, akkor látszik, hogy nem arra készültek feltétlenül, hogy az IMF hitelt mindenképp felhasználják, hanem hogy ha kell, akkor tudjanak hova nyúlni, ezzel magyarázható az is, hogy nem használták fel teljesen, csak akkor, amikor kellett.


A konjunktúra alatt történő privatizációval nekem elég sok gondom van, a mostanival is és a korábbival is volt.

Viszont egy válság alatt adott esetben ez is nyújthat megoldást, hogy valahonnan gyorsan pénzt szerezzen az állam.

Mo. annyira nem volt jó helyzetben és nem a korábbi kormánya miatt. Akkoriban a válság alatt a forintot is megtámadták, ami csak rontott a helyzeten.

2021. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
40%

#58 Hiába magyarázod neki!

A görögöknek is "jobb" volt az euró meg az imf hitel, látjuk is az eredményét, még sem érti meg. Ez a "jobb" hitel olyan, mitha azt mondanám, hogy bár a Józsi 5%-ra adna nekem kölcsön és semmi mást nem kérne csak fizessem időben vissza, én a Béla 3%-os kölcsönét fogadom el, nem számít hogy mellette elvárja hogy a feleségemet is kölcsönadjam neki meg a lányomat is, és írassam rá a kocsimat.

2021. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!