Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki szavazók is elfogadj...

Ellenzéki szavazók is elfogadják majd az SZJA visszatérítést?

Figyelt kérdés
Ugyebár folyamatosan megy a köpködés, hogy a Fidesz semmit nem ad, de rendszeresen látom, hogy akik habzó szájjal szídják a Fideszt azok minden Fidesz általi jó intézkedést kihasználnak, majd elmennek és leszavaznak a DK-ra akik anno csak sanyargatni tudták a népet, pénz helyett megszorítást kaptunk csak, most hogy is van ez?
2021. júl. 4. 20:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
95%

A hasonló intézkedések csapdák, mert az ilyenekben érintett magyar emberek négyötödének elég jól jön az a plusz pénz (ez azért sokamondó, azzal a kommentárral adják vissza, hogy nehéz helyzetben vannak a családok, mégsem élnek olyan jól, mint azt a központi kommunikáció sulykolja) és ha már megkapta, akkor a szemére vethetik, hogy van képe mégis másra szavazni, vagy ha másra szavaz, akkor hogy volt képe felvenni. Fel lehet tenni a kérdést, hogy ez az intézkedés önzetlen döntés szülte segítség, vagy ellenkezőleg, szándékos csapda és szavazatszerzés. Az ilyen kérdések után inkább az utóbbi.

Ezen az alapon bármelyik párt kampányolhatna azzal, hogy ha megválasztják, akkor általános pénzosztásba kezd és biztos, hogy meg is választanák. Ha oda kerülne a sor, akkor miért ne kezdhetne pénzosztásba, ahogy azt megígérte? Finanszírozhatná az osztogatást adóbevételekből, hitelből és miért ne szarhatna le majdnem minden mást (amikre már úgysem jutna pénz)? Ja, hogy már most is ilyen kormányunk van? Igaz, csak részben, mert a népességnek legfeljebb csak a negyedét támogatja, ez egyben hiba is, mert a többieket viszont felidegesíti ezzel (ők nem kapnak, vagy ők fizetik meg az árát).

2021. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Andizsuzsi ***** válasza:
57%

"Igen anno a DK adott jó kis devizahiteleket "


A DK semmilyen hitelt nem adott. Hitelt a bankok adtak, tudomásom szerint senkinek nem volt kötelező felvennie. Felnőtt emberek döntöttek úgy, hogy a felvétel idején kedvezőbb hitelt választották, lehetett volna forinthitelt is választani.

2021. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Sőt önként befizetem a Gyurcsány féle 47%-os szja és a mostani 15%-os SZJA közti különbséget is.
2021. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

#14

Orbán meg köpködi az EU-t, a markát meg mégis tartja.

Az szja visszatérítés meg nem Orbán ajándéka, mint ahogy más sem az ő magánvagyonából finanszírozott jótékonykodás, hanem a befizetett adómból osztogat.

2021. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó, ez a lakáshoz jutás téma mindig is kacagtató volt a számomra.


Az egésznek a kulcsa, hogy nem 25 évesen 3 év munkaviszony után akarunk 0 önerővel, budapesti háromszobás, 70+nm-es, új építésű, 70 milliós lakást a minimálbérünkből, hanem alaposan átgondoljuk a lehetőségeinket és korlátainkat és pár évre visszaveszünk az igényeinkből.

Kezdésnek el kell kezdeni spórolni, kisebb lakásban gondolkodni, leadni a luxusból.

2021. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
28%
#25: Sajnos erre az emberek többsége képtelen. Minden kell, de most és azonnal, mert nekem jár.
2021. júl. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
59%

25) én 42 éves vagyok de még egy 20 milliós lakásra sem futja.Gyernektekenként tojik rám az állam.Ennél már hova adjam lejjebb,költözzek a híd alá talán?

Sejtheted mennyire telik luxusra a mindennapi életben..

Tegnap voltam körzeti orvosnál.Voltunk kb 30-an de a legtöbbje chip beültetésre várt.Jöttek-mentek mert őket soron kívül behívták.A lényeg az hogy egyetlen gazdag vagy jómódúbb személyt sem láttam magam körül,mind szegény ember volt.Egy kisváros egyik rendelőjéről van szó nem faluról.Én nem tudom hol vannak a gazdagok, lehet hogy a főváros környékén,de vidéken nem lehet találkozni velük.

2021. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
49%

25. vagyok.


Mi a férjemmel 28 évesen vettünk közös lakást, 54nm, kb. 15 éve épült tégla társasházban, megyeszékhelyen, nem CSOK-ból hanem piaci hitelből.

Előtte is spóroltunk, és most is spórolunk. A 20 évre felvett hitelt 8 év alatt visszafizetjük és lesz egy tehermentes lakásunk amit kiadunk és költözünk nagyobba. Akkor sem a 0-ról fogjuk kezdeni es nem is 70 milliós lakást veszünk, hanem akkorát és annyiért ami nekünk BELEFÉR.

Idén fog születni az első gyermekünk szóval még csak támogatásokat sem vettünk fel.


Nem tudom ki hogy van vele de én nem attól érzem magam valakinek hogy elmondhatom 70 milliós házam van és 40 milliós autóm. Hanem az anyagi biztonság amit azzal értem el, hogy jól gazdálkodtunk eddig a pénzünkkel és el tudtuk helyezni magunkat a “táplálékláncban”.

Nem akarok gazdagabbnak látszani most, hogy aztán nyögjek a hiteleim súlya alatt évekig.

2021. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
ja és 27. válaszoló, TE eddig mit tettél a saját életed érdekében? Azért, hogy előrébb juss? A sopánkodáson, önsajnálaton és a kormány fikázásán kívül? :)
2021. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

#29


Mit vársz olyantól aki azon sopánkodik, hogy "chipbeültetésre" vártak a rendelőben meg nem látott ott gazdagokat.


Ha valóban 42 éves ahogy írja , akkor jól látszik a mintapéldánya az ellenzéki szavazónak. Sikertelen és az államtól várja a mentőövet. Mert nyilván a DK majd megveszi neki a lakást ha már 42 éves korára semmit nem ért el az életben, csak a konteókat tolja.

2021. júl. 6. 18:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!