Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudnátok mondani olyan élelmis...

Tudnátok mondani olyan élelmiszereket, amiknek az ára at elmúlt 10-11 évben a duplájára nőtt?

Figyelt kérdés
Folyton azon megy a vita, hogy a 10-11 év alatt duplájára nőtt bérek semmit sem érnek, mert az élelmiszerárak is megduplázódtak. Melyik élelmiszer ára nőtt a duplájára?

2021. júl. 20. 19:03
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
84%
Szinte minden. Én olyat nem tudnék mondani ami nem.
2021. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

Akkor hogy pontosítsak: árral együtt lennék rá kíváncsi.

Pl.: a csirkemellfilét ma 1450 Ft-ért vettem 1 kg-t. Mennyi volt az ára 2010-ben?

2021. júl. 22. 22:18
 23/59 anonim ***** válasza:
84%

XD Szerinted mik vagyunk? Könyvelőiroda? XD


Egyébként, emlékszem anno, 10 évvel ezelőtt 120 volt egy gombóc fagyi. Most, ha normálisat akarsz enni 340-ert még tudod venni. De mindenhol minimum 250 körül van.

2021. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:

#23

Nézd, ha valaki kijelenti, hogy szinte minden, gondolom, hogy kapásból tud mondani jó párat. Ha meg nem tud, akkor alaptalan a kijelentés.

Nálunk 250 Ft egy gombóc fagyi, a Balcsinál találkoztam csak 300 Ft feletti áron. 120 Ft-ért utoljára még gyerekként vettem olyan 2005-2006 körül. Itt az oldalon van egy kérdés 2012-ből, ahol 200 Ft-ért vette valaki a fagyit, és mondták, hogy ez nem ritkaság, és van ahol 300 Ft is lehet.

2021. júl. 22. 22:38
 25/59 anonim ***** válasza:
70%
Az a bajod, hogy "túl okos" vagy. Semmi több. Viszont az én időmet nem rabolod. Sziaszia!
2021. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Hát ennyi volt az a minden. A gombóc fagyi.
2021. júl. 22. 22:54
 27/59 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, menjél be egy közértbe és kérdezd meg az idősebb eladókat, ne itt bszakodj az oldalon. Nem fogom neked bizonygatni, hogy én 340-ért veszem a fagyit mert nem veszek vizes fst 280-ért, mint ahogyan azt sem hogy akkoriban ahol éltem elég jó árban voltak a fagyik. Azért sem írok többet, járjál magad utána élőben, ne itt nethuszárkodj! Egyébként nagyon a fogadhoz verheted a garast, ha forintra pontosan tudni szeretnéd. Valamint te nem ezen a bolygón nőttél fel? Okostojás.
2021. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

#27

Most mit magyarázkodsz a gombóc fagyiddal?

Leírtam, hogy ennyi volt az a minden: gombóc fagyi. El van fogadva a gombóc fagyi. Ezenfelül még a tonhal konzerv is, amit számszerűsítve írt valaki korábban. Két dolog, nem valami sok.


Itt akarok utánajárni, mert ez az oldal erre való: felteszel egy kérdést, látják pár százan és válaszol rá, aki tud. Ha szerinted ez nethuszárkodás, el vagy tévedve.

2021. júl. 22. 23:34
 29/59 anonim ***** válasza:
84%

XD, ezzel az lesz a baj, hogy ez nem jó kutatási forrásnak, ahhoz amit te meg akarsz tudni. Kezdjük ott, hogy az emberek ritkán élnek/vásárolnak ott ahol tíz éve.


Nagyon buta dolog lenne azt a következtetést levonni, hogy nincs ilyen termék, mert ide nem írnak. Illetve mi mivel vagyunk megbízhatóbbak egy bolti eladónál, aki a szakmájában dolgozik? Most beírhatok ide bármit.

Egyébként anno az étolaj is 325 forint körül volt. Most meg 500 600 700x forint. Ezt így neked itt forintra pontosan senki nem fogja megmondani, mert nem ez a lényeg, hanem, hogy drágábban veszel meg mindent. Amit leginkább úgy érzel meg, hogy egyre kevesebb dolgot tudsz venni ugyanannyi pénzért. Egyébként a gyümölcsök zöldségek ára is iszonyat felment, míg régen 300-400 Ft volt a cseresznye kilója, most örültem hogy 850 körül kaptam, de több helyen is 1000-1800 között mozog nálunk. Az eperről meg ne is beszéljünk. 2000-3000 kozott mozog kilója. Komolyan nem értem a kérdést, de addig jó. Míg régen standra egy tizesből kijött egy több tagú család, addig ma legalább 20 egy nap és úgy hogy nem zabáljuk ottani kajákkal tele magunkat. Valóban felemelkedtek az árak. Amit az építőiparban megtudtál venni 700 000-ért ma 1,5 korul van. Úgy felmentek az árak. Ha van tiktokon keresd ki. Na többet nem írok. Járj utána magad.

2021. júl. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:

Dehogynem, nagyon is jók forrásnak. Egyébként a vásárlócsapat odlalán és a KSh-n vannak írva átlag élelmsizer árak évekre visszamenőleg. Ott elenyésző az olyan, ami a duplájára drágult. Sőt a dárgulás mértéke az elmúlt 10 évben kevesebb volt, mint az azt megelőző 8-ban.

Nem vontam le azt a következtetést, hogy nicns ilyen termék. A buta következtetés azt levonni, hogy minden termék ilyen, mert tudsz példát egy maréknyira.

Az sem igaz, hogy kevesebbet tudsz megvenni a pénzedért. Pont ez mondom, majdnem duplájára nőtt az emberek fizetése, ahhol hogy kevesebbet tudj megvenni az élelmiszerek árának is átlagosan legalább ennyire kellett volna növekednie. Tudod mennyivel nőtt az élelmiszerek átlag ára az elmúlt 10 évben? Kevesebb, mint 50%-kal.

Hanyadjára nem írsz többet?

2021. júl. 23. 00:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!