Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani olyan élelmis...

Tudnátok mondani olyan élelmiszereket, amelyek kevésbé hízlalnak, megfelelnek egy diétához?

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

vörös-feteke-zöld bab, lencse, kelbimbó, brokkoli, borsó, zeller, karalábé, kelkáposzta, paprika, uborka, saláta, répa, hagymák


szárnyasok, halak, sovány húsok,


sovány túró, mandula-tej, napi 1-2 egész tojás, bármennyi tojásfehérje, kávé tej és cukor nélkül


kókuszzsír sütéshez, szűz olíva/makadám olaj salátákhoz, húsokhoz.

2016. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem makadám, hanem lenmag, esetleg mct félreírtam
2016. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
elmondanám, igaz 80% táplálkozáson múlik, de nincs olyan, hogy hízlaló étel. persze egy körömpörkölt megdobja a diétádat, csoki chips és minden nassolás ki van zárva (hungarocelzabálók se fogynak egy kilót se) de mindent meg lehet enni, mértékkel. Mérték és mozgás 50-50%-ban határozza meg a sikereséget. A többi maszlag. Én szalonnát és kolbászt zabálok minden nap, 8kg minusznál járok.
2016. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dehogy van kizárva a nassolás, én ma ráadásul gyors cukrot nassoltam (érik a körte, iszonyat édes, de azért benyomtam :D), mégis fogynom kell, elnézve a mai kalóriadeficitemet. Mondjuk zsír is volt sok s minden étkezésre édesség... Ezen még dolgoznom kell, főleg, ha olyan tömény fajták, mint a maiak.


Nos, a kalóriatöbblet hizlal. Hogy kinek mi segíti elő a fogyását, az nagyon, nagyon emberfüggő. Nekem a tömény s a fehérjedús ételek, de azért a zöldségnek is megvan a szerepe. A szénhidrátot jó minimalizálnom (azzal is ugyanúgy fogyok azonos deficitben, csak pont a deficit elérésében gátol. sok más embernek viszont nincs ilyen gondja, ráadásul szüksége van jelentős szénhidrátbevitelre).

Ez nagyon egyéni.

Nálam a tojás a csúcs, a fogyást elősegítő finom csoda... De a fehérje (zöldséggel) általában olyan, amivel nehéz mellényúlni.

2016. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindegy mi az étel, a legfontosabb jellemző amelyet figyelned kell az a glikémiás index.

Ez mutatja meg egy ételről hogy a cukorhoz képest (annak értéke 100) mennyire dobja meg a vércukorszintedet és ezzel együtt az inzulintermelésedet.

Amíg magas GI-ű ételeket eszel addig nem fogsz zsírt bontani, ugyanis a magas inzulin jelenlét pont a zsírlekötést idézi elő. Az inzulin hormonnal pont ellentétesen működik az ún. glukagon hormon, amely szintje megemelkedik ha az inzulin alacsony.

Ehhez kell 1-2 hét, majd ezután indulhat be a zsírbontás (ketózis) a megfelelő aerob mozgásokkal (séta, ellipszis, kerékpár).

Ilyenkor sem szabad koplalni, hanem csak egy kicsit kevesebb kalóriát kell bevinni, hogy a szükséges kalóriahiányt a szervezet a zsír bontásából fedezze.

A tápanyagokat sem szabad hanyagolni, elegendő fehérje kell, összetett szénhidrát és telítetlen zsír. Ahhoz pedig hogy nem legyél összeesve mindenképp kell súlyzós edzéseket is végezni.

2016. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a nagyon részletes választ. Esetleg tudnál írni néhány olyan ételt, aminek alacsony a glikémiás indexe?
2016. aug. 9. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:

első vagyok, és pont azokat írtam le neked, de amúgy:


[link]

2016. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A GI-ra nem rossz figyelni, az inzulinszint megdobása valóban betesz a zsírbontásnak - de kalóriadeficitben attól még bontania kell a testnek magát s ezt meg is teszi, normális körülmények között jobbára zsírból. Az inzulinszint nem marad nonstop magas s normális ember azért eszik más ételt is, nem csak inzulint megdobókat. Akárhogyan is, nagyon sok ember komoly inzulincsúcsokat okozó étrend mellett fogy. Ez csak kiegészítés, alapvetően egyetértek a 79%-os hozzászólóval.

Csak a ketózist nem értem, hogy jön a zsírbontáshoz, ez két eléggé más dolog. Lehet zsírt bontani ketózis nélkül és lehet nem bontani zsírt folyamatos ketózisban (legalábbis nem a test zsírtartalékát), mindkettőnek eléggé tudok örülni. Amikor a ketózis és a zsírbontás egyszerre történik, az jó dolog, de azért nem akárkinek.

2016. aug. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Gomba és brokkoli. A felsoroltak mellett a gomba tartalmazza a legkevesebb kalóriát. Azt eheted bármi mással, amiket írtak.
2016. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

KERÜLD A CUKROT!!!!

Azokat az élémiszereket aminek magas a cukor és a szénhidrát tartalma. Fehér kenyeret péksütiket felejtsd el! :)

Amúgy mindent megehetsz csak ne zabálj hanem egyél :)

2016. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!